Khrysis

Khrysis

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Premiery, R&B
dodano: 2022-08-13 22:43 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 1)

No i mamy weekend, tradycyjnie zabieramy się zatem za podsumowanie najważniejszych premier tygodnia.

kategorie:
dodano: 2022-08-13 22:41 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 0)

Wspólna płyta Musaliniego i Khrysisa.

Tracklista:

01. Weed & Coffee
02. Goldie In Town
03. Well Done feat. Izzy Hott & Ian Kelly
04. $200 Pasta feat. Reuben Vincent
05. Transmission
06. 2 Step On 'Em feat. King Draft
07. Off the Nest
08. Nutella feat. Planet Asia
09. Crab Rangoon feat. O-Finesse
10. Ghost feat. Izzy Hott
11. Panamanian Brunch feat. Ice Lord

dodano: 2022-03-27 20:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 3)

W zeszłym roku wyszło mnóstwo mniej lub bardziej udanych albumów. Było tego tyle, że część prawdziwych, wartych uwagi perełek mogła co poniektórym umknąć. Dlatego z okazji startu głosowań na Amerykański Album Roku w Popkillerach 2022 postanowiłem zebrać dziesięć najciekawszych, moim zdaniem, krążków z klasycznego rapu, na które warto zwrócić uwagę. Motywem przewodnim tej listy są po prostu dobre, ciekawe, pełne niebanalnych metafor linijki i kozackie bity. Głównie z bębnami, ale zdarzają się też i bez. Pominąłem jedynie najgłośniejsze pozycje, które każdy fan korzennego brzmienia na pewno już słyszał - takie jak dwa albumy od Nasa.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2018-02-24 18:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)

Wczoraj światło dzienne ujrzał debiutancki wspólny projekt wybitnego tekściarza z Detroit i byłego członka Slum Village Elzhi'a  oraz uznanego, cenionego producenta Khrysisa, wydany nakładem wytwórni 9th Wondera Jamla Records. "Jericho Jackson" to coś dla fanów klasycznych, samplowanych bitów i technicznie poskładanego, inteligentnego rapu. Odsłuch całości w rozwinięciu.

Tagi:
kategorie:
dodano: 2018-02-24 16:19 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Debiutancki wspólny projekt wybitnego tekściarza z Detroit i byłego członka Slum Village Elzhi'a  oraz uznanego, cenionego producenta Khrysisa, wydany nakładem wytwórni 9th Wondera Jamla Records. Coś dla fanów klasycznych, samplowanych bitów i technicznie poskładanego, inteligentnego rapu.

Tracklista:

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2014-05-04 16:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Add-2 & Khrysis - Death Of Chicago

W ostatnich kilku latach termin Chiraq, nawiązujący do niezmiernie wysokich wskaźników przemocy ulicznej w Chicago niestety wcale nie stracił na znaczeniu. Wydaje się, że z każdym miesiącem jest jeszcze gorzej, a nowa fala wątpliwej jakości gangsta-rapu z Windy City jedynie pogarsza sytuację... Sytuację, którą wychowany na chicagowskim Southside raper Add-2 określił już "śmiercią Chicago". I love Chicago, but I hate it... Same damn time - deklaruje Add-2 w początkowych sekundach "Death of Chicago", jednego z najważniejszych utworów jakie wyszły spod ręki reprezentującego wytwórnię 9th Wondera Jamla Records rapera w ostatnim czasie. Jeśli checie usłyszeć więcej takiego rapu, łapcie EPkę Add-2 i Khrysisa "Between Heaven & Hell".

Asked my cousin what he want from Santa on his wish list
He said to make it through summer and live to see Christmas...

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-12-11 15:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)

W listopadzie 2010 roku napisałem artykuł "Add-2 - Przyszłość Chicago" w naszym cyklu "Świeża Krew". MC z Windy City był wtedy jeszcze stosunkowo mało znany, ale wykazywał już wszelkie cechy niezbędne do odniesienia sukcesu... Trzy lata i trzy projekty później, dokładnie na początku października 2013 r. Andre Daniels oficjalnie zasilił szeregi wytwórni 9th Wondera Jamla Records!

Na dobrą inaugurację nowego okresu w swojej karierze MC połączył siły z uznanym producentem Khrysisem (Khrysis on the boards with the heat! - musieliście to kiedyś słyszeć) i dostarczył nam nowiutką, 9-kawałkową EPkę "Between Heaven & Hell", którą możecie sprawdzić w rozwinięciu.

Tagi:
kategorie: Audio, Drive By, Hip-Hop/Rap
dodano: 2013-11-19 15:30 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 1)

Dzisiejszy Drive By zaczniemy od stolicy drive-by'ów czyli LA. Pierwszy strzał odda Schoolboy Q, którego numer przeznaczony na soundtrack nowego NBA Live właśnie trafił do sieci. Później nie mniej ciekawie. Nowy numer Add-2 i Khrysisa zapowiadający ich wspólny album w JAMLA Records. Następnie przenosiny na wschód, gdzie nowojorscy barbarzyńcy Sean Price i Lil Fame (w formie!) pojawiają się w numerze J-Love'a. Zupełnie z innej beczki (czy raczej komory) - Jimmy Page z nowym mash-upem w którym bawi się wokalami Notoriousa B.I.G. Na koniec gość, który rzadko zawodzi i zawsze ma w zanadrzu linijki, które skopią ci dupę - Crooked I. Ready to rumble?

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-04-01 16:00 przez: Mateusz Marcola (komentarze: 0)

Zeszłorocznym "The Idea Of Beautiful" Rapsody udowodniła, że w żeńskim hip-hopie istnieje alternatywa dla błyszczących w mediach Iggi Azalei, Nicki Minaj czy Azealii Banks. Był to album z mnóstwem świetnych tekstów, pozytywnej energii i zajawki, osadzony na korzennych, boombapowych beatach. Sukces ten raperka z Północnej Karoliny będzie się starała powtórzyć na zbliżającej się epce "She Got Game". Data premiery nie jest jeszcze znana, poznaliśmy za to promujący to wydawnictwo, wyprodukowany przez Khrysisa singiel "Everlasting".

Tagi:
recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2012-11-28 19:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 7)

To pierwszy solowy album Seana Price'a od pięciu lat, kiedy ukazało się "Jesus Price Supastar". W międzyczasie otrzymaliśmy tylko projekt z dwójką graczy z Detroit - Guilty Simpsonem i Black Milkiem jako Random Axe oraz mixtape "Kimbo Price" z 2009. To dosyć mało, a mimo wszystko mam wrażenie, że w przeciągu tego czasu popularność Seana Price'a w Polsce zdecydowanie wzrosła, chyba niestety odwrotnie niż miało to miejsce w Stanach, bo informacje na temat sprzedaży albumu w pierwszym tygodniu wyglądały jak ponury żart. Tak czy siak, oczekujących na ten materiał polskich słuchaczy nie brakowało.

P zebrał grupę producentów, która pomogła w zrealizowaniu materiału, a pierwsze skrzypce zagrał Alchemist odpowiedzialny za cztery tracki. Żaden inny producent nie dostał tak dużo co pokazuje różnorodność brzmienia i stylu muzycznego, który jednak udało się ułożyć w charakterystyczne brzmienie "Mica Tysona". Nie zabrakło miejsca dla kojarzonych z Duck Down od dłuższego czasu 9th Wondera, Khrysisa, Erica G, ale znajdziemy też podkłady Stu Bangasa czy Evidence'a. Jak poradził sobie z nimi członek Heltah Skeltah?

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2011-08-08 17:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 1)
Jeżeli dobrze pamiętam premiera tej płyty w pierwszym wariancie była zapowiadana na rok 2008. Obok możecie podziwiać oficjalną okładkę "The Wonder Years", któremu Asylum Records wyznaczyło datę premiery na 27 września.

Mamy też dla was oficjalną tracklistę, która prezentuje się naprawdę ciekawie.