CJ Fly

CJ Fly

dodano: 2024-03-17 19:12 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 3)

Mamy niedzielę, więc to dobry czas na podsumowanie najważniejszych premier, jakie pojawiły się w przeciągu ostatnich dwóch tygodni. Jest ich całkiem sporo.

kategorie:
dodano: 2024-03-17 14:44 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 0)

Nowa epka od CJ Flya i Stoica.

Tracklista:

01. Tiyad
02. Nickel Bag Schwag
03. Denzel in Flight feat. ANoyd
04. Cheez
05. In the Lab feat. bebeFLY
06. Thrown
07. Madonna feat. Reyan
08. Neck Romancer

Tagi:
dodano: 2023-11-27 07:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 2)

Jest poniedziałek, więc to dobry czas na przypomnienie najważniejszych premier minionego tygodnia. Jedziemy!

kategorie:
dodano: 2023-11-26 23:14 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 0)

Wspólny album CJ Flya i Stoica.

Tracklista:

01. Piranha
02. Used to Be Broke
03. Ciao! feat. Lord Apex
04. Love Me 4 Me feat. Blvck Svm
05. Bumbo
06. Eight8all feat. Nyck Caution
07. Quasimodo
08. Ballet in Traffic
09. Sangre / Agua feat. Mick Jenkins & AMARAH
10. All Day Eryday
11. Hate 2 See U Go

 

Tagi:
dodano: 2023-06-02 21:39 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 2)

Mamy piątek, czas więc na podsumowanie najważniejszych premier tygodnia.

kategorie:
dodano: 2023-06-02 21:24 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 0)

Nowy album CJ Fly.

Tracklista:

01. Gotta Make It Happen feat. NasteeLuvzYou
02. There for Me
03. Hand2Hand
04. Money
05. Perm feat. T'nah
06. Imagine If Eye feat. Topaz Jones
07. Survive
08. Numb 2 It All feat. Millyz
09. New Boundaries
10. Wood U Luv Me? feat. Chelsea Reject & Anthiny King
11. Through 47OT
12. Still Healin' feat. Halie Supreme
13. Romantic Films
14. Break My <3
15. Workin Progress
16. Understand In

Tagi:
dodano: 2015-05-18 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 18)

Jak co roku na wiosnę XXL selekcjonuje swoich Freshmenów, czyli 10-tkę młodych talentów na dany rok, które powinny zamieszać na scenie. Wcześniej jednak wybiera grono 50 osób, na które głosować można poprzez stronę magazynu - osoba, która zdobędzie najwięcej głosów, a nie zostanie wcześniej wybrana do 9-tki przez redakcję XXL'a uzupełnia skład jako wybór czytelników i 10-ty Freshman...

O tym, że akcja XXL'a to pierwowzór naszych Młodych Wilków pisaliśmy już pewnie milion razy. Przy okazji zeszłorocznej edycji i ujawnienia wstępnej 50-tki zaświtała nam w głowie idea pt "Czemu by nie wybrać też Freshmenów?", czego efektem było nasze Popkillerowe zestawienie. W tym roku również postanowiliśmy przyjrzeć się dokładnie całemu składowi i w gronie redakcyjnym wyselekcjonować z grona 50-ciu nominowanych swoje własne dziesiątki, zanim jeszcze dowiemy się, kto w tym roku utworzy skład XXL Freshman Class 2014. Zamiast uśredniać wspólne wybory i zrobić z tego '10-tkę Popkillera' zdecydowaliśmy się jednak na coś innego - a mianowicie każda z osób, które podjęły się wyboru przedstawiła swoją własną listę (w kolejności alfabetycznej), uzupełniając ją opisem i prywatnym komentarzem. Swoista redakcyjna dyskusja, w której zauważyć możecie zarówno kto komu z nas najmocniej wpadł w ucho i komu wróżymy świetlaną przyszłość, a następnie przekonać się kto był najbliżej prawdziwego zestawienia - zestawienia, które powinniśmy poznać już w najbliższych dniach.

video
dodano: 2015-01-04 15:10 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)

Podczas gdy czekamy na czyhający już za rogiem oficjalny solowy debiut frontmana Pro Era Joey Bada$$a, drugi najmocniejszy zawodnik z nowojorskiej ekipy CJ Fly przypomina o sobie najnowszym klipem, promującym zeszłoroczny darmowy album "The Way Eye See It (download). W opowiadającym o ponurej codzienności życia na Brooklynie "Ernee" gościnnie pojawia się Dirty Sanchez z Pro Era. Ciekawostka - w pierwszych wersach numeru znajdziemy polski akcent.

video
dodano: 2014-01-06 17:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 3)

CJ Fly - Still The Motto

Jeśli wiecie kim jest Joey Bada$$, musicie też kojarzyć jego kompana i członka Pro Era - CJ Fly'a. Dysponujący wyrobionym, melodyjnym flow reprezentant Brooklynu w październiku wypuścił swój pierwszy solowy projekt "The Way Eye See It", potwierdzając nieprzeciętne skillsy i godny uwagi warsztat. Promujący to wydawnictwo klip do "Still The Motto" na bicie Cookin Soul oferuje nam przejażdżkę z młodym MC po ulicach jego rodzinnego Brooklynu. To jak, wsiadacie?

Tagi:
video dnia
dodano: 2013-06-02 18:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 2)

Pro Era - Like Water (Capital STEEZ, Joey Bada$$ & CJ Fly)

Dlaczego: Niedawno dowiedzieliśmy się, że lada chwila dostaniemy nowy frelease poprzedzający oficjalny solowy projekt od Joey Bada$$a. Póki co możemy nadal słuchać "1999" i bardzo udanego "PEEP: The Aprocallypse" w wykonaniu całego Pro Era. Nowy klip promujący tę pozycję zrealizowano do jednego z najlepszych na płycie "Like Water" wyprodukowanego przez Statika Selektah. Numer otwiera Ś.P. Capital STEEZ, a klip zamyka piękny upamiętniający go wrzut gdzieś na BK. Sprawdźcie koniecznie.

dodano: 2013-04-22 13:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 0)

"Inside The Mind Of MeLo 3" to z pewnością jedna z najbardziej niesłusznie przegapionych produkcji 2012 roku. Niesamowity chłopak z Brooklynu pokazuje na tym materiału, że jego nieprzewidywalność idzie w parze z pomysłem. Oprócz szalonych aranżacyjnych podróży w których w skali kawałka dzieje się tyle, że aż nie chce się wierzyć, znajdziemy też coś takiego...

"Live From East Flatbush" z dwójką reprezentantów Pro Era Crew - Joey Bada$$'em i CJ Fly'ego to kawałek, który jasno pokazuje, że choć hip-hopowa skala dla MeLo-X'a to zdecydowanie za mało, to oprócz bycia producentem, instrumentalistą i wokalistą jest też bardzo sprawnym i uzdolnionym MC. Jamowa formuła kawałka w połączeniu z tym czołgającym się bitem o niezwykle wkręcających właściwościach robi niesamowite wrażenie. Swoją drogą słyszeliście, że Bada$$ zapowiedział oficjalnie, że pracuje nad pierwszym pełnoprawnym albumem?

dodano: 2013-01-03 17:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 8)

Jak widzicie 252 odcinki Diggin' In The Videos za nami, ale tak nowego video chyba jeszcze wam nie przedstawialiśmy. Dyme-A-Duzin to raper związany z wytwórnią Warner Bros. szykujący się do wydania pierwszego mixtape'u, który mamy otrzymać jeszcze w styczniu. W klipie zatytułowanym "Swank Sinatra" pojawiają się obok niego nasi Artyści Tygodnia, a całość jest w mojej opinii jednym z najbardziej udanych singli 2012. Na popkillerze pisaliśmy już o tym joincie, ale ku naszemu zdziwieniu przeszło to jakoś bez większego echa.

Wiele osób sprawdzi mixtape'y członków PE, ale numer gościnny u mało jeszcze znanego ziomka może umknąć, a szkoda by było. Z racji, że mamy tydzień z Pro Era, postanowiłem przypomnieć ten sztos, aby uchronić go przed zakopaniem.

recenzja
dodano: 2013-01-02 18:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 2)

Jedenastu gości, którym przyświeca cel sformułowany przez Ala Sole'a w "Ressurection Of Real" - "ressurect the borough who been the most respected". Pochodzący z Brooklynu kolektyw przyjaciół wychowanych przez swoją dzielnicę albumami Smif-N-Wessun, Heltah Skeltah czy Biggiego wielokrotnie już pokazał, że naprawdę chciałby, żeby rap znowu zabrzmiał jak wyjęty spod igły Mr. Walta z Beatminerz i nawinięty tak, żeby zawstydzić wszystkich sądzących, że boom-bap to wybranie najprostszego rozwiązania w gadce. Suces Joeya Bada$$a pokazał, że na taką muzykę nadal jest zapotrzebowanie i to nie tylko w Europie i Japonii, ale również w USA.

Często używają sformułowania "beastcoast" i każdy z nich ma predyspozycje, by przy odpowiednich warunkach na mikrofonie stawać się morderca, zarazem mam wrażenie, że wystarczy im świadomość, bo nie czują potrzeby nieustającej demonstracji. Częściej wybierają drogę wyluzowanego, ale nie oderwanego od rzeczywistości rapu, który po prostu buja i zapewnia świetną zabawę pełną nie tyle nostalgii za złotą erą co bardziej współczesnej jej kontynuacji w pełnym tego słowa znaczeniu. Materiałem "Peep: The Aprocalypse" pokazali, że taka muzyka nadal jest aktualna i że wcale nie przedstawia współczesnej rzeczywistości gorzej niż tą z czasów... kiedy większość członków składu była jeszcze bobasami.

kategorie: Artysta tygodnia
dodano: 2012-12-31 18:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 0)

Po pierwszym przesłuchaniu "Peep: The Aprocalypse" wiedziałem, że to najwyższy czas, żeby nowojorskiej grupie Pro Era na naszej stronie poświęcić więcej uwagi. W międzyczasie niestety dotarła do nas tragiczna wiadomość o śmierci Capitala Steeza - 19-letniego zdecydowanie wyróżniającego się członka ekipy. Decyzji jednak nie zmieniliśmy, bo to wydarzenie nie zmieniło w żaden sposób zasług tych chłopaków. Talentowi Steeza przyjrzymy się zresztą w sposób szczególny, bo za co nie sięgnąć, jego zwrotki okazują się zawsze więcej niż dobre.

W skład Ery oprócz Capital Steeza wchodzą Joey Bada$$, CJ Fly, Rokamouth, Dirty Sanchez, Kirk Knight, A La $ole, Dessy Hinds, Dyemond Lewis, Chuck Strangers, Nyck Caution i Kwon. Niektórzy z nich wyświetlali się trochę częściej, drudzy trochę rzadziej, ale wyraźnie czuć, że w tej ekipie byle jaki nawijacz raczej nie miał prawa zagrzać miejsca. Nazwę rozwijają jako Progressive Era, a progres słyszalny jest w skali kwartału i nie zatrzymuje się, a poziom już jest niesamowicie wysoki. Czego możecie spodziewać się w ramach tygodnia z Pro Era?

dodano: 2012-12-22 13:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 2)

Tym razem Mixtape Tygodnia dajemy wam w jego końcówce, ale warto było poczekać. Liczna i bardzo kreatywna i wyrazista grupa Joey'a Bada$$a zgodnie z obietnicą ma dla nas cały materiał. Zupełnie za darmo możecie pobrać materiał na którym dostaniecie nie tylko bity Statik Selektah, ale też samych członków kolektywu, a tam naprawdę nie brakuje zdolnych producentów. Gotowi na aprokalipsę?

Strony