Noreaga

Noreaga

kategorie: Film, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-06-06 18:30 przez: Michał Zdrojewski (komentarze: 2)

Znany i lubiany w środowisku hip-hopowym serial "Entourage", w którym grał raper Saigon, a pojawiali się m.in. 50 Cent czy Eminem, doczekał się swojej kinowej wersji, która trafiła do amerykańskich kin wczoraj (2 czerwca). W Polsce film ten obejrzeć będziemy mogli dopiero 19 czerwca, ale już teaz możemy wyobrazić sobie klimat produkcji dzięki opublikowanemu soundtrackowi. Wśród artystów, którzy użyczyli swoich utworów na potrzeby filmu znaleźć możemy m.in. Jim Jonesa, Mobb Deep, Mase'a, grupę Tha Dogg Pound, Noreagę oraz Pharella Williamsa! Pełną listę utworów możecie sprawdzić w rozwinięciu.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2014-11-10 13:00 przez: Jakub Goliński (komentarze: 0)

Bardzo ciekawa premiera napływa do nas z Chicago. Undergroundowy producent A-Villa przy wsparciu labelu Closed Sessions wypuścił swój materiał "Carry On Tradition". 16 numerów, około 40 gości, ponad godzina solidnego rapu.

Tytuł debiutanckiego krążka A-Villa zaczerpnięty został z linijki AZ z numeru "Life's a Bitch". "Carry On Tradition" to również pierwszy singiel tego materiału. Odzwierciedla on klimat całej płyty. W numerze tym usłyszymy Mikkey Halsteda i Big Pooha, którego Villa był wielkim fanem za czasów Little Brother.

Ten materiał to spełnienie marzeń dla chicagowskiego beatmakera. Pracował nad nim ponad trzy lata, w chwilach wolnych od pracy w banku i wychowywaniem córeczki. Udało mu się zebrać pokaźne grono wyśmienitych MC's. Są tu takie tuzy jak Lil Fame, Cormega, Ras Kass, Noreaga, Kool G Rap, Inspectah Deck, Sean Price, AZ czy Havoc. Są też reprezentanci nieco młodszej generacji: Fashawn, Skyzoo, Elzhi, Freddie Gibbs, Termanology czy Rapsody.

Jak sam ocenia A-Villa "Carry On Tradition" to dzieło jego życia i nie sądzi żeby udało mu się jeszcze zrobić podobny materiał. Cieszmy się więc tym bardziej bo naprawdę jest czym!

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-03-28 15:00 przez: Mateusz Marcola (komentarze: 5)

Współpraca nowojorskiego wyjadacza, N.O.R.E., z producenckim duetem The Neptunes rozpoczęła się już dobrych kilkunaście lat temu, dostarczając nam po drodze szlagiery pokroju "Nothin'", "Grimey" czy "Superthug". Kolejnym punktem owej współpracy jest utwór "The Problem (Lawwwddd)" - singiel z nadchodzącego albumu P.A.P.I.'ego, bo tak brzmi nowa ksywka niegdysiejszego Noreagi. No to jak - dorównuje wcześniej wymienionym kawałkom?

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2010-10-02 13:00 przez: Dymitr Hryciuk (komentarze: 9)
Trzynaście lat minęło od premiery pierwszej płyty duetu Capone-n-Noreaga. Dwóch murzynków z NYC przyjęło ksywy po znanych przestępcach i zaczęło rapować o tym co widzą dookoła siebie. Był to okres złotej ery rapu ulicznego, swoje najlepsze produkcje wydawali chłopaki z Mobb Deep (Hell on Earth), na ulicach działał przyszły gwiazdor rapu i nie tylko, 50 Cent.

W dzisiejszych czasach rap uliczny, nawet w brudnych projektach QB, jest w odwrocie, ale CNN idzie pod prąd trendów i wydaje kontynuację swojego debiutu: War Report 2: Report the War.