Oddisee

Oddisee

dodano: 2024-03-17 19:12 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 3)

Mamy niedzielę, więc to dobry czas na podsumowanie najważniejszych premier, jakie pojawiły się w przeciągu ostatnich dwóch tygodni. Jest ich całkiem sporo.

kategorie:
dodano: 2024-03-17 14:42 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 0)

Kompilacja Oddisee z jego niewydanym materiałem.

Tracklista:

Tagi:
dodano: 2023-01-30 22:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 3)

Początek roku to czas, w którym artyści się rozkręcają, nabierając rozpędu, jeśli chodzi o wydawanie nowych materiałów. Poszczególne tygodnie nie obfitują więc w zbyt duże ilości premier płytowych, ale jako że trzymamy rękę na pulsie, zebraliśmy dla Was najważniejsze krążki, które ukazały się w styczniu.

kategorie:
dodano: 2023-01-28 20:35 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 0)

Nowa płyta Oddisee, pierwsza wydana w jego własnym labelu Outer Note.

 

 

 

Tracklista:

Tagi:
dodano: 2022-07-12 08:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 0)

Open'er już za nami, ale to nie koniec koncertowego szaleństwa w te wakacje. Jeszcze sporo muzyki na żywo przed nami (już jutro Clout Festival!) i ciężko się połapać, kto i gdzie ma zagrać. Dlatego przygotowaliśmy zestawienie przedstawiające zagraniczne rapowe występy, które będą miały miejsce od lipca do września włącznie. Jeśli w natłoku wydarzeń przeoczyliśmy jakiś koncert to dajcie znać w komentarzach.

video
dodano: 2017-10-05 15:30 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Powoli zbliżają się wszelkie roczne podsumowania muzyczne, w tym rankingi najlepszych płyt roku, wśród których bez wątpienia powinno znaleźć się tegoroczne dzieło Oddisee. Waszyngtoński MC/producent postanowił przypomnieć o "The Iceberg" w wielkim stylu, publikując artystyczny, animowany teledysk do jednego z najbardziej przejmujących i odważnych numerów na płycie - opowiadającego historie dwóch młodych ludzi, u których zaszły radykalne zmiany światopoglądowe kawałka "You Grew Up".

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, Koncerty, News, Video
dodano: 2017-04-10 12:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)

Świeżo po premierze kolejnego świetnie przyjętego solowego krążka "The Iceberg", już jutro - 11 kwietnia, wszechstronnie uzdolniony Oddisee wraz z sympatyczną zgrają Good Compny zaprezentują się przed polską publicznością. My widzieliśmy już Oddisee na żywo trzykrotnie i gwarantujemy, że ten wieczór zapamiętacie na dobre. Jako support artystę wesprze wokalista soulowy Olivier St. Louis.

Bilety w cenie 55 zł wciąż dostępne na stronie organizatora Live Nation. Widzimy się pod sceną!

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2017-03-03 15:30 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Słynący z nieskazitelnej etyki pracy i kreatywności nie znającej granic Oddisee nie zwalnia tempa, puszczając swój trzeci projekt w ciągu zaledwie 12 miesięcy!

"The Iceberg" to kolejne solowe, rapowe LP autora "The Good Fight" i kontynuacja ewoluującego ciągle brzmienia. Składające się z 12 utworów, mocno nasączone soulem, jazzem, muzyką gospel, klasycznym r&b oraz cięższymi hip-hopowymi rytmami "The Iceberg", odsłuchacie w całości w rozwinięciu.

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-01-30 17:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 0)

Fani niezawodnej wytwórni Mello Music Group, baczność! Sztandarowy gracz tegoż labelu, jeden z najlepszych producentów sceny niezależnej, kilkakrotnie goszczący w Polsce - niezmordowany Oddisee już pod koniec lutego zaprezentuje nowy album!

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, Koncerty, News
dodano: 2017-01-11 21:10 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Równo za trzy miesiące, 11 kwietnia, w Warszawie zagra jeden z najciężej pracujących i najbardziej kreatywnych artystów na scenie hip-hopowej, MC i producent Oddisee. Reprezentujący Waszyngton muzyk przyjedzie razem z live bandem Good Compny, z którym już grał w Warszawie przy okazji promocji swojego ostatniego LP "The Good Fight". Tym razem najpewniej będziemy mogli spodziewać się też zupełnie nowego materiału.

Tagi:
wydarzenie
kategorie: Hip-Hop/Rap, Koncerty, News
dodano: 2016-12-14 14:30 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Już 11 kwietnia w ramach trasy koncertowej Beneath The Surface Tour w Warszawie zagra jeden z najciężej pracujących i najbardziej kreatywnych artystów na scenie hip-hopowej, MC i producent Oddisee. Reprezentujący Waszyngton muzyk przyjedzie razem z live bandem Good Compny, z którym już grał w Warszawie przy okazji promocji swojego ostatniego LP "The Good Fight".

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-04-01 17:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 0)

Oddisee nie zwalnia tempa! Dopiero co zaprezentował znakomitą, darmową EPkę "Alwasta" - a już w 13 maja, zgodnie z obietnicą, zaprezentuje nowy, instrumentalny album "The Odd Tape".

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2016-03-24 13:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Twórca jednej z najlepszych rapowych płyt roku 2015 w postaci "The Good Fight" (nasza recenzja), znany z bezkresnej kreatywności i imponującej etyki pracy właśnie podzielił się ze światem świeżutką, 7-kawałkową EPką "Alwasta".

Dodatkowo MC/producent ze stolicy USA zapowiedział nowy album instrumentalny na maj, trasę koncertową ze swoim bandem Good Compny, a także follow-up do "Dobrej Walki", pełnoprawne solowe LP na jesień tego roku. Póki co łapcie prześwietne "Alwasta".

Tagi:
recenzja
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2015-07-30 18:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 4)

Nie tak dawno w jednym z wywiadów Oddisee zdradził, że w okresie początkowych prac nad "Born Sinner" wyprodukował kilka numerów dla J. Cole'a, a w jednym z nich nawet gościnnie pojawił się Kendrick Lamar. Jak się bowiem okazało, już wtedy Jermaine był wielkim fanem waszyngtońskiego producenta i jego instrumentalnego albumu "Rock Creek Park" z 2009 roku, także jak tylko nadarzyła się okazja, obaj panowie spotkali się w studiu… i reszta jest historią.

Niestety do tej pory w pełni nieopowiedzianą, ale echa tych kilku sesji nagraniowych rozbrzmiewają pośrednio na najnowszym wydawnictwie Oddisee. Ale jak to? Ano tak, że "The Good Fight" – w moim odczuciu – brzmi jak album, który J. Cole zawsze chciał nagrać… ale jakoś do tej pory mu się to nie udało.

Tagi:
video dnia
dodano: 2015-07-29 22:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 2)

Dlaczego: Autor jednej z najlepszych płyt tego ultra mocnego dla rapu roku Oddisee nie zwalnia tempa i wypuszcza kolejny po "CounterClockwise" teledysk promujący "The Good Fight". Nakręcony podczas licznych wojaży waszyngtońskiego MC/producenta o sudańskich korzeniach obraz "Belong To The World" zbiegł się w czasie z ogłoszeniem przez niego światowej trasy koncertowej z bandem Good Compny. To kawałek o zrozumieniu, że świat jest większy niż małe rzeczy, których chcemy być częścią - mówi Oddisee, a jeszcze w tym tygodniu możecie spodziewać się naszej recenzji "The Good Fight".

Tagi:

Strony