bushwick bill

bushwick bill

dodano: 2022-02-20 18:00 przez: Kontakt (komentarze: 3)

Ostatnio doszły mnie słuchy o Snach z betonu, czyli książce Przemysława Kacy - wiceprezesa Fundacji Latorośl i organizatora warsztatów edukacyjno-profilaktycznych dla młodych ludzi z pieczy zastępczej oraz osób niepełnosprawnych Hip-hop Druga Szansa.

Książka powstała w czasach pandemii koronawirusa, która bardzo ograniczyła możliwość organizacji warsztatów zajęciowych. Autor - zaniepokojony rosnącą podczas kolejnych lockdownów liczbą zachorowań na depresję właśnie wśród dzieci i młodzieży - postanowił porozmawiać z psychologami, pedagogami, ale również osobistościami ze świata hip-hopu, a wszystkie zebrane wywiady połączyć, tworząc książkę. Te dziesiątki wywiadów z hip-hopowymi artystami - od raperów, przez producentów, tancerzy, aż po grafficiarzy - oraz specjalistami do pracy z wykluczonymi społecznie młodymi ludźmi ma za zadanie zainspirować tę młodzież do rozwoju. Hip-hopowi twórcy zostali poproszeni o współpracę przy zbieraniu informacji do dzieła dlatego, że sami są przykładem na to, jak muzyka potrafi odmienić los człowieka. Za dowód wystarczy podać zawarte w Snach z betonu słowa Opała, głoszące: "Zajawka to jedyne lekarstwo na smutek i nostalgię życia codziennego - a to prędzej czy później dopada każdego".

Mogę odnieść te słowa do sytuacji osób z wszelkiego rodzaju niepełnosprawnościami, rozwój podopiecznych poprzez podsuwanie im różnych pasji jest bowiem istotnym elementem warsztatów terapii zajęciowej aktywizujących osoby obarczone poważnymi problemami zdrowotnymi. Ważną rolę pełni tu muzykoterapia - wpływanie muzyką na poprawę funkcjonowania fizycznego i emocjonalnego uczestników zajęć. Osobiście nigdy nie wziąłem udziału w warsztatach terapii zajęciowej - choć prawdopodobnie mógłbym ze względu na moją przepuklinę oponowo-rdzeniową - mimo tego wielokrotnie odczułem zbawienne działanie słuchania muzyki na zdrowie - zwłaszcza psychiczne. Konkretnie mam tu na myśli rap, gdyż, odkąd pamiętam, spośród wszystkich gatunków muzycznych to jego słucham najczęściej.

dodano: 2021-02-10 17:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 2)

Zgodnie z zapowiedziami do sieci trafił wspólny numer Yung Knxwa i Peji zatytułowany "Riches". Amerykański raper to syn Bushwick Billa z legendarnej formacji Geto Boys, którego poznański MC był ogromnym fanem. Rychu przy okazji premiery kawałka podzielił się krótką refleksją.

wydarzenie
kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News, R.I.P.
dodano: 2019-06-10 12:25 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Wczoraj Internet obiegły wieści o śmierci Bushwick Billa, które szybko sprostował syn rapera, mówiąc, że jego ojciec walczy o życie w szpitalu. Teraz informacja podana została po raz drugi, już potwierdzona przez rodzinę...

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2019-06-09 20:42 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Internet obiegł dziś komunikat o śmierci Bushwick Billa, walczącego od jakiegoś czasu z zaawansowanym rakiem. Jak się okazuje była to fatalna pomyłka i błędna informacja, którą zaczęli powielać wszyscy, włącznie ze Scarface'em współtworzącym z Billem ekipę Geto Boys...

wydarzenie
kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News, R.I.P.
dodano: 2019-06-09 17:25 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

Smutne wieści z obozu Geto Boys. Ostatnie miesiące przygotowywały fanów Bushwicka Billa na najgorsze, jednak on sam do końca zapowiadał, że będzie walczył i wyzdrowieje - raper ujawnił w tym roku, że jest w 4 stadium raka trzustki, w toku był też pomysł finalnej pożegnalnej trasy, która nie doszła do skutku.

kategorie:
dodano: 2019-02-06 11:00 przez: Adrian Felis (komentarze: 2)

Ostatnie wydarzenia związane z 21 Savage'em to nie pierwszy przypadek, w którym postać ze świata hip-hopu zmaga się z twardym prawem migracyjnym Stanów Zjednoczonych. Wbrew pozorom, lista raperów o niejasnym statusie obywatelstwa jest naprawdę długa, a statystyki jednoznaczne — uzyskanie prawa do życia w USA nie jest łatwe, nawet kiedy ma się pieniądze i sławę. Którzy raperzy doświadczyli podobnych problemów w przeszłości?

dodano: 2019-02-06 11:00 przez: Adrian Felis (komentarze: 2)

Ostatnie wydarzenia związane z 21 Savage'em to nie pierwszy przypadek, w którym postać ze świata hip-hopu zmaga się z twardym prawem migracyjnym Stanów Zjednoczonych. Wbrew pozorom, lista raperów o niejasnym statusie obywatelstwa jest naprawdę długa, a statystyki jednoznaczne — uzyskanie prawa do życia w USA nie jest łatwe, nawet kiedy ma się pieniądze i sławę. Którzy raperzy doświadczyli podobnych problemów w przeszłości?

video
dodano: 2013-02-05 16:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 3)

Każdy kto ma choć odrobinę pojęcia o historii hip-hopu, szczególnie w jego południowej odmianie, musi wiedzieć, że katalog Rap-A-Lot Records to kopalnia diamentów. Założona przez J. Prince'a wytwórnia napędzana była na początku siłą impetu z jakim w świadomość białych odbiorców z przedmieścia wjechał przekaz serwowany przez Geto Boys, a właściwie Ghetto Boys bo tak na początku pisano nazwę zespołu Scarface'a, Bushwick Billa i Williego D.

Z czasem stało się to jedno z najlepiej prosperujących wydawnictw w całej rap-grze. To dzięki Rap-A-Lot świat poznał Scarface'a, Devina, Z-Ro, a wydawali tam także Yukmouth, Outlawz, Luniz, Slim Thug i Lil Keke, Do Or Die, Pimp C, Bun B i wielu innych. Wśród nich wiele znakomitych raperów, producentów, DJ'ów i wokalistów z Houston, ale nie tylko. Chciałbym przypomnieć wam tytułowy singiel z wydanego w '95 albumu zespołu Menace Clan - "Da Hood".

dodano: 2011-11-05 17:00 przez: Mateusz Marcola (komentarze: 6)
Hip-hop nigdy nie narzekał na brak wyrazistych postaci, ale moim osobistym faworytem jest niejaki Bushwick Bill, członek legendarnych Geto Boys i właściciel najdłuższej ksywki świata wg Ego Trip. Niecały metr dwadzieścia wzrostu. Wielokrotne aresztowania. Poczucie humoru o bardzo czarnym zabarwieniu. Kuracje odwykowe. Obrazoburcze teksty. Depresje. Groźba deportacji do Jamajki, skąd pochodzi. Jego życie od zawsze było walką między mrokiem a światłem. I walka trwa nadal. Bushwick jest obecnie oddanym chrześcijaninem, nagrywa płyty wychwalające Jezusa, ale jednocześnie jego problemy z prawem trwają nadal.

Przede wszystkim znany jest jednak z tego, co przydarzyło mu się w maju 1991 roku. Opowiada o tym w swoim najsłynniejszym utworze, "Ever So Clear".