brandUn DeShay

brandUn DeShay

dodano: 2013-09-14 15:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 0)

O Astro pisaliśmy na Popkillerze wiele razy i jak dotąd w samych superlatywach. Nie bez podstaw. Gość, który w tak młodym wieku potrafi zdecydować się na bezkompromisowe decyzje i przygotowuje materiały, które przypominają, że Nowy Jork, potrafi brzmieć jak Nowy Jork zdecydowanie wart jest obserwowania. Na dodatek doskonale sprawdza się też w innych konwencjach w których ewidentnie lubi sprawdzać swój olbrzymi talent do składania słów. Młody reprezentant Brooklynu nie zachwycił się również pomysłem Kendricka by nazwać siebie królem NY. Astro był jednym z pierwszych, którzy przygotowali odpowiedź.

Charakter jego nowego materiału może wyjaśniać czemu. Astro idzie swoją drogą i zdecydowanie wiedzie ona do góry. Na nowym materiale współpracuje m.in. z nieśmiertelnym (przekonacie się tu jak bardzo) Easy Mo Bee, Statikiem Selektah, brandUnem deShayem czy BMC. Panie i panowie przed wami kolejny po znakomitym "Deadbeats & Lazy Lyrics" materiał od Astronomical Kid.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2013-01-13 12:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 2)

Locksmith - "Livin Loaded" feat. Olamide Faison (prod. by Brandun DeShay)

Locksmith sprawiał na mnie zawsze wrażenie gościa, który potrafi za mikrofonem zrobić prawie wszystko, ale z jego materiałami bywało różnie. Tym razem Lock ma ewidentnie apetyt przyspieszyć tempo rozwoju swojej kariery. Na bicie brandUna DeShay'a pokazuje pełny zakres swoich możliwości siekając bit znakomitymi linijkami z pełną swobodą. Teledysk promuje zbliżający się projekt "The Green Box".

recenzja
dodano: 2013-01-02 18:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 2)

Jedenastu gości, którym przyświeca cel sformułowany przez Ala Sole'a w "Ressurection Of Real" - "ressurect the borough who been the most respected". Pochodzący z Brooklynu kolektyw przyjaciół wychowanych przez swoją dzielnicę albumami Smif-N-Wessun, Heltah Skeltah czy Biggiego wielokrotnie już pokazał, że naprawdę chciałby, żeby rap znowu zabrzmiał jak wyjęty spod igły Mr. Walta z Beatminerz i nawinięty tak, żeby zawstydzić wszystkich sądzących, że boom-bap to wybranie najprostszego rozwiązania w gadce. Suces Joeya Bada$$a pokazał, że na taką muzykę nadal jest zapotrzebowanie i to nie tylko w Europie i Japonii, ale również w USA.

Często używają sformułowania "beastcoast" i każdy z nich ma predyspozycje, by przy odpowiednich warunkach na mikrofonie stawać się morderca, zarazem mam wrażenie, że wystarczy im świadomość, bo nie czują potrzeby nieustającej demonstracji. Częściej wybierają drogę wyluzowanego, ale nie oderwanego od rzeczywistości rapu, który po prostu buja i zapewnia świetną zabawę pełną nie tyle nostalgii za złotą erą co bardziej współczesnej jej kontynuacji w pełnym tego słowa znaczeniu. Materiałem "Peep: The Aprocalypse" pokazali, że taka muzyka nadal jest aktualna i że wcale nie przedstawia współczesnej rzeczywistości gorzej niż tą z czasów... kiedy większość członków składu była jeszcze bobasami.

dodano: 2012-10-30 19:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 1)

TAKI 183 [Offical Video] - @brandunXdeshay

Tegoroczny Freshman XXL'a dowodzi nie tylko tego, że cała ekipa Odd Future opiera się o Tylera, ale również, że opiera się nie tylko o Kalifornię. brandUn DeShay pochodzi bowiem z Chicago, ma 23 lata i niesamowity talent. Kolejny zawodnik z Chicago, który zwraca na siebie uwagę. Co ciekawe jest nie tylko raperem, ale również producentem - m.in. tego kawałka. Bardzo miłe zaskoczenie.

 

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2012-01-21 12:00 przez: Wojciech Graczyk (komentarze: 3)


Prawdopodobnie wielu z Was zastanawia się kim jest ten gość. Brandun to ex-OFWGKTA..., co z resztą słychać po nastroju jego kawałków. W 2011 wydał album pt. "All Day DeShay: AM", który zrobił na mnie wrażenie. Poza rapem, gospodarz również zajął się produkcją bitów. Oprócz niego na płycie można usłyszeć podkłady autorstwa Battlecata, Best Kept Secret. Chłopakowi, klimatami, blisko do Curren$y'ego. Co prawda jego cd nie przebija żadnego z "Pilot Talków", ale naprawdę miło się tego słucha. Poza tym, DeShay porusza szerszy wachlarz tematów niż "Waluta". Polecam "Letter to God" z tej samej płyty. Trzeba mieć brandUna na oku.

W rozwinięciu możecie sprawdzić klip do "Ur Fresh!", "1Up" na bicie Battlecata i wspomniane "Letter to God", pochodące oczywiście z tej samej płyty co "World Famous".