Andre 3000 wydaje solowy album - ale nie czekajcie na rap

kategorie: USA, Jazz, Klasyka, News
dodano: 2023-11-15 08:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 3)

Nareszcie się doczekaliśmy - Andre 3000 w końcu wyda debiutancki solowy album, oczywiście jeśli nie liczyć "The Love Below", które wyszło jako część podwójnej płyty Outkast z 2003 roku. Jednak nie będzie to krążek rapowy...

Najnowsze dzieło 3 Stacksa będzie nosić tytuł "New Blue Sun", ukaże się już w najbliższy piątek i jest wydawnictwem w całości instrumentalnym. Krążek został oparty w dużej mierze o muzykę graną na różnych rodzajach fletu. Większość fanów być może oczekiwałaby płyty, na której Dre pokaże swoje liryczne skillsy, ale o tym, dlaczego zdecydował się wydać akurat taki projekt, powiedział sam zainteresowany w wywiadzie dla NPR Music: "Mam utwory, ale nie czuję szczęścia w dzieleniu się teraz rapowymi rzeczami. A to jest najważniejsze dla mnie. Muszę czuć szczęście na myśl o dzieleniu się muzyką". Potem dodał: "Dlatego przy 'New Blue Sun' czułem, że chcę się tym podzielić z ludźmi. To jest jedyne, czym się kieruję. Muszę lubić coś jako osoba i jako artysta, bo jeśli tego nie lubię, to nie mogę oczekiwać, że inni będą to lubić. Nie potrafię udawać, to zawsze było dla mnie trudne".

"New Blue Sun" powstało z sesji nagraniowych stworzonych z kilkoma innymi muzykami. "Eksperymentowaliśmy z brzmieniem i była nas czwórka. Ja na różnych rodzajach drewnianych instrumentów dętych i elektronicznych fletów, Carlos Niño na perkusji, Nate Mercereau na gitarze, choć on rzadko brzmi jakby rzeczywiście na niej grał, ale jest świetnym gitarzystą, jest jak magik, i Surya Botofasina, to klawiszowiec" - powiedział Dre.

Sam zainteresowany puścił swoje nowe rzeczy między Tylerowi, The Creatorowi i Frankowi Oceanowi. "Puszczałem to przyjaciołom, artystom, ludziom których szanuję i tym, którzy jak mi się wydawało, zrozumieją, o co mi chodziło" - powiedział Dre. "Szanuję ich jako muzyków. Nowa energia, oni za tym idą, więc liczę się z ich opiniami. Grałem to dla przyjaciół, artystów, reżyserów, żeby zobaczyć ich reakcje i byłem zadowolony z tego, jak to zostało odebrane".

Tracklista krążka prezentuje się następująco:

01.I Swear, I Really Wanted To Make A “Rap” Album But This Is Literally The Way The Wind Blew Me This Time
02. The Slang Word P(*)ssy Rolls Off The Tongue With Far Better Ease Than The Proper Word Vagina. Do You Agree?
03. That Night In Hawaii When I Turned Into A Panther And Started Making These Low Register Purring Tones That I Couldn’t Control … Sh¥t Was Wild”
04. BuyPoloDisorder’s Daughter Wears A 3000™ Button Down Embroidered”
05. Ninety Three ‘Til Infinity And Beyoncé”
06. Ghandi, Dalai Lama, Your Lord & Savior J.C. / Bundy, Jeffrey Dahmer, And John Wayne Gacy
07. Ants To You, Gods To Who?”
08. Dreams Once Buried Beneath The Dungeon Floor Slowly Sprout Into Undying Gardens

***

90s_to_boomer
I tak sprawdzę, szanuje gościa od zawsze
baraka
lepszy Andre na flecie, niż Kizo z mikrofonem
Niedziela
Wszyscy czekają na rozpi***dalające wersy od tego [ocenzurowano], a ten gra na fujarce? [komentarz edytowany, nie będziemy tolerować rasistowskich docinków]

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>