Magiera

Magiera

dodano: 2022-10-01 11:00 przez: Redakcja (komentarze: 2)

Po sukcesie albumów “Polska Floryda” Szczyla i “FEAT.” Magiery, raper i producent postanowili zaskoczyć fanów i połączyć siły we wspólnym projekcie.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News, Video
dodano: 2022-03-25 08:00 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 7)

Klasyczne uderzenie z potężną mocą! Gural wziął bit Magiery i zaprosił na niego Ero i Tedego, a wszystko w ramach nadchodzącej "Mowy Ciemnej".

video
dodano: 2022-02-06 21:43 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

Dziś na kanał Peji trafił klip promujący wydaną w 2020 roku EP-kę "AR-15" współtworzoną z Magierą. W numerze "Next level" poznaniaka wsparł amerykański MC, M-Dot, a swoje scratche dograł DVJ. Rink.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-10-26 08:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)
fot. Mateusz Natali // Young Sandi

W niedzielę pojawił się u nas nowy Rentgen, w którym przepytaliśmy Magierę przy okazji jego wizyty u Hirka Wrony w Magazynie Popkillera. Wśród wielu pytań, które trafiły do wrocławskiego producenta było też to o najbardziej inspirującą rozmowę, jaką odbył w ubiegłym roku. Współtwórca White House wskazał Chivasa, reprezentanta GUGU i uczestnika ostatniej edycji Młodych Wilków.

Tagi:
video
dodano: 2021-10-24 17:21 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Przy okazji nagrania wywiadu Hirka Wrony z Magierą zarejestrowaliśmy też Rentgen - a w nim sporo ciekawych wątków dla fanów wrocławskiej legendy. Jakie 5 rad dałby Magiera młodym producentom? Jaki był najdziwniejszy dźwięk, który wysamplował? Z kim najszybciej i najlepiej mu się pracowało? Z kim odbył w ubiegłym roku najbardziej inspirującą rozmowę? O wszystkim (i więcej) w nowym odcinku cyklu Rentgen!

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-10-20 14:39 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

"Wrocławska Premiera" była potężnym uderzeniem prezentującym Polsce K.A.S.T.A. Skład, a połączenie brudnych bitów White House z chropowatym wokalem Wall-E'go robiło piorunujące wrażenie. Jaki był początek tej współpracy?

video
dodano: 2021-10-19 16:40 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

20 lat temu Magiera przyjeżdżał do Hirka samplować winyle - teraz przyjechał na wywiad. W rozmowie związanej z premierą płyty "FEAT" posłuchacie o starych i nowych czasach, inspiracjach, a także o tym jak polska reprezentacja piłkarska wychodziła na mecz pod bit Magiery. Wrocławski producent otrzymał też od Hirka wyjątkowy prezent...

video
dodano: 2021-09-09 18:47 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

"Na magnetofonowej taśmie" to kolejny numer z projektu Respect For Tape, powstały w hołdzie dla kaset magnetofonowych. W kawałku udzielili się Nullo, L.U.C. i Pih, a za jego produkcję odpowiada Magiera.

dodano: 2021-08-22 21:00 przez: Igor Wiśniewski (komentarze: 0)
Zetha Magiera Mes VBS

Lipiec w polskim rapie nie obfitował w zbyt wiele premier, podobnie dzieje się w styczniu. Ostatnim tygodniom daleko do mnogości albumów, a częstotliwość singli również nie sprawiała wrażenia lawiny śnieżnej. Zbliżający się przełom lata i jesieni pozwala sądzić, że wkrótce płytowa posucha się skończy.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-08-09 17:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 13)

Peja jakiś czas temu w jednym z komentarzy pod swoim postem na Facebooku stwierdził, że Magiera jest dużo lepszym producentem od DJ-a Decksa, podkreślając, że jego relacja z byłym współpracownikiem nie ma wpływu na tę wypowiedź. Wątek zaczął krążyć w weekend po muzycznych mediach, fanpage'ach i grupkach, przedstawiony jako krytyka Decksa, co rozgrzało dyskusje. Peja oraz Magiera postanowili zamknąć ten temat swoimi dobitnymi wypowiedziami, komentując całą sytuację.

video
dodano: 2021-08-05 15:04 przez: Marek Adamski (komentarze: 4)

"Drobna zabawa" to kolejny singiel z "FEAT.", tym razem z gościnnym udziałem Sobla. Co ciekawe, numer pojawił się na kanale gościa, a nie gospodarza kawałka.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-07-27 16:02 przez: Marek Adamski (komentarze: 5)

Ostatnio Magiera ujawnił pełną listę gości ze swojej pierwszej płyty producenckiej. Dziś natomiast poznaliśmy pełną tracklistę albumu.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-07-23 18:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Magiera odsłonił tracklistę swojego pierwszego solowego albumu w karierze. Na płycie "FEAT" znajdziemy plejadę gwiazd i reprezentantów zarówno starej jak nowej szkoły. Są głośne ksywki, są młode twarze dopiero zyskujące rozpoznawalność.

Tagi:
video
dodano: 2021-07-10 09:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

Peja i Magiera kontynuują promocję "Ricardo" klipem do kolejnego numeru. Tym razem wybór padł na "Wszyscy umrzemy", w którym gościnnie udzieliło się dwóch zagranicznych MC: Perro ZW z Meksyku i Shazaam ze Szwecji. Klip powstał niezależnie w 4 lokalizacjach, z których bez wątpienia wyróżnia się motyw meksykański. Wszystko to okraszone klimatycznymi archiwkami, również autorskimi, które Rychu przeznaczył na potrzeby video.

Tagi:
video
dodano: 2021-06-20 20:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

Peja i Magiera kontynuują promocję wydanego prawie miesiąc temu "Ricardo". Dziś światło dzienne ujrzał klip do numeru "Droga mistrza" z gościnnym udziałem VNM-a. Kawałek oskreczował DJ Urlich, a realizacją klipu zajął się Igor Wojtkowiak.

Strony