Busta Rhymes

Busta Rhymes

video
dodano: 2021-11-10 14:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 4)

19 listopada premiera nowej płyty Snoop Dogga "Algorithm", a na kilka dni, przed jej oficjalnym pojawieniem się na streamingach, dostaliśmy klip do promującego ją drugiego już singla "Murder Music".

video
dodano: 2021-03-23 11:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 3)

Fani ATCQ mają powody do zadowolenia. W 5 rocznicę śmierci Phife Dawga do sieci trafił kolejny klip promujący jego pośmiertny, solowy album. "Nutshell Pt. 2" to oldschoolowy numer utrzymany w nowojorskim klimacie, w którym udzielili się dwaj inni klasyczni MC, Redman i Busta Rhymes.

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, News, Premiery, Trap
dodano: 2020-10-30 11:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Dziś wśród premier płytowych w Stanach Zjednoczonych znalazły się dwie pozycje, które mogą zainteresować fanów złotej ery oraz jedna skierowana bardziej do młodszych słuchaczy hip-hopu. Swoje krążki wydali Trippie Redd, Common i Busta Rhymes. Ten ostatni zaprezentował fanom sequel klasycznego "Extinction Level Event: The Final World Front", a na nim pierwsza w tym roku oficjalnie opublikowana zwrotka Kendricka Lamara.

kategorie:
dodano: 2020-10-30 01:20 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

"Extinction Level Event 2: The Wrath of God" to nawiązujący do klasyka z 1998 roku 22-trackowy moloch, na którego, Busta zaprosił takie ikony jak Rakim czy Q-Tip. Mimo to raper nie zapomniał o młodszej reprezentacji sceny i gościnnie na krążku udzielili się również Anderson. Paak i Rapsody (która dopiero co zgarnęła nagrodę "Lyricistof the Year" na Hip-Hop BET Awards).

Tagi:
dodano: 2019-12-24 10:00 przez: Igor Wiśniewski (komentarze: 1)
Gucci Mane - East Atlanta Santa 3

Święta to magiczny czas. Pełen chwil spędzonych z rodziną przy akompaniamencie Kevina samego w domu i dużych ilości jedzenia na stołach. Dla wielu równie ważna jest pasterka. Mamy dla Was 10 utworów, które doskonale będą pasowały do świątecznych, nocnych wojaży.

video
dodano: 2017-10-02 14:00 przez: Bartek Klimek (komentarze: 1)

Wprawdzie kawałek "Girlfriend" mogliśmy usłyszeć już miesiąc temu, jednak teraz dostajemy do niego także teledysk. Chwytliwy numer wyprodukowany przez Rockwildera, a na feacie Tory Lanez i Vybz Kartel? Busta szybko powinien podbić kluby.

Tagi:
dodano: 2017-08-10 20:02 przez: Anonim (komentarze: 4)

Linkin Park to zespół, który na początku XXI wieku zdefiniował brzmienie nu-metalu, czyli szalejącej wówczas mieszanki rocka i rapu. Świetny warsztat rapowy Mike'a i anielski głos Chestera z umiejętnością do melodyjnego grunge'owania zapisały się na przełomie millenium na kartach popkultury, będąc głosem dojrzewającego pokolenia. Na przestrzeni lat zahaczyli o wiele gatunków muzycznych, niejednokrotnie kooperując z absolutnymi legendami sceny hip-hopowej i nie chodzi tylko o Jaya-Z. Poniżej zebraliśmy dla Was krótki przelot przez numery z różnych okresów działalności zespołu, gdzie do współpracy zostały zaproszone rapowe tuzy.

wydarzenie
dodano: 2017-07-27 18:27 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

Out4Fame to niemiecki festiwal rapowy, który odbędzie się w tym roku w dniach 18-20 sierpnia w Dortmundzie. Na terenie kompleksu wypoczynkowego Revierpark wystąpią m.in. Busta Rhymes, Common, DJ Premier, M.O.P., Kool Savas, MoTrip, Kool G Rap, Jedi Mind Tricks czy Roots Manuva. Pełny line-up wydarzenia oraz niezbędne informacje w rozwinięciu newsa.

dodano: 2017-07-25 15:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 2)

Kilka dni temu pisaliśmy o nieznanym wcześniej wycieku z sesji do "Detoxu" Dr.'a Dre, nagranym w duecie  z Nasem numerze "Topless". Obaj panowie przez lata mieli okazję współpracować wielokrotnie - przypomnijmy chociażby klasyczny już album The Firm z 1997 roku.

Co wydarzy się natomiast kiedy do tego duetu dodamy trzeci element w postaci innego charyzmatycznego MC i jednej z najjaśniej świecących gwiazd na mapie nowojorskiego rapu? Mowa o Busta Rhymesie, który w 2006 roku zaprosił do współpracy zarówno Dre, jak i Nasa, nagrywając jeden z najlepszych kawałków w swojej karierze...

dodano: 2016-10-04 21:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 1)

Mieliście okazję przeczytać już rozentuzjazmowaną relację z gorącego krakowskiego eventu, przy okazji którego Polskę odwiedzili Grandmaster Flash i nasz Artysta Tygodnia - czas więc zamknąć przedłużony odrobinę Tydzień z Bustą Rhymesem, prezentując drugą część konferencji zorganizowanej przez BURN. 

Tagi:
dodano: 2016-10-04 20:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 4)

24 września 2016 roku... Jestem pewien, że tę datę zapamiętam na długo. W krakowskiej Tauron Arenie odbył się wtedy ogromny event BURN Battle School Remixed - zorganizowane przez producentów owego "płonącego" energetyka kilkugodzinne święto hip-hopu. Głównym powodem, dla którego ja (i kamerzysta Tomek z niezawodnego The Distance Vision) jak najszybciej zarezerwowałem sobie bilet (darmowy - pula wyczerpała się bardzo szybko) - a potem zacząłem drążyć dziurę w brzuchu redaktorowi naczelnemu, aby czym prędzej ogarniał akredytacje dziennikarskie - były występy dwóch absolutnych legend hip-hopu. Busta Rhymes? Sam Ojciec Chrzestny Grandmaster Flash? Nie ma, że boli, obecność była obowiązkowa. 

dodano: 2016-10-02 20:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 0)

Na początek małe przeprosiny, ponieważ Tydzień z Bustą Rhymesem uległ małemu przesunięciu... Już we wtorek będziecie mieli okazję przeczytać obszerną relację z BURN Battle School Remixed, ogromnego eventu - celebracji wszystkich elementów hip-hopu, która odbyła się w krakowskiej Tauron Arenie tydzień temu. Jako przedsmak tegoż artykułu -  mam dla Was coś specjalnego... a'la Popkillerowy Wywiad na Niedzielę.

Tagi:
dodano: 2016-10-01 15:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 3)

Teledyski Busta Rhymesa to sztuka sama w sobie. Trevor odpowiedzialny jest za jedne z najbardziej zwariowanych i pomysłowych klipów w historii tej muzyki... A niektóre jego chore wizje to już klasyka. Pojedynek z kozłem? King Kong Busta? CAŁY teledysk do remiksu "Woo Ha"! z ODB, gdzie dzieją się rzeczy tak niezwykłe, że wymykają się opisowi i stawiają klip właściwie poza jakąkolwiek kategorią? Wyobraźnia Busty i współpracujących z nim reżyserów - zwłaszcza Hype'a Williamsa - zdaje się nie mieć granic. Dziś oddajmy więc jej hołd.

Bez zbędnego przeciągania - oto 5 - moim skromnym zdaniem - najlepszych, najciekawszych - wideoklipów Busty. Odpalamy!

Tagi:
dodano: 2016-09-28 18:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 0)

Tygodnia z Bustą Rhymesem nie można zacząć inaczej, niż powrotem do utworu uważanego przez wielu za jeden z najlepszych i najważniejszych posse cutów w historii. Here we go, yo, here we go, yo - so what' so what, so what's the scenario? Któż nie zna tej frazy? Proponuję, aby scenariuszem na dziś to wrzucenie na głośniki tego ultrasztosu - i poczytanie co nieco o jego historii...

dodano: 2016-09-26 18:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 9)

Woo Hah! 2016 rok to okrągły jubileusz 25 lat kariery gościa, który zwykł trzymać dancefloor w szachu i sprawiać, że fani kiwają głowami tak mocno, że pękają im karki. Busta Rhymes a.k.a. Bus-a-Bus - ta ksywa to wręcz synonim wystrzałowego, bujającego rapu, bez którego żadna impreza się nie obejdzie. 

W 1991 roku - jak oznajmił sam Busta na sobotnim koncercie w Krakowie, przy okazji zalewając fanów szampanem - jeden telefon zmienił jego życie. To wtedy Q-Tip zaprosił jego i jego kolegów z Leaders of the New School, by dograli się na mały sztosik o wdzięcznej nazwie "Scenario"... Z tej okazji w tym tygodniu na Popkillerze honorujemy ćwierćwiecze działalności nowojorskiego turbowymiatacza. It's official - Busta Rhymes naszym Artystą Tygodnia!

Tagi:

Strony