Wyclef Jean

Wyclef Jean

wydarzenie
dodano: 2019-08-25 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Po dłuższej przerwie wracamy z ostatnimi odcinkami cyklu Popkiller sam w NY, które wstrzymaliśmy przez natłok materiałów wokół gali Popkillery 2019 - i gwarantujemy, że zostało nam jeszcze trochę ciekawych filmów i wywiadów! Na 'nowy początek' mamy dla Was vloga relacjonującego nasze koncertowe wojaże w trakcie pobytu w NY, a staraliśmy się skosztować przeróżnych brzmień i klimatów - od stadionów przez małe kluby po rooftopy z panoramą Nowego Jorku, od hip-hopu przez jazz po reggae, od legend po mainstreamowe gwiazdy... Zapraszamy w podróż!

kategorie:
dodano: 2017-10-02 12:16 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

„Carnival III: The Fall and Rise of a Refugee” to pierwsza od ośmiu lat płyta artysty, zbiegająca się z dwudziestą rocznicą premiery debiutanckiego krążka „The Carnival” oraz dziesiąta rocznicą premiery płyty „Carnival II”

"Moje „karnawałowe” albumy zawsze dotyczyły świętowania kultury muzycznej z całego świata, a „Carnival III” nie jest inny”, mówi Wyclef.  „Album „Carnival III” to święto tego, co kocham w muzyce: odkrywanie, różnorodność i artyzm dla dobra sztuki... chodzi o muzykę, która jest pełna emocji, wibracji i zabawy. Bądź gotowy.”

Muzyka, którą tworzy Wyclef Jean – zarówno, jako solistka, jak i założyciel i członek The Fugees - od ponad dwóch dekad jest potężną siłą kulturową popu. W 1996 roku wraz z The Fugees wydał swój monumentalny album „The Score”. Jako artysta solowy opublikował sześć albumów, które sprzedały się ilości prawie dziewięciu milonów egzemplarzy.

video
dodano: 2013-10-09 14:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 2)

Dizzy Wright - We Turned Out Alright feat. Wyclef (Official Video)

Tegoroczny Freshman XXL'a Dizzy Wright płynie na fali wytworzonej ostatnim darmowym albumem "The Golden Age" i publikuje kolejny klip promujący projekt. Tym razem MC z Las Vegas zaprosił do współpracy byłego członka The Fugees Wyclefa. Jeśli podobnie jak nam, umknęło wam wypuszczone w przedkempowej gorączce "The Golden Age", to już śpieszę z pomocą.

kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2013-07-22 18:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 0)

Wyclef Jean Feat. G Fella - Hard Times (OFFICIAL MUSIC VIDEO)

Wyclef Jean konsekwentnie promuje swój ostatni mixtape zatytułowany "April Showers". Nowy teledysk zrealizowano do numeru "Hard Times" na bardzo znanym samplu, wykorzystanym jednak w charakterystyczny, haitański sposób, w stylu, który cechuje muzykę byłego lidera Refugee Camp od wielu lat. Rapowo może nie będzie to numer, który kogokolwiek rzuci na kolana, zarówno przy partiach Jeana jak i jego włoskiego koleżki, ale warto zwrócić uwagę na świetnie zrealizowany teledysk dotykający tematu imigrantów.

dodano: 2013-04-29 13:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 4)

Dziś oficjalna premiera nowego mixtape'u generała Refugee Camp - Wyclef Jean'a. Gość, który parę lat temu był jedną z największych gwiazd światowej muzyki i pojawiał się w co drugim singlu emitowanym w radio, ma zamiar przypomnieć, że przede wszystkim jest wybitnym muzykiem i na taki status ciężko pracował. "April Showers" to nie byle jaki mixtape (może dlatego nie jest darmowy?) - 31 tracków, wśród gości m.in. Kirko Bangz, Mobb Deep, Maino, Young Chop, Waka Floka czy Troy Ave. W rozwinięciu znajdziecie tylną okładkę materiału z pełną tracklistą, świetnie zrealizowany trailer "April Showers" oraz akustyczny numer "Bang Bang" do odsłuchania za free.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, News, R&B, Soul
dodano: 2012-12-29 15:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 4)

Niedawno światło dzienne ujrzała autobiografia Wyclef Jean'a, twórcy i fundamentalnego członka trio The Fugees. Informacje, które Wyclef tam podał rzucają nowe światło na wydarzenia, które dla wielu fanów z całego Świata nie zawsze były w pełni zrozumiałe. W momencie największej popularności, pomimo tego, że artystycznie ich muzyka wciąż prezentowała najwyższy poziom Pras, Clef i Lauryn Hill zakończyli działalność i skupili się na karierach solo.

Po premierze "Purpose: The Immigrant's Story" Jean'a na spytki wziął Big Boy z Power 106.7. Okazuje się więc, że przyczyną rozpadu Fugees był... romans Wyclefa z Lauryn Hill. Jest to też powodem tego, że Pras jako winowajcę tego, że Fugees nie nagrywają nowych płyt wskazuje Wyclefa.

dodano: 2012-11-13 16:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 8)

Jakiś czas temu wspominaliśmy o zapomnianej trochę płycie ubóstwianych potem również w Polsce The Fugees. Kiedy funkcjonowali jeszcze pod szyldem Tranzlators Crew wydali album "Blunted On Reality" w 1994 roku. Jednym z singli promujących materiał był fantastyczny kawałek "Vocab", w którym na bicie opartym o orającą moją wyobraźnię linię basu otwiera track młodziutka, dziewiętnastoletnia wówczas Lauryn Hill.

Bit wyprodukowali pojawiający się dalej ze swoimi stylami Pras i Wyclef Jean. Ten ostatni dodatkowo okrasił całość fantastyczną dogrywką na gitarze, która pojawia się na końcach zwrotek i refrenie. Całości wyjątkowego uroku dodaje jeszcze rewelacyjny czarno-biały teledysk ukazujący ówczesne New Jersey, gdzie wtedy rodziły się takie tracki jak ten.

recenzja
dodano: 2012-07-07 17:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 7)
Rok 1996 to dwa wydarzenia, które w karierze Lauryn Hill należy uznać za absolutnie kluczowe. Pierwszy to występ w jednym z najlepszych duetów raper/wokalistka jakie powstały kiedykolwiek czyli legendarnym "If I Rule The World (Imagine That)" Nasa. Drugie to premiera drugiego krążka jej pierwszej grupy - Fugees.

Wielu może to zdziwi, ale "The Score" wcale nie jest pierwszą płytą zespołu. W 1994 ukazało się "Blunted On Reality" do którego może będzie jeszcze okazja wrócić. 1996 zmienił życie Lauryn, Wyclefa i Prasa na zawsze. Prawie 6 milionów sprzedanych egzemplarzy w samych Stanach, wielokrotna platyna w różnych zakątkach Świata (w tym w Polsce!) pęczniejące konta bankowe... Nic dziwnego - ta płyta jest naprawdę wyjątkowa.