Lecrae

Lecrae

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-07-26 11:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Lecrae przez lata budował markę Reach Records, a gdy dotarł niezależnie na szczyt list sprzedaży, zgarniając też nagrodę Grammy to zaskoczył wielu wiążąc Reach z Columbia Records - majorsem wchodzącym w skład struktury Sony. Dlaczego wtedy tak postąpił i dlaczego teraz zdecydował wrócić do niezależnych działań? Opowiada o tym równocześnie radząc młodym artystom jak postępować w stosunku do dużych wytwórni.

Tagi:
dodano: 2020-07-19 11:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

3 lata po ostatnim solowym krążku "All Things Work Together" i 2 lata po wspólnym projekcie z Zaytovenem - 2-krotny zdobywca Grammy wraca z nowym albumem, 9 w dorobku i zapowiadanym jak swoisty nowy początek.

kategorie:
dodano: 2020-07-18 01:29 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

3 lata po ostatnim solowym krążku "All Things Work Together" i 2 lata po wspólnym projekcie z Zaytovenem - 2-krotny zdobywca Grammy wraca z nowym albumem, 9 w dorobku i zapowiadanym jak swoisty nowy początek.

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-04-13 21:32 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

W ubiegłym roku Lecrae wraz z gronem zaprzyjaźnionych raperów ruszył na wyjątkową wyprawę - głęboko wierzący raper z Houston postanowił udać się do Jerozolimy, gdzie zwiedzał biblijne miejsca i szedł śladami Jezusa. Ochrzcił się również w rzece Jordan, co jak sam mówi będzie miało duże odbicie na nadchodzącym albumie "Restoration" - bowiem "nie możesz ochrzcić się w Jordanie i robić takiej samej muzyki co wcześniej. Nowy album będzie wyjątkowy".

Tagi:
kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-03-29 14:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Kwarantanna ostro zaatakowała przemysł muzyczny, nie tylko koncerty, ale też outdoorowe promocje. Pech chciał, że w momencie gdy Lecrae zapewnił sobie promo najnowszego singla, któremu towarzyszy wielki billboard w samym środku Los Angeles to... miasto jest puste, bo wszyscy siedzą w domu a co za tym idzie nikt nie widzi reklamy. Raper z Atlanty odniósł się do całej sytuacji, jednak w dość zaskakujący sposób.

Spodziewalibyście się narzekania na pech i na zbędny wydatek? Nic z tych rzeczy:

Tagi:
kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-03-21 12:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Wielu artystów w obliczu koronawirusa nawołuje do zostawania w domu, część nagrywa dissy na wirusa a Lecrae... postanowił zadbać o bezdomnych, najbardziej bezradnych w dbaniu o codzienną higienę.

Tagi:
kategorie: News, Premiery, Video
dodano: 2018-07-29 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

"Trap jest muzyką bez duszy" - powiedział ostatnio przed naszą kamerą Kali. A teraz dwa odległe z pozoru światy postanowił skrzyżować Lecrae, łącząc swoje siły z ojcem chrzestnym trapowego brzmienia, Zaytovenem. Efektem jest "Let The Trap Say Amen", czyli energiczne cykające bity, z których doskonale znamy Zaytovena połączone z głębszym, uduchowionym przekazem szefa Reach Records. Mieszanka wybuchowa i coś dla tych, którzy uwielbiają trapowy vibe, ale mają już dość przerzucania się nazwami broni i drogich marek.

Lecrae i Zaytovena wsparli tu równie intrygujący goście - Waka Flocka czy 24hrs. Polecamy ten niecodzienny mix, bo jest konkretnie a połączenie świata kościelnego ze świeckim wyszło zarazem głęboko i treściwie, jak przyziemnie i blisko codziennych problemów.

dodano: 2017-11-03 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

"Ważne jest, by pokazać młodym, że sukces można osiągnąć bez uciekania się do negatywności" - mówi Aha Gazelle, pochodzący z Nowego Orleanu raper, producent oraz multi-intrumentalista. Wśród największych inspiracji wskazuje Mastera P, Lil Wayne'a, Kevina Gatesa, Boosie Badazza czy Franka Oceana, a poza chwytaniem za mikrofon ma za sobą długą przeprawę z muzyką - już w wieku 13 lat grał na perkusji w kościele swojego ojca, następnie opanował także puzon czy pianino a po drodze ukończył studia zarządzania biznesem i zyskał tytuł magistra. Obecnie jako 24-letni MC wypływa na głębsze wody łącząc energetyczne southowe brzmienie nowej szkoły z głębszym przekazem. Dziś do słuchaczy trafia jego najnowszy materiał "Trilliam 3"...

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2017-09-23 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Jedni pamiętają Lecrae z gościnnego udziału na "Remedium" Tau, inni znają go z dwóch nagród Grammy, Złotej Płyty i obecności na 1 miejscu Billboardu - wszystko jako niezależny chrześcijański raper, szerzący zaangażowany przekaz. Szerzący go jednak w wyjątkowo chwytliwej formie i na poziomie równym topowi mainstreamowych gwiazd.

Dlatego nie dziwi zarówno to, że Lecrae ma na koncie współpracę z Bunem B, Paul Wallem, B.o.B, E-40 czy Big K.R.I.T.'em. Nie dziwi też, że - promowany m.in. nagranym w collabo z Ty Dolla $ignem "Blessings" - album "All Things Work Together" był jedną z najbardziej oczekiwanych pozycji tej jesieni. To w końcu następca właśnie złotego "Anomaly", które w 2014 wspięło się na szczyt notowań sprzedaży.

kategorie:
dodano: 2017-09-22 21:32 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Jedni pamiętają Lecrae z gościnnego udziału na "Remedium" Tau, inni znają go z dwóch nagród Grammy, Złotej Płyty i obecności na 1 miejscu Billboardu - wszystko jako chrześcijański raper, szerzący zaangażowany przekaz. Szerzący go jednak w wyjątkowo chwytliwej formie i na poziomie równym topowi mainstreamowych gwiazd.

Dlatego nie dziwi zarówno to, że Lecrae ma na koncie współpracę z Bunem B, Paul Wallem, B.o.B, E-40 czy Big K.R.I.T.'em. Nie dziwi też, że - promowany m.in. nagranym w collabo z Ty Dolla $ignem "Blessings" - album "All Things Work Together" był jedną z najbardziej oczekiwanych pozycji tej jesieni. To w końcu następca właśnie złotego "Anomaly", które w 2015 wspięło się na szczyt notowań sprzedaży.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, R&B, Video
dodano: 2017-01-27 22:27 przez: Kacper Szymański (komentarze: 7)

Ciekawe wieści zza Oceanu! Niewątpliwie kooperacja Lecrae, najbardziej znanego chrześcijańskiego rapera (mającego na koncie m.in. nagrody Grammy), i kojarzonego z wielu hedonistycznych tekstów Ty Dolla $igna była ostatnią, której słuchacze rapu mogli oczekiwać. Teksański mc i reprezentant Taylor Gang znany ze swoich wpadających w ucho refrenów połączyli siły w utworze "Blessings".

kategorie: Hip-Hop/Rap, Rankingi
dodano: 2016-11-01 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 21)

W Internecie ogrom znaleźć można przeróżnych playlist halloweenowych, przedstawiających straszne czy humorystyczne opowieści o potworach, śmierci itp (zresztą sami kiedyś taką wrzucaliśmy). Brak jednak swoistego odpowiednika z drugiej strony i playlisty, którą można by wrzucić na słuchawki nie 31.10. a 1.11., w dużo bardziej zakorzeniony w naszej kulturze i tradycji Dzień Wszystkich Świętych. Postanowiliśmy poprosić więc o przygotowanie takowej dobrze Wam znaną ekipę Bozon Records, dowodzoną przez Tau. Sprawdźcie jakie 10 numerów, wraz ze specjalnym przesłaniem, mają Wam do przekazania...

kategorie: Audio, News, R&B, Soul
dodano: 2015-02-22 13:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Novel to niezwykle utalentowany wokalista/okazjonalnie raper, którego kojarzyć możecie chociażby ze ścisłej współpracy z Joellem Ortizem ("Call Me", wspólny mixtape "Defying The Predictable") czy gościnnych występów u Slaughterhouse. Jakiś czas temu sześciokrotnie nominowany do Grammy artysta z Atlanty wypuścił swój najnowszy darmowy album.

Na "Mood Indigo" znajdziemy 12 oryginalnych utworów, osadzonych w klimacie subtelnego, klimatycznego soulu/r&b, a gościnnie na mikrofonie pojawiają się m.in. Lecrae, Joe Budden czy Crooked I.

dodano: 2014-12-17 16:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 9)

O postaci Lecrae już Wam pisaliśmy i to niejednokrotnie (sprawdźcie ten mixtape, polecamy) - to niedawny zdobywca Grammy, w tym roku nominowany ponownie, to chyba najpopularniejszy chrześcijański raper świata (top Billboardu osiągnięty) a zarazem to też gość na "Remedium" Tau! Teraz Lecrae nagrał krótkie video, w którym zachęca do sprawdzenia numeru "Godline", udostępnił je też na swoim gromadzącym prawie 2 miliony fanów profilu FB...

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Patronaty
dodano: 2014-09-11 23:04 przez: Mateusz Natali (komentarze: 8)

Poznaliśmy porcję szczegółów odnośnie debiutanckiego albumu Tau, działającego wcześniej jako Medium. "Remedium" pojawi się 21 listopada i podobnie jak przy okazji featuringu Gift of Gaba potężnym zaskoczeniem jest lista gości. Obok Bezczela, Buki, KęKę, Palucha, Peji i Zeusa pojawi się na niej bowiem... niedawny zdobywca Grammy, amerykański raper i producent Lecrae (tutaj jego "Church Clothes" jako nasz Mixtape Tygodnia)!

Strony