Lupe Fiasco

Lupe Fiasco

kategorie:
dodano: 2024-06-30 22:23 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 0)

Nowy album Lupe Fiasco.

Tracklista:

01. Samurai
02. Mumble Rap
03. Cake
04. Palaces
05. No. 1 Headband
06. Bigfoot
07. Outside
08. Til Eternity

 

Tagi:
kategorie:
dodano: 2022-06-26 13:16 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 0)

Nowy album Lupe.

Tracklista:

01. The Lion's Deen feat. Ayesha Jaco
02. Ghoti
03. Autoboto feat. Nayirah
04. Precious Things feat. Nayirah
05. Kiosk
06. Ms. Mural
07. Naomi
08. Drill Music In Zion
09. Seattle feat. Nayirah
10. On Faux Nem

Tagi:
kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-09-19 17:30 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Kick, push, kick, push, kick, push, kick, push, coast. W takim właśnie stylu wszedł (a może wjechał) na dobre do mainstreamu 24-letni wówczas Wasalu Muhammad Jaco, znany lepiej jako Lupe Fiasco. Skromny, inteligentny chłopak w okularach i bluzie z kapturem, opowiadający historię pewnego deskorolkowego zapaleńca. Wychowanek owianego złą sławą Southside, wyrastający jednak ponad przeciętność i nie ulegający przestępczym zapędom.

Typ, który z szarej rzeczywistości blokowisk potrafił wyłuskać to co najlepsze i stworzyć piękne, barwne, wciągające utwory o życiu. A także jeden z najlepszych rapowych debiutów pierwszej dekady tego wieku, płytę, którą w moim przekonaniu śmiało już możemy nazwać klasykiem.

W dniu 15 rocznicy premiery tego krążka przypomnijmy sobie, jak opisywaliśmy go w ramach cyklu Klasyk na Weekend.

kategorie: USA, Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-07-23 11:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 3)

Spore zaskoczenie na amerykańskiej scenie. Przedwczoraj niespodziewanie Royce Da 5'9" zdissował Lupe Fiasco w opublikowanym na Instagramie numerze "Silence of the Lambda". Raper nie musiał długo czekać na odpowiedź, bo Lupe już następnego dnia udostepnił numer "SLR 3 1/2".

kategorie:
dodano: 2020-07-24 13:25 przez: Łukasz Rawski (komentarze: 0)

Wspólny projekt Lupe Fiasco i młodego producenta Kaelina Ellisa. Wśród gości: Virgil Abloh, czy Crystal Torres.

SPRAWDŹ RESZTĘ LIPCOWYCH PREMIER

 

 

Tracklista:

  1. HOMME MADE ft. Virgil Abloh
  2. DINOSAURS
  3. SLEDOM ft. Crystal Torres & Graham Burris
  4. SHOES ft. Virgil Abloh
  5. LF95
video
dodano: 2019-11-20 08:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 7)

Nie tak dawno w ramach naszego cyklu "Popkiller sam w NY" publikowaliśmy odcinek, w którym zawarliśmy ujęcia z nowojorskiego metra z momentu, gdy spotkaliśmy tam rapującego w wagonie, podróżującego z przenośnym głośnikiem i mikrofonem Malika Morrisona. Jak widać Malik nie jest jedynym aspirującym raperem, który szlifuje swoje skillsy na pokładzie pociągów metra w Mieście Marzeń...

Kilka dni temu mieszkający obecnie w NY Lupe Fiasco podróżował sobie metrem i nagle do wagonu weszło dwóch gości, którzy zaczęli rapować. Byli tak dobrzy, że chicagowski liryczny wymiatacz zaczął nagrywać ich ukradkiem swoim telefonem, podziwiając maszynowe flow i chemię między raperami. Nie minęły trzy dni, a Lupe postanowił upublicznić owe video, wzbogacając je o wyjątkową zwrotkę dedykowaną duetowi i opisującą jego wrażenia z tej niezwykłej podróży w zwyczajnym przedziale metra...

Tagi:
kategorie:
dodano: 2018-09-21 10:52 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Siódmy studyjny album jednego z najbardziej błyskotliwych tekściarzy na scenie. Raper z Chicago przyspieszył premierę o tydzień z uwagi na wyciek materiału do Sieci.

dodano: 2016-07-26 15:00 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 1)

Sponsorem dzisiejszego wydania Drive By jest Gucci Mane, który w nowym klipie zabiera nas na przejażdżkę Maybachem po swojej okolicy. Cee-Lo Green wymienia swoich ulubionych MC's, Desiigner wydaje singiel o sobie samym, a 2 Chainz nie lubi, kiedy ktoś wpada na jego imprezy bez zaproszenia. Future wraz z DJ-em Esco wracają do sprawy niesławnego morderstwa sprzed lat, a Lupe Fiasco nie może się dodzwonić do bliżej nieokreślonej osoby. Mamy też nowy teledysk GoldLinka oraz kooperację na linii Beanie Sigel - Jadakiss w celu promocji firmy produkującej... prezerwatywy.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2015-08-29 14:18 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)

Łoooooo! Nie będę kłamać, to była moja pierwsza reakcja, kiedy zobaczyłem po obudzeniu w skrzynce odbiorczej link do najnowszego projektu Lupe Fiasco od Maćka Wojszkuna. Jeden z moich ulubionych MC's ever i twórca jednej z najlepszych płyt ultramocnego roku 2015 "Tetsuo & Youth" postanowił przypomnieć o sobie - i to w jakim stylu!

Lupencjusz Fiasco 7 godzin temu niespodziewanie wrzucił na swój fejsbukowy fanpage rozmazany obrazek faraona z linkiem do darmowego ściągnięcia całego, 6-kawałkego projektu, enigmatycznie zatytułowanego "Pharoah Height".

Tagi:
video
dodano: 2015-05-08 14:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Niedawno publikowaliśmy promujące tegoroczny krążek Lupe Fiasco klipy do numerów "Madonna [And Other Mothers In The Hood]" oraz "Adoration Of The Magi", a teraz dla odmiany mamy świeżo opublikowany teledysk do pamiętnego "Just Might Be Okay", #3 z klasycznego już debiutu chicagowskiego MC "Food & Liquor" z 2006 roku. We just might be okay, after all, sun gon' shine on this day.

Tagi:
video
dodano: 2015-04-19 18:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Chwilaaaa, moment... Czy aby na pewno włączyłem klip Lupe Fiasco? Tego chicagowskiego, ambitnego i dbającego o ukazywanie właściwych wartości Lupe? Tak jest. Skąd zatem znalazłem się w klubie ze striptizem?!

Ano właśnie. Spokojnie, spokojnie, przecież Wasalu nie byłby sobą, gdyby podał wszystko jak na tacy i nie użył lekkiej prowokacji, aby skłonić do myślenia. W przypadku klipu do "Adoration of the Magi", zasługującego na znak +18,  mamy do czynienia z zaskakującym zakończeniem, zwracającym uwagę na paradoksalną sytuację, w której czasem mogą znaleźć się tancerki z klubów nocnych...

video
dodano: 2015-04-08 19:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 2)

Teledysk do Lupe'owskiej "Madonny", promujący kapitalne "Tetsuo & Youth" (nasza recenzja) ukazał się już co prawda w połowie marca, ale jakimś cudem nam wcześniej umknął... Sprawdzajcie zatem obraz do nagranego wspólnie z niezawodną Nikki Jean utworu - obraz śmiały, niebanalny, zwracający uwagę na złożony problem narkomanii i wprowadzający kolejny poziom do interpretacji tekstu. Klip znajdziecie w rozwinięciu.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2015-04-05 19:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 5)

Nie będę ukrywał - to chyba jedna z najtrudniejszych recenzji, jaką przyjdzie mi nakreślić. "Tetsuo & Youth", pierwsza z ultraważnych rapowych premier tego roku, nowy album chicagowskiego cudownego dziecka gatunku - Lupe Fiasco - to album wymykający się definicji, materiał, przy którym od dłuższego czasu staram się spędzać każdą wolną chwilę, studiując i analizując każdy beat, linijkę, słowo. Nad samym otwierającym album "Muralem" ślęczałem autentycznie kilka dni, posiłkując się Rapgeniusem, skrzętnie pokrywając kolejne kartki podręcznego bloku notatkami, zupełnie jakbym słuchał nieskończonego, acz interesującego wykładu... I WCIĄŻ nie mogę napisać, że rozpracowałem ten track - ba, ten album - całkowicie, że rozumiem go w pełni. 

Tagi:

Strony