Andre 3000

Andre 3000

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2024-02-28 15:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 2)

Członkowie The Lox mówią, że można pisać świetne wersy niezależnie od tego, w jakim się jest wieku i uważają, że już czas, aby Andre 3000 ponownie chwycił za długopis i mikrofon.

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Jazz, Klasyka, News
dodano: 2023-12-19 21:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 6)

Współtwórca Wu-Tang Clanu był pod wrażeniem nowego instrumentalnego, zagranego na flecie albumu Andre 3000 "New Blue Sun". Propsy w stronę członka Outkast wysłała też inna legenda rap gry.

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Jazz, News, Trap
dodano: 2023-11-22 20:45 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 1)

Swae Lee z Rae Sremmurd napisał ostatnio, że dźwięki fletu, które są głównym motywem bitu w numerze "Sucka Or Sum", to robota Andre 3000.

kategorie:
dodano: 2023-11-18 18:23 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 0)

Pierwszy solowy album Andre 3000 po siedemnastu latach od premiery "Idlewild" Outkast. Krążek jest w całości instrumentalnym dziełem będącym połączeniem ambientu i spiritual jazzu, na którym Dre gra na różnych rodzajach fletów.

Tracklista:

Tagi:
kategorie: USA, Jazz, Klasyka, News
dodano: 2023-11-15 08:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 3)

Nareszcie się doczekaliśmy - Andre 3000 w końcu wyda debiutancki solowy album, oczywiście jeśli nie liczyć "The Love Below", które wyszło jako część podwójnej płyty Outkast z 2003 roku. Jednak nie będzie to krążek rapowy...

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News, R&B
dodano: 2023-06-22 14:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 1)

Fani czekają na solowy album Andre 3000 od lat. Okazuje się, że być może ukaże się on już niedługo. Killer Mike powiedział ostatnio w wywiadzie, że 3 Stacks rzeczywiście przygotowuje płytę.

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-09-06 11:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 11)

Drake i Kanye West od momentu większych zapowiedzi najnowszych płyt odświeżyli swój stary konflikt, który w zasadzie eksplodował przy premierze "Dondy" i "Certified Lover Boy". Najpierw Drake zdissował Kanye w goścince u Trippie Redda, potem West opublikował w sieci adres domowy autora "CLB", później Kanye "zalał" rodzinne Toronto Drake'a billboardami promującymi "Dondę", na co szef OVO w końcu zareagował ostrzejszym ruchem. Raper zleakował w swoim radiu nieopublikowaną wcześniej i zapowiadaną kooperację reprezentanta Chicago z Andre 3000, w której Kanye dissuje Kanadyjczyka. Członek OutKastu zareagował na to wydarzenie specjalnym oświadczeniem podkreślając, że nie chce być częścią tego konfliktu.

kategorie: USA, Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2019-03-26 11:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

I to jest piękne - kiedy z rana w wiadomości dostaję link do świeżutkiego numeru z udziałem Andre 3000 z dopiskiem "słyszałeś?", wiem, że wiara w ten świat nie jest stracona! W obecnym natłoku premier i muzycznych nowości bardzo łatwo przegapić nawet takie perełki jak ta - a byłaby szkoda. Właśnie opublikowany, tzn. wrzucony przez kogoś do Sieci wyciek to rezultat jednej ze wspólnych sesji nagraniowych między GoldLinkiem i Andre 3000 w roku 2017.

Kawałek "Love 3rd", wyprodukowany przez Steve'a Lacy'ego i Matta Martiansa z ekipy The Internet, to energiczny, niesiony żywą perkusją i funkowym basem track, przywołujący klimatem klasyczne OutKastowe flow. Cudo! Sprawdzajcie póki gorące, no i póki nie zdjęte z Internetu.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-12-01 12:00 przez: Tomasz Przytuła (komentarze: 1)

Minęło już prawie dwanaście lat, odkąd legendarny duet Outkast wydał swoją ostatnią płytę. Od czasu premiery "Idlewild" wśród fanów ekipy z Atlanty narodziło się całe mnóstwo spekulacji na temat dalszej artystycznej drogi Big Boia i Andre 3000. Telenowela dotycząca ich nowego albumu trwa w najlepsze, a krążka jak nie było, tak niestety dotąd nie ma.

Szanse na stworzenie nowego dzieła przez obu raperów, Big Boi ocenił w niedawnym wywiadzie dla periodyka The Atalanta Journal-Constitution.

dodano: 2017-11-08 12:40 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 6)

Andre 3000 udzielił dla GQ wyczerpującego wywiadu, w którym nie szczędzi słów pochwały dla swojego kolegi z OutKast, Big Boi'a. "Kiedy oglądasz wczesne teledyski OutKast, widzisz, że to Big Boi jest liderem. Zawsze był pewny siebie, podczas gdy ja byłem raczej nieśmiały. Big Boi rapuje lepiej ode mnie - zawsze to mówiłem" - stwierdził artysta, zaskakując chyba 99,9% fanów kultowej grupy.

video
dodano: 2014-04-26 16:00 przez: Wojciech Graczyk (komentarze: 2)

Pierwsza połowa 2014, upływa pod znakiem dwudziestej rocznicy premiery "Illmatica". Niestety przykrywa to świętowanie innej "dwudziestki". Może nie aż tak legendarnej, ale również wartej wspomnienia. Mówię tu o debiucie Outkast.

"Southernplayalisticadillacmuzik" swoją premierę miało 26 kwietnia 1994 roku. Płyta odniosła sukces, zdobywając platynę w Stanach Zjednoczonych. Jednym z trzech singli promujący ten krążek był utwór tytułowy, o którym dziś mówię.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, R&B
dodano: 2014-01-22 13:30 przez: Michał Zdrojewski (komentarze: 5)

Niedawno informowaliśmy was o reaktywacji legendarnego duetu Outkast oraz ich zapowiedzi dotyczącej wystąpienia na około 40 festiwalach w okresie wiosna/lato. Teraz ich główny producent Mr. DJ, który pracował przy wszystkich albumach począwszy od "ATLiens", zapowiedział, że Andre 3000 i Big Boi najpierw skupiają się nad wydaniem swoich solowych projektów, a dopiero później nad ósmym albumem duetu. Mimo wszystko, dwaj ATLiens pracują nad tym w jednym miejscu - Stankonia Studios.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-01-14 14:00 przez: Michał Zdrojewski (komentarze: 9)

Reaktywacja Outkastu to fakt, o którym mówi się na świecie już od ponad tygodnia. Dwaj legendarni ATLiens, którzy przez ostatnie lata skupili się na solowej twórczości postanowiło ponownie złączyć siły i zapowiedzią występu na najpopularniejszym festiwalu w USA Coachella przekazali światu, że wracają do gry. Z okazji 20 rocznicy debiutanckiego i klasycznego już "Southernplayalisticadillacmuzik" Andre 3000 i Big Boi sprawiają prezent swoim fanom w postaci koncertów na aż 40 festiwalach muzycznych tego lata. 

dodano: 2013-08-05 13:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 5)

Andre 3000 był i jest nadal jednym z najbardziej inspirujących MC's w rap-grze. Jako nawijacz osiągnął praktycznie wszystko i nie mam tutaj na myśli tylko płyt z różnych drogich kruszców, ale również, a może przede wszystkim, albumy, które będą nieśmiertelne i które dla wielu młodych raperów zmieniły spojrzenie na cały gatunek. Z czasem Andre Benjamin znudził się hip-hopem i zaczął robić muzykę odrzucając wszystkie ograniczenia z gatunkowymi na czele. Rapowi fani tęsknili za najchorszym flow z Atlanty, ale ciężko było nie docenić rzeczy tak epickich jak chociażby "Love Below". Czekacie na kolejne dokonania członka Outkast?

Strony