Rap-A-Lot

Rap-A-Lot

video
dodano: 2013-02-05 16:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 3)

Każdy kto ma choć odrobinę pojęcia o historii hip-hopu, szczególnie w jego południowej odmianie, musi wiedzieć, że katalog Rap-A-Lot Records to kopalnia diamentów. Założona przez J. Prince'a wytwórnia napędzana była na początku siłą impetu z jakim w świadomość białych odbiorców z przedmieścia wjechał przekaz serwowany przez Geto Boys, a właściwie Ghetto Boys bo tak na początku pisano nazwę zespołu Scarface'a, Bushwick Billa i Williego D.

Z czasem stało się to jedno z najlepiej prosperujących wydawnictw w całej rap-grze. To dzięki Rap-A-Lot świat poznał Scarface'a, Devina, Z-Ro, a wydawali tam także Yukmouth, Outlawz, Luniz, Slim Thug i Lil Keke, Do Or Die, Pimp C, Bun B i wielu innych. Wśród nich wiele znakomitych raperów, producentów, DJ'ów i wokalistów z Houston, ale nie tylko. Chciałbym przypomnieć wam tytułowy singiel z wydanego w '95 albumu zespołu Menace Clan - "Da Hood".

dodano: 2011-06-19 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)


Znacie/pamiętacie powyższy nierdzewny klasyk Scarface'a, Too $horta, Teli i Devina? Z okazji 25-lecia kultowej southowej wytwórni Rap-A-Lot ukazuje się składanka "Rap-A-Lot presents the 25th Anniversary". Jednak nie znajdziemy na niej tylko zbioru starych kawałków... wychodzi na to, że czekają nas nowe wersje! Na pierwszy ogień idą Ludacris, Lil Wayne i Trey Songz, którzy postanowili odświeżyć "Sex Faces"...