Hirek Wrona

Hirek Wrona

video
dodano: 2022-04-10 18:00 przez: Redakcja (komentarze: 0)

Jak muzyka reaguje na ważne wydarzenia na świecie? Czy raperzy są dziś znaczącym głosem społecznym? Jak rola sztuki zmieniała się na przestrzeni wieków? Do tak wielowątkowej rozmowy zaprosiliśmy trójkę osób o naprawdę szerokich horyzontach - Tego Typa Mesa, Hirka Wronę oraz Michała Brulińskiego, pianistę, historyka i kulturoznawcę z Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina.

video
dodano: 2021-11-22 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Na drugie solo Hinola czekaliśmy 3 lata, ale "Od końca do początku" spełniło wysokie oczekiwania - album szybko pokrył się Platyną i pokazał muzyczną ewolucję członka Polskiej Wersji. Hirek Wrona porozmawiał z Hinolem o muzycznych inspiracjach, presji ciążącej po "Mej Duszy Dziecku", oldschoolowym podejściu do rapu i próbach zaproszenia zagranicznych gwiazd na nowy album.

video
dodano: 2021-10-19 16:40 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

20 lat temu Magiera przyjeżdżał do Hirka samplować winyle - teraz przyjechał na wywiad. W rozmowie związanej z premierą płyty "FEAT" posłuchacie o starych i nowych czasach, inspiracjach, a także o tym jak polska reprezentacja piłkarska wychodziła na mecz pod bit Magiery. Wrocławski producent otrzymał też od Hirka wyjątkowy prezent...

dodano: 2021-05-01 19:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Legenda i ikona polskiej sceny muzycznej, wciąż nie tracąca na znaczeniu. A zarazem jeden z pierwszych artystów, który sięgał w naszym kraju po rapową formę wyrazu... W roku 2020 wywołał trzęsienie ziemi swoim singlem "Twój ból jest lepszy niż mój" a "Zaraza" pokryła się Platyną. A wczoraj dostaliśmy informację, że już zbliża się kolejny krążek Kultu... Na majówkę mamy dla Was wyjątkowego gościa - przed kamerą Popkillera sam Kazik!

dodano: 2021-04-30 17:13 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Coś specjalnego na majówkę... Już jutro będziemy mieli dla Was rozmowę Hirek Wrona z legendą polskiej muzyki, jednym z pierwszych artystów, który sięgał w naszym kraju po rapową formę wyrazu... Gotowi na obszerny wywiad z Kazikiem w nowym Magazynie Popkillera? Jutro o 17:00 na Popkiller.pl!

[Edit: Małe opóźnienie z powodów technicznych - wywiad pojawi się w okolicach 18:30-19:00]

dodano: 2021-03-27 15:25 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)
fot. Young Sandi

Ostatnio Bisz i Hirek Wrona spotkali się na scenie Popkillerów 2020 przy wręczaniu nagrody za Album Dekady, którym został "Wilk Chodnikowy". Teraz spotkają się ponownie - na livestreamie, gdzie porozmawiają o najnowszym albumie Bisza, nawiązującym właśnie do "Wilka" "Bladym Królu". Bądźcie z nami dziś o 18:00 i wrzucajcie w trakcie rozmowy swoje pytania w komentarzach, zadamy najciekawsze z nich!

Tagi:
video
dodano: 2021-01-03 17:57 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

2020 rok przyniósł nam 25 rocznicę najlepiej sprzedającej się polskiej płyty rapowej w historii - kultowy "Alboom" Liroya znalazł wtedy 500 000 nabywców, a cała Polska znała na pamięć "Scyzoryka".

W ramach wyjątkowego jubileuszu Liroy wystąpił na gali Popkillery 2020 (video z wykonania "Scyzoryka" i "Mojej Autobiografii" zbliża się do 1 miliona odsłon!), a wieńczymy go godzinną i wyjątkowo ciekawą rozmową Hirka Wrony z kieleckim pionierem. 13-minutowy skrót mogliście zobaczyć w 3 Magazynie Popkillera - teraz pora na pełne video.

video
dodano: 2020-12-20 17:50 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

W ramach 1 odcinka Magazynu Popkillera zaprezentowaliśmy Wam 10-minutowy skrót wywiadu, który Hirek Wrona przeprowadził z Peją. Teraz pora na całą blisko godzinną rozmowę, a w niej nie brak ciekawych wątków.

Od obecnych inspiracji i tego jak Rychu łączy proces twórczy z życiem rodzinnym, przez to jak odbierał pierwsze rapowane numery Kazika i jakie znaczenie miał dla niego rap w wieku nastoletnim, aż po kulisy codziennej walki z alkoholizmem. Dowiecie się również jaką rolę na początkowym etapie wychodzenia Peji z nałogów odegrał Hirek.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-12-16 16:15 przez: Mateusz Natali (komentarze: 11)

Na koniec tego ciężkiego roku mamy dla Was wielkie ogłoszenie...Do popkillerowej redakcji dołącza prawdziwa legenda polskiego dziennikarstwa muzycznego.

Jeszcze w latach '80 grał rap w radiu, potem współtworzył pierwszą hip-hopową wytwórnię w Polsce ("B.E.A.T. Records") i organizował pierwszy duży festiwal rapowy w naszym kraju - Hip Hop Opole. Znany z radia, telewizji, a przede wszystkim od ponad 30 lat z niesłabnącą pasją walczący o popularyzację dobrej muzyki.
Na pokładzie Popkillera witamy Hirka Wronę!

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-10-20 08:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

DJ 600V został kolejnym gościem "To nie jest hip-hop. Rozmowy III", dołączając do grona Eldo, Palucha czy Rahima. W udostępnionym fragmencie legenda polskiej sceny zdradził główny powód założenia B.E.A.T. Records, jaką rolę w założeniu tej wytwórnii spełnił Hirek Wrona oraz jakie były jego zadania w labelu.

dodano: 2020-10-14 17:09 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Zanim wystartowała gala Popkillery 2020 spotkaliśmy się z 4 członkami gremium w popkillerowym studiu "przedmeczowym", gdzie Hirek Wrona, Lil Konon, CNE i Kacper Wrona (Rap Genius Polska) dyskutowali o całej gali, podsumowując rok i dekadę. Nie zabrakło ciekawych wątków i dygresji zahaczających o historię hip-hopu. Studio mogliście obejrzeć w transmisji na żywo przedzielone wywiadami, teraz prezentujemy je zbiorczo z poprawioną jakością dźwięku.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Imprezy, News
dodano: 2020-07-30 20:42 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Hirek Wrona ma ponad 40 lat doświadczenia w branży muzycznej. Zagrał jako DJ tysiące imprez, poprowadził mnóstwo wywiadów, programów telewizyjnych, audycji radiowych…

Jego 60 urodziny będą świętem dobrej energii, pozytywnych wibracji, znakomitej muzyki i przyjaźni.

Tagi:
dodano: 2018-12-22 18:50 przez: Mateusz Natali (komentarze: 14)

Dyskusja o tym kogo faktycznie nazywać można pionierem, a kto jedynie podczepia się pod sukces rapu trwa u nas od dawna. W Stanach "ojcostwo" jest jasne - ojcem hip-hopu określany jest DJ Kool Herc (który zagrał pierwszą hip-hopową imprezę w historii) a ojcem chrzestnym Afrika Bambaataa (który stworzył m.in. podział na 4 elementy - djing, rap, breakdance i graffiti).

A jak wygląda to w Polsce? Przy okazji relacji z 20 urodzin Asfaltu 'swoistym ojcem chrzestnym' określił się Roman Rogowiecki - dziennikarz muzyczny, publicysta i manager, który pracował w BMG, gdy label wydawał debiut Liroya. Wpis ten spotkał się z krytyką części aktywistów i dziennikarzy rapowych, a głos w dyskusji dorzucił na swoim fanpage'u Hirek Wrona, działający w naszym hip-hopie od jego początków... Przy okazji przywołał wiele ważnych postaci, będących dziś w cieniu.

Tagi:
dodano: 2018-11-16 10:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Talent show Trójki "Start NaGranie" z tygodnia na tydzień nabiera rumieńców. Nagrodą w programie jest kontrakt, sesja nagraniowa i wydanie płyty przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia, równocześnie artyści poprzez głosy zbierają pieniądze na rozwój własnej kariery. Inicjatywa z założenia różni się od telewizyjnych talent show - nastawiona jest na muzykę alternatywną a zaangażowane są w nią takie osoby jak Hirek Wrona, Ten Typ Mes czy Wojtek Mazolewski! Za nami już 6 odcinków a dziś wieczorem emisja kolejnego...

wydarzenie
kategorie: Hip-Hop/Rap, Wywiady
dodano: 2018-10-19 19:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Pisaliśmy Wam już o odpaleniu Start NaGranie - pionierskiego na polskim rynku konkursu z przesłuchaniami na żywo. Nagrodą w programie jest kontrakt, sesja nagraniowa i wydanie płyty przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia, równocześnie artyści poprzez głosy zbierają pieniądze na rozwój własnej kariery. Inicjatywa z założenia różni się od telewizyjnych talent show - nastawiona jest na muzykę alternatywną a zaangażowane są w nią takie osoby jak Hirek Wrona, Ten Typ Mes czy Wojtek Mazolewski!

Dziś o 22.05 na antenie Trójki (oraz fanpage'u Start NaGranie) odbędzie się 3 odcinek programu, do którego zgłaszać można się do końca października. My dopytaliśmy Hirka Wronę o genezę całej inicjatywy a także o to, dlaczego zachęca do udziału utalentowanych raperów...

Strony