Vinnie Paz

Vinnie Paz

kategorie:
dodano: 2023-11-18 18:49 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 0)

Nowy album Vinniego Paza.

Tracklista:

Tagi:
dodano: 2022-04-12 17:30 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 13)

Dzisiaj hip-hop to raczej domena młodych artystów, ale weterani też się trzymają i w zeszłym roku dość mocno zaznaczyli swoją obecność na scenie. Oto wyjadacze, którzy wypuścili krążki w minionych dwunastu miesiącach i ze swoimi płytami znaleźli się w nominacjach do Popkillera Roku za najlepszy Album z USA (głosowania już tylko do czwartku!).

kategorie:
dodano: 2020-02-14 22:32 przez: Łukasz Rawski (komentarze: 1)

Filar Jedi Mind Tricks i żywa legenda niezależnej sceny rapowej - Vinnie Paz, powraca w tym roku ze swoim piątym solowym albumem, gdzie oprócz niego usłyszymy między innymi: Block McClouda, Vast Aire'a, czy Eamona.

 

SPRAWDŹ RESZTĘ LUTOWYCH PREMIER PŁYTOWYCH

 

Tagi:
kategorie:
dodano: 2018-09-28 14:01 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Czwarty pełnowymiarowy solowy materiał od frontmana Jedi Mind Tricks.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2018-05-19 11:30 przez: Piotr Sosienko (komentarze: 2)

Własnie wyszedł drugi singiel z długo zapowiadanego albumu grupy Jedi Mind Tricks. Po dobrym, aczkolwiek bez fajerwerków, pierwszym singlu tym razem mamy do czynienia z mocnym gitarowym trackiem. Stoupe zawsze wyciąga z Vinniego wszystko co najlepsze. Nie ma co tu dużo pisać, to trzeba po prostu sprawdzić. Album "The Bridge and The Abyss" 22 czerwca. 

video
dodano: 2017-10-29 17:00 przez: Dawid Majcher (komentarze: 1)
Pierwszy klip z nowego albumu Heavy Metal Kings

Wraz z wczorajszą premierą drugiego albumu Heavy Metal Kings w składzie Vinnie Paz i Ill Bill ukazał się pierwszy teledysk promujący materiał. W numerze "Bad Hombres" gościnnie Goretex, znany z poprzedniego składu Ill Billa, Non Phixion

video
dodano: 2017-08-20 16:00 przez: Piotr Sosienko (komentarze: 2)

W trakcie pobytu Pazmana na Kempie, na kanale YT Vinniego pojawił się długo wyczekiwany teledysk do utworu "The Ghost I used to be" z gościnnym udziałem Eamona. Ten drugi już niedługo wypuszcza swoją solową płytę z muzyką stworzoną przez Stoupe. Niżej można posłuchać mocno politycznego kawałka z nowej płyty Paza.

Tagi:
wydarzenie
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2017-06-01 12:00 przez: Piotr Sosienko (komentarze: 2)

Mimo, że od premiery najnowszego albumu grubasa minęło trochę czasu (album bardzo surowy i moim zdaniem jego najgorszy), to promocja nie zwalnia. Niedawno Vinnie wrzucił do sieci teledysk do numeru "Nineteen Ninety Three", który jest swego rodzaju hołdem dla starej szkoły rapu - to przecież w 1993 roku swoje debiuty wydali tacy gracze jak Fat Joe, Guru, Black Moon czy The Roots. Jest to również rok, w którym powstały pierwsze numeru spod szyldu Jedi Mind Tricks.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-10-25 13:00 przez: Piotr Sosienko (komentarze: 0)

Wczoraj Vinnie Paz wypuścił kolejny singiel promujący jego najnowszy, już trzeci studyjny album. Track został wyprodukowany przez C-Lance. Podobnie było przy pierwszej części "You Can't Be Neutral On The Moving Train" z poprzedniej solówki. Jest to swego rodzaju kolejna lekcja historii zaserwowana nam przez Pazmana. 

dodano: 2016-10-07 16:00 przez: Piotr Sosienko (komentarze: 5)

Już dawno przymierzałem się do napisania kilku słów na temat tego genialnego albumu. Choć jest to cykl "Klasyk na weekend", to jednak każdy słuchacz powinien już znać ten album z 2006 roku. Niestety, każdy kto słyszał co nieco o grubasie z Filadelfii zna jego nowsze albumy. Oczywiście - można było zatrzymać się i opisać inny klasyk grupy, czyli ich pierwszy studyjny album, albo "Legacy of Blood". Jednak to ten album z okładką widoczną z lewej strony przyniósł największą sławę i rozpoznawalność. A dlaczego akurat ten album? Jest to pierwszy album, JMT, który pojawił się na liście Billboard 200 debiutując na 140 miejscu. I to własnie po tym debiucie wszystkie kolejne cedeki znalazły się w tym zestawieniu. Samemu Pazowi jeszcze nie udało się wbić do pierwszej setki - miejmy nadzieję, że nadchodzące solo to zmieni.

Co jeszcze sprawia, że "SiH, KiH" wylądowało u nas w "klasyce"? Ano to, że singiel "Heavy Metal Kings" był najczęściej puszczanym singlem w niezależnych radiowych stacjach, jak i to, że w kilku wywiadach Vinnie wspominał o ewentualnej przyszłej współpracy z Billem, co zaowocowało później w wielu kooperacjach - aż w końcu wspólnym albumem. 

dodano: 2016-09-13 08:20 przez: Piotr Sosienko (komentarze: 4)

Doczekaliśmy się pierwszego singla z nadchodzącego już trzeciego pełnoprawnego solo Vinniego. "The Void" został wyprodukowany przez Buckwild, a na refrenie znalazł się niezawodny Eamon - z resztą, nie będzie to jego jedyna gościnka na albumie, co jest plusem, bo jest to swego rodzaju odskocznia od śpiewającego refreny Block McCloud. Sam singiel jest dość monotonny i gdyby nie Eamon to nic by się w nim nie działo. A grubas, jak to grubas - jedzie ostro w swoim stylu. Na całe szczęście tracklista jest dość długa i na pewno każdy znajdzie na płycie coś dla siebie.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Ot tak
dodano: 2016-09-08 10:30 przez: Piotr Sosienko (komentarze: 0)

Rok temu, w lutym - prawie niezauważalnie - odbyła się premiera nowego producenckiego krążka niemieckiego wyjadacza - Shuko (dobrze znanego polskim słuchaczom ze współpracy z Sokołem). Proces nagrywania płyty obejmował prawie dwa lata. Zresztą, zbieranie samych gościnek na track "Change Gonna Come" zajęło mu rok czasu... co jest o tyle dziwne, że producent zna się bardzo dobrze z raperami. Na przykład z grubasem z Filadelfii Pazienzą zaczął nagrywać już w 2004 roku, na albumie Outerspace. W refrenie "Change Gonna Come" śpiewa Carolyn Delia - znajoma R.A. Całość wyszła znakomicie, jedynie Saigon lekko odstaje od reszty, ale jest potrzebny, bo jednak kolabo R.A. x Vinnie Paz jest dość często spotykane i może się znudzić. 

Beat, jak i prawie cała płyta została nagrana na Abletonie Live, bębny zostały pocięte z jednego z beatów Jake One. Warto w ogóle śledzić Shuko na bieżąco, szczególnie że w tym roku wydał swój kolejny album zatytułowany "Electric Relaxation", gdzie na płycie znajdziemy same instrumentale. Jednak ja czekam na kolejny album typu"For The Love Of It", bo tego typu produkcje nigdy się nie znudzą. 

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Ot tak
dodano: 2016-05-16 21:00 przez: Piotr Sosienko (komentarze: 0)

Vinnie Paz to jeden z najbardziej zapracowanych raperów ostatnich lat. Ilość gościnek i płyt, jakie nagrywa jest dość duża, nie zawsze to przekłada się na jakość, ale na pewno na każdej płycie można znaleźć coś dla siebie. Gdy prawie dwa lata temu robiłem wywiad ze Stoupe dla Popkillera, to producent formacji Jedi Mind Tricks odpowiedział na jedno z moich pytań, że nowe JMT na pewno się ukaże, ale nie w 2015, bo obaj panowie byli zajęci swoimi projektami. Nie minęło kilka miesięcy a swoja premierę miał nowy krążek.

Vinnie w jednym z wywiadów odpowiedział, że tracki nagrane na ostatni krążek JMT były napisane od nowa, nie były to jakieś odrzuty, bądź nowe tracki ze zbliżającego się solowego albumu "The Cornerstone of the Corner Store". Dlatego najnowsze solo wzbudza podwójny apetyt na płytę, od premiery "Carry on Tradition" minęły trzy lata. Numer wrzucony w nowym odcinku 'Ot tak' trochę wyłamuje się od konwencji, do której wcześniej przyzwyczaił nas Włoch. I to pewnie takiego Vinniego wielu by chciało słuchać, gdzie zwrotki nie są napisane na kolanie, bo niestety co uważniej słuchająca osoba na ostatnim albumie JMT może dosłyszeć niezłe kwiatki. 

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-03-22 17:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 2)

Wszyscy fani bezkompromisowego, hardcore'owego hip-hopu - baczność! Jedi Mind Tricks powracają. Po długich czterech latach przerwy - ostatni krążek grupy, raczej chłodno przyjęty "Violence Begets Violence", wydany został w 2011 roku -  Vinnie i Stoupe szykują nowy, ósmy już album zatytułowany "The Thief and the Fallen". Na swoim Facebooku Vin sprezentował okładkę nadchodzącego albumu oraz datę premiery: 2 czerwca 2015 roku.

Strony