WCK

WCK

kategorie:
dodano: 2024-05-24 21:31 przez: Miłosz Kiełb (komentarze: 0)

Sprawdzajcie "DUMP.zip" i miejcie się ekstra!

kategorie:
dodano: 2023-12-07 03:23 przez: Redakcja (komentarze: 0)

Oto wiadomość od Mady do fanów przy okazji premiery "Ułamka":

"Siema! Minął mi kolejny rok robienia muzyki. Długo myślałem, czułem, w zasadzie byłem pewny, że będzie to pierwszy rok od 2017, w którym żaden zamknięty projekt ode mnie nie ujrzy „światła dziennego”, że żadnego nie będzie Wam dane usłyszeć. Nagrywałem bardzo dużo gościnek, singli, numerów na następne albumy oraz luźnych kawałków, na które nie było konkretnego pomysłu. Nie widziałem sensu się zmuszać, a wręcz przeciwnie, jednoroczna absencja wydawała mi się kusząca i całkiem świadomie do niej dążyłem. Jakoś pod koniec wakacji, słuchając samego siebie, w ułamku sekundy zostałem trafiony intencją. Jak gdyby nigdy nic, moja wrażliwość połączyła ze sobą kilka elementów i przedstawiła mi dopasowaną wizję. Klocki się poukładały, tak po prostu. Jak wiecie, lubię pełne formy, rzeczy, które są od a do z, zaplanowane, naoczne, przemyślane i żywe. Nie mogłem się oprzeć przeświadczeniu, że to co właśnie leci mi w słuchawkach po sobie, jest tożsame i zbieżne.  Dlaczego takie jest? Ponieważ opisuje pewien konkretny okres. Nie będę szumnie oświadczał, że ta EPka jest zamknięciem jakiegoś etapu, bo nie jest, ale wszystko co na niej usłyszycie układa się w moją małą historię. Opowieść ta nie ma konkretnej chronologii i nie do końca opiera się na faktach, chociaż jest zupełnie prawdziwa. To co oddaje Wam w Wasz uszka i serduszka, to ułamek mnie. Ma on ostre krawędzie, jest porysowany, bywa miły w dotyku i tak samo intrygujący jak nudny. Nie jest kluczem do zrozumienia, ani poznania, ale jeśli lubicie wiedzieć „co u mnie?”, to na pewno uchyli Wam rąbka tajemnicy, a potem szybko ucieknie by resztę schować gdzieś głęboko. Proszę się chwytać czegokolwiek, a samego siebie traktować jako najbardziej precyzyjny pryzmat. Przyszła jesień i jeśli niestraszne Ci liście, deszcz, wiatr i lekki chłodek, to właśnie znalazłeś kompana na spacer.
Z poważaniem, Wasz Adaś!
Fizyka nie będzie."

Tagi:
kategorie:
dodano: 2022-02-03 14:22 przez: Kontakt (komentarze: 0)

Po świetnie przyjętej epce pt. „ELO POLO” Ryfa Ri oraz Panama prezentują pełną wersję wydawnictwa zatytułowaną „ELO POLO IDEOLO”. Uzupełniony o 6 premierowych utworów materiał prezentuje szerokie spektrum wrażliwości i umiejętności raperki oraz umacnia jej status nie tylko na kobiecej scenie rapu. Wyprodukowana przez Panamę muzyka obraca się w kręgach RNB, trapu oraz klasycznego g-funku i jest dowodem na to, że Ryfa Ri jest gotowa na „romans z mainstreamem”. Preorder wersji CD z dodatkowym utworem w wersji live na wck47.com

Tagi:
dodano: 2021-12-11 09:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

Klasyczny producent, który swoją karierę zaczął jeszcze w latach 90 współtworząc formację OMP, wydał swoją ostatnią płytę w 2004 roku, natomiast drugą część pamiętnych "Kompilacji" w 2001. Teraz po 20 latach od jej premiery O$ka wraca z 3 częścią "Kompilacji"!

Producent, którego mogliście zobaczyć wręczającego nagrodę na gali Popkillery 2021 serwuje nam muzyczny powrót do przeszłości, przywołując soczyste brzmienie początków polskiego rapu. W sentymentalnym singlu "Magister Blokers" pojawiają się reprezentanci kolejnego pokolenia warszawskiej sceny, formacja WCK oraz DJ B. Jest klimat!

Tagi:
wydarzenie
dodano: 2021-06-30 17:02 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)
fot. Dominik Czubak

W tym roku mija 20 lat od premiery kultowego "Efektu" Fenomenu, jednego z największych klasyków i najlepszych debiutów w historii polskiego rapu. Z tej okazji postanowiliśmy zorganizować specjalny muzyczny tribute - legendarną "Sensację" na gali Popkillery 2021 zagrali przedstawiciele kolejnego pokolenia warszawskiej sceny, formacja WCK. A Ekonom, Żółf i Mazsa na koniec występu podbili do nich, by zbić piątki i podziękować za taki muzyczny ukłon. Czysty hip-hop i międzypokoleniowy szacunek!

video
dodano: 2020-12-10 20:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 6)

"Intro" to numer, który zarówno kończy fabularną opowieść o grafficiarskiej ekipie, jak i otwiera nadchodzący album WCK, "Skład Kru". W klipie przewijają się m.in. klasyczne warszawskie ekipy, Molesta, Hemp Gru i JWP. Cutami w kawałku zajęli się LazyOne oraz Falcon1. Podkład wyprodukował Szwed SWD.

Tagi:
video
dodano: 2020-11-13 20:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

"Bulletproof" to pierwszy singiel zapowiadający kolejny album ekipy WCK, "Skład Kru". Wprowadza nas on w historię, którą w pełni poznamy wraz z odsłonięciem kolejnych kart.

Tagi:
kategorie:
dodano: 2020-11-13 17:50 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Wydany w twardej oprawie album zawierać będzie opowiadania, które uzupełnią grafficiarską fabułę klipów promujących album. Poligrafię ozdobią zdjęcia Ludwika Lisa (WARSAWSTYLE) i rysunki Diany. Za produkcję albumu odpowiadają m.in. Szwed SWD, Siwers, flvwlxss czy RTN. Za gramofonowami DJ Lem oraz FALCON1.

Tagi:
dodano: 2020-06-04 15:18 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

WCK nie zwalnia tempa! Po premierze dwupłytowego albumu Kuby Knapa, tym razem to Mada uruchamia preorder nowej płyty pt. „Alchemia Słowa” i prezentuje pierwszy singiel z projektu. „W szeregu (Dziwko!)” to numer wyprodukowany przez Temzkiego (nota bene odpowiedzialnego za wszystkie bity na płycie) oraz zobrazowany malowniczym klipem przez ekipę Bartline.

Tagi:
video
dodano: 2019-06-06 23:26 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

WCK - Przejebajki (prod. Dadi)

Świadomy Umysł wchodzi w interakcję z Wewnętrznym Nauczycielem i Podświadomym Umysłem w jednej osobie, który prowokuje go do przepracowania wydarzeń z przeszłości tkwiących w jego Głowie. ZMIERZYĆ SIĘ ZE SOBĄ - PRZEPRACOWAĆ / ZROZUMIEĆ - ODPUŚCIĆ

Tagi:
kategorie:
dodano: 2019-05-25 14:05 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Album WCK „STEJ TRU” to hip-hopowy ładunek energii, podróżujący od ustawek na trzepaku do rzeczywistości, zahaczającej o liryczne science-fiction. Zapnij pasy i trzymaj się mocno!

Swojska ekipa podwórkowych weteranów zaprasza do swojego świata – przyziemnie magicznego, pełnego humoru, marzeń i wolności mimo wszystko. Prawda sypie się gęsto spomiędzy anegdot i wspomnień, żarty dają flavour, a puenty zostają w głowie na długo. Wszystko z życia wzięte i dla pochwały życia zrobione.

Tagi:
kategorie:
dodano: 2019-03-22 23:29 przez: Aleksandra Orłowska (komentarze: 0)

Kuba Knap i Okoliczny Element jako Wpierpol prezentują "Sielankowy Survival". "Ten album zrobiliśmy z Okolicznym w trzy dni, siedząc na działce pod Opolem, jedząc zajumane steki z łososia i odpoczywając od całego świata. Dużo śmiechu i zajawki, dzięki czemu patenty same się wymyślały a zwrotki pisały od ręki. Trochę czasu minęło od tej biesiady, ale walka trwa nadal" -  mówi Kuba o projekcie. 

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2018-11-21 02:37 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

WCK - STEJ TRU

Nowy klip zapowiadający płytę, od ekipy WCK „STEJ TRU” to ujęcia z letnich koncertów oraz sesji nagraniowych. Za produkcję bitu jest odpowiedzialny GUAKAMOLID SZYBKI JAK BOLID. Ryfa Ri, Kuba Knap, Kaietanovich i Mada z Zetenwupe, Gruby Józek, Emil G oraz Dj Lazy One dają jasny sygnał: – Nagraliśmy nową płytę. Premiera w przyszłym roku.

Tagi:
kategorie:
dodano: 2018-03-26 14:04 przez: Aleksandra Orłowska (komentarze: 0)

W wirze ciągłych kombinacji, w samym sercu hip-hopowej Polski zawiązała się ferajna. Przyjaźń, chęć działania i jego kierunek zostały potwierdzone i utrwalone przez czas. WCK to nie puste logo, to radość z przekonania, że nowy wybór to krok, to świętowanie własnej niezależności, to wsparcie, codzienność i koleżeństwo. To kilka historii splecionych w jedną poprzez wiarę, nadzieję, miłość i chęć dążenia do dobrego i trwania w tym co dobre.

video
dodano: 2018-03-22 16:30 przez: Aleksandra Orłowska (komentarze: 0)

Po pojawieniu się na niebie czwartego słońca i wybuchu siódmej atomówki na powierzchni planety zostali tylko dwaj raperzy. Emil G i Kuba Knap nadają z przyszłości na bicie Bonny’ego Larmes’a, zapowiadając album WCK „WCK”, którego premiera już jutro!

Tagi:

Strony