JuNouMi Records świętuje swoje 20-lecie - zagrają Wankej czy Stare Miasto!

Miejsce: 

Niebo, Warszawa

Data: 

2022-03-11 21:00

To już 20 lat od momentu kiedy pierwsze winyle z logiem JuNouMi pojawiły się na rynku. Z tej okazji w stołecznym klubie Niebo odbędzie się 11 marca wyjątkowa jubileuszowa impreza, na której zagrają m.in. Bryndal i Eklektik, Groh, Kixnare, Link, DJ Romek (Stare Miasto) oraz Urb.

JuNouMi Records to niezależny polski label muzyczny powołany do życia w 2002 roku przez Groha i Linka. Wytwórnia od samego początku swojej historii wydaje głównie hip-hop na analogach w niewielkich, kolekcjonerskich nakładach. Pierwsza płyta firmowana logiem JuNouMi Records to wyprodukowane na czerwonym nośniku "EP vol. 1" z lutego 2002 roku, które zapoczątkowało serię kultowych różnokolorowych wosków.

Z działalności JuNouMi Records wykiełkowało wkrótce JuNouMi Crew, czyli założony w 2004 roku kolektyw skupiający DJ-ów, producentów, wydawców i grafików. Członkowie związani są z kilkoma niezależnymi wytwórniami płytowymi, specjalizującymi się wydawaniu płyt winylowych: hip-hopowej JuNouMi Records, funkowej Funky Mamas and Papas Recordings oraz elektronicznych Razzmatazz Records i KOH-I-NOOR Records.

O dobór muzyki podczas jubileuszowej imprezy zadbają m.in. Bryndal, Eklektik, Groh, Kixnare, Link, Romek (Stare Miasto) i Urb. Oprócz tego Bryndal i Eklektik zagrają specjalny występ na żywo, podczas którego zaprezentują materiał ze swojej ostatniej płyty "Ile Trzeba Było Tęsknić Mixtape Vol. 1". Na scenie Nieba pojawi się również Stare Miasto (!), a także reprezentanci kultowego Dinala, czyli Wankz i Urb. To wszystko czeka na Was w piątek 11 marca!

Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/5239987302729163

Bilety: https://goingapp.pl/wydarzenie/20-urodziny-junoumi-records/marzec-2022

Plakat wydarzenia stworzył Dawid Ryski.

Tagi: 

Waldemar
Mam wrażenie, że JuNouMi powinno być bardziej docenione. Ci ludzie zrobili tyle dobrego dla kultury, a gdyby zapytać "standardowego słuchacza rapu" nawet z czasów millenium, to nie sądzę by powiedział co to lub kto to. Życzę dalszego rozwoju!

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>