Oddisee

Oddisee

video
dodano: 2017-10-05 15:30 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Powoli zbliżają się wszelkie roczne podsumowania muzyczne, w tym rankingi najlepszych płyt roku, wśród których bez wątpienia powinno znaleźć się tegoroczne dzieło Oddisee. Waszyngtoński MC/producent postanowił przypomnieć o "The Iceberg" w wielkim stylu, publikując artystyczny, animowany teledysk do jednego z najbardziej przejmujących i odważnych numerów na płycie - opowiadającego historie dwóch młodych ludzi, u których zaszły radykalne zmiany światopoglądowe kawałka "You Grew Up".

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, Koncerty, News, Video
dodano: 2017-04-10 12:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)

Świeżo po premierze kolejnego świetnie przyjętego solowego krążka "The Iceberg", już jutro - 11 kwietnia, wszechstronnie uzdolniony Oddisee wraz z sympatyczną zgrają Good Compny zaprezentują się przed polską publicznością. My widzieliśmy już Oddisee na żywo trzykrotnie i gwarantujemy, że ten wieczór zapamiętacie na dobre. Jako support artystę wesprze wokalista soulowy Olivier St. Louis.

Bilety w cenie 55 zł wciąż dostępne na stronie organizatora Live Nation. Widzimy się pod sceną!

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2017-03-03 15:30 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Słynący z nieskazitelnej etyki pracy i kreatywności nie znającej granic Oddisee nie zwalnia tempa, puszczając swój trzeci projekt w ciągu zaledwie 12 miesięcy!

"The Iceberg" to kolejne solowe, rapowe LP autora "The Good Fight" i kontynuacja ewoluującego ciągle brzmienia. Składające się z 12 utworów, mocno nasączone soulem, jazzem, muzyką gospel, klasycznym r&b oraz cięższymi hip-hopowymi rytmami "The Iceberg", odsłuchacie w całości w rozwinięciu.

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-01-30 17:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 0)

Fani niezawodnej wytwórni Mello Music Group, baczność! Sztandarowy gracz tegoż labelu, jeden z najlepszych producentów sceny niezależnej, kilkakrotnie goszczący w Polsce - niezmordowany Oddisee już pod koniec lutego zaprezentuje nowy album!

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, Koncerty, News
dodano: 2017-01-11 21:10 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Równo za trzy miesiące, 11 kwietnia, w Warszawie zagra jeden z najciężej pracujących i najbardziej kreatywnych artystów na scenie hip-hopowej, MC i producent Oddisee. Reprezentujący Waszyngton muzyk przyjedzie razem z live bandem Good Compny, z którym już grał w Warszawie przy okazji promocji swojego ostatniego LP "The Good Fight". Tym razem najpewniej będziemy mogli spodziewać się też zupełnie nowego materiału.

Tagi:
wydarzenie
kategorie: Hip-Hop/Rap, Koncerty, News
dodano: 2016-12-14 14:30 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Już 11 kwietnia w ramach trasy koncertowej Beneath The Surface Tour w Warszawie zagra jeden z najciężej pracujących i najbardziej kreatywnych artystów na scenie hip-hopowej, MC i producent Oddisee. Reprezentujący Waszyngton muzyk przyjedzie razem z live bandem Good Compny, z którym już grał w Warszawie przy okazji promocji swojego ostatniego LP "The Good Fight".

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-04-01 17:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 0)

Oddisee nie zwalnia tempa! Dopiero co zaprezentował znakomitą, darmową EPkę "Alwasta" - a już w 13 maja, zgodnie z obietnicą, zaprezentuje nowy, instrumentalny album "The Odd Tape".

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2016-03-24 13:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Twórca jednej z najlepszych rapowych płyt roku 2015 w postaci "The Good Fight" (nasza recenzja), znany z bezkresnej kreatywności i imponującej etyki pracy właśnie podzielił się ze światem świeżutką, 7-kawałkową EPką "Alwasta".

Dodatkowo MC/producent ze stolicy USA zapowiedział nowy album instrumentalny na maj, trasę koncertową ze swoim bandem Good Compny, a także follow-up do "Dobrej Walki", pełnoprawne solowe LP na jesień tego roku. Póki co łapcie prześwietne "Alwasta".

Tagi:
recenzja
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2015-07-30 18:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 4)

Nie tak dawno w jednym z wywiadów Oddisee zdradził, że w okresie początkowych prac nad "Born Sinner" wyprodukował kilka numerów dla J. Cole'a, a w jednym z nich nawet gościnnie pojawił się Kendrick Lamar. Jak się bowiem okazało, już wtedy Jermaine był wielkim fanem waszyngtońskiego producenta i jego instrumentalnego albumu "Rock Creek Park" z 2009 roku, także jak tylko nadarzyła się okazja, obaj panowie spotkali się w studiu… i reszta jest historią.

Niestety do tej pory w pełni nieopowiedzianą, ale echa tych kilku sesji nagraniowych rozbrzmiewają pośrednio na najnowszym wydawnictwie Oddisee. Ale jak to? Ano tak, że "The Good Fight" – w moim odczuciu – brzmi jak album, który J. Cole zawsze chciał nagrać… ale jakoś do tej pory mu się to nie udało.

Tagi:
video dnia
dodano: 2015-07-29 22:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 2)

Dlaczego: Autor jednej z najlepszych płyt tego ultra mocnego dla rapu roku Oddisee nie zwalnia tempa i wypuszcza kolejny po "CounterClockwise" teledysk promujący "The Good Fight". Nakręcony podczas licznych wojaży waszyngtońskiego MC/producenta o sudańskich korzeniach obraz "Belong To The World" zbiegł się w czasie z ogłoszeniem przez niego światowej trasy koncertowej z bandem Good Compny. To kawałek o zrozumieniu, że świat jest większy niż małe rzeczy, których chcemy być częścią - mówi Oddisee, a jeszcze w tym tygodniu możecie spodziewać się naszej recenzji "The Good Fight".

Tagi:
wydarzenie
dodano: 2015-05-31 12:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Jakiś czas temu informowaliśmy Was o koncercie w Warszawie - dzień po nim, czyli 27 czerwca Oddisee wraz z zespołem The Good Compny zagrają w Poznaniu! Koncert odbędzie się w klubie 9stóp Akademickie Centrum Kultury i Sportu przy współpracy z 5:55 i Duszne Granie.

kategorie:
dodano: 2015-05-26 14:25 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Najnowszy longplay reprezentującego Waszyngton, a mającego sudańskie korzenie MC i producenta. Kolejny świetnie przyjęty przez recenzentów i słuchaczy krążek i kandydat do płyty roku.

Tagi:
wydarzenie
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-05-12 19:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 5)

Dopiero co pisaliśmy o premierze najnowszego solowego krążka Oddisee "The Good Fight", a teraz mamy wspaniałe wieści dla wszystkich fanów MC/producenta z Waszyngtonu. Już w czerwcu Oddisee wystąpi w Warszawie wraz z pięcioosobowym bandem Good Compny!

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2015-04-30 13:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 3)

Zapowiadany pierwotnie na 5 maja najnowszy album Oddisee "The Good Fight" w ramach niespodzianki dla fanów pojawił się w Sieci przedpremierowo, dzięki czemu możemy wam już zaprezentować odsłuch całości!

Oba single "That's Love" i "CounterClockwise" prezentowały bardzo wysoki poziom, jesteście ciekawi jak brzmi pozostałych 10 utworów?

Tagi:
video
dodano: 2015-04-07 12:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

O ile wiele osób narzekało na rok 2014 w rapie, który uratowali na szczęście rzutem na taśmę Big K.R.I.T. (kapitalnym "Cadillactica") i J. Cole, o tyle rok 2015 zdecydowanie rozpieszcza słuchaczy hip-hopu zza Oceanu... Dostaliśmy już m.in. wyśmienite krążki od Lupe Fiasco i Kendricka Lamara, bardzo mocny debiut Joey Bada$$a, powrót Ludacrisa wejściem z buta, drugie LP Fashawna, a na maj zapowiedziany jest kolejny potężny strzał - album "The Good Fight" autorstwa Oddisee.

Niedawno niewiarygodnie pracowity i konsekwentny MC/producent opublikował pierwszy singiel "That's Love" oraz tracklistę i okładkę płyty, a teraz mamy dla was również świeżutki teledysk "CounterClockwise", nakręcony w Nowym Jorku, cofającym się i zmierzającym w kierunku przeciwnym do spacerującego pod osłoną nocy Oddisee...

Tagi:

Strony