TrooM

TrooM

dodano: 2015-08-25 14:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 1)

Sprawdźcie kolejny odcinek "Krótkiego Strzału", w którym znajdziecie m.in. patriotyczny kawałek B.R.O nagrany z okazji Święta Wojska Polskiego, spontaniczny efekt kooperacji naszego Młodego Wilka Waca Toji z Da Vosk Docta, singiel zapowiadający nową epkę KND czy luźny numer Matiego i Skora przed ich nadchodzącą płytą.

dodano: 2015-01-22 20:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 13)

Ranking ma na celu przelot przez pięćdziesiąt wybranych wydawnictw, które ukazały się w polskim rapie w ubiegłym roku. Od siebie chciałbym dodać, że każdą z tych płyt warto sprawdzić, a kolejność ma tak naprawdę subiektywne i drugorzędne znaczenie i nie stanowi oficjalnej linii redakcji. Miejsca 50-46 stanowi pięć "bonusowych" pozycji, na których znajdują się albumy instrumentalne, czasami nawet tylko luźno związane z hip-hopem. Od miejsca 45. zaczynają się pozycje "właściwe", które obejmują zarówno albumy dostępne w oficjalnej dystrybucji, jak i nielegale, epki i mixtape'y. Zapraszam.

[Krystian w naszej redakcji zajmuje się przede wszystkim polskim rapem, a poza mainstreamem śledzi również mniej wyeksponowane rejony podziemia, trzymając cały czas rękę na pulsie. W samym 2014 roku słuchał imponującej liczby prawie 120 polskich albumów, co pozwoliło mu ułożyć poniższe subiektywne top 50, które dostawać będziecie przed najbliższe 5 dni a które ja sam przeczytałem z ciekawością. Przegląd to bowiem dość obszerny i przekrojowy, do sprawdzenia którego zapraszamy, zapowiadając zarazem, że to oczywiście nie koniec naszych podsumowań tego, co działo się w polskim rapie w roku 2014 a wręcz przeciwnie - jeszcze trochę przed Wami - przyp. Mateusz Natali]

Pora na trzecią dziesiątkę zestawienia.

kategorie:
dodano: 2015-01-16 19:33 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Już 30. stycznia zapraszamy Was na koncert Kubana w Nowym Sączu! Okazja jest tym bardziej niezwykła, że na tej imprezie świętować będziemy 18ste urodziny TrooMa, reprezentanta Lucky Dice.

video
dodano: 2014-10-23 14:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Marka Lucky Dice prezentuje drugi singiel z albumu "Lucky Dice Radio Vol.1". Obraz powstał do numeru "Eddie Gottlieb", w którym udzieliła się szóstka młodych graczy: Smaku, C.H.T., OzM, B.A.D., Veritas i Troom. Utwór ten jest jednocześnie kolejnym etapem akcji Lucky Dice Colt, w ramach której wspomniani raperzy otrzymają od wytwórni wsparcie w zakresie wydania i promocji swoich albumów. Za produkcję kawałka odpowiedzialny jest Johnny Beats, cuty dołożył DJ Prox, a o brzmienie całości zadbał Nerwus. Teledysk został zrealizowany przez ekipę OGfilms przy wsparciu marki Diamante Wear.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-09-25 18:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Do akcji Lucky Dice Colt niedawno dołączyli: TrooM oraz skład Steciu / VAN / Veritas. W ramach niej raperzy otrzymają od wytwórni wsparcie w zakresie wydania i promocji swojego albumu. Przypomnijmy, że do tej pory Coltami zostali już: B.A.D., OzM, Smaku i C.H.T. Pierwszym efektem współpracy wymienionych raperów i Lucky Dice będzie teledysk do numeru "Eddie Gottlieb", którego premiera będzie miała miejsce na początku października.

dodano: 2014-09-23 14:30 przez: Maciej Sulima (komentarze: 0)

Zapraszam do odsłuchania drugiego singla pt. „Podziemny Gwiazdor” jednego z najbardziej niedocenianych producentów w rodzimym podziemiu – Cygi. Utwór promuje najnowszy album producencki Cygi pt. „Czasy odrzuconych”, który będzie miał swoją premierę 12 października 2014 roku. W drugim singlu możemy usłyszeć reprezentanta Aptaun Support i genialnego tekściarza – Ensona oraz czołowego rapera młodego pokolenia oraz reprezentanta 3/4 UDGS Label – TrooMa. Odsłuch w rozwinięciu.

Tagi:
dodano: 2014-04-29 19:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 7)

Po przerwie, na zakończenie kwietnia wracamy z piętnastym Krótkim Strzałem, tradycyjnie mocarnie obsadzonym. Mamy w nim Kaiteu, Solara z TomBem oraz Białasa solo, Ensona z TrooMem, JodSena z Gedzem czy Golina dorzucającego swoją zwrotkę do płyty Eripe i Quebonafide... A to tylko mały procent tego, co znajdziecie poniżej.

recenzja
dodano: 2014-04-29 17:00 przez: Łukasz Rawski (komentarze: 7)

Jeśli mając 17 lat odważnie oznajmiasz światu, że dołączasz do peletonu i podejmujesz z nim rywalizację, są tylko dwa wyjścia - albo jesteś niezrównoważony emocjonalnie, albo zwyczajnie wyprzedzasz swoje pokolenie o te kilka lat i twój warsztat naprawdę pozwala tak uważać. TrooM to postać nietuzinkowa. Wiem, że nienawidzi kiedy wypomina mu się jego wiek, jednak ciężko jest przejść obok tego obojętnie, bowiem w wieku 17 lat dysponuje takim warsztatem, że znaczna większość znajomych, którym pokazuję jego kawałki robi wielkie oczy. Ten chłopak to istny fenomen.

W ciągu kilku miesięcy po prostu "wygrywa życie" - najpierw dostał się do etapu głosowania na dwunastego Młodego Wilka Popkillera, później okazało się że znajdzie się na najnowszym albumie Bonsona i Matka, by w końcu dołączyć do nowopowstałej wytwórni 3/4 UDGS. Prawdziwy szturm nastąpić powinien jednak wraz z premierą "Primus Luporum" - albumu, który powstał we współpracy z niesamowitym ka-mealem.

recenzja
dodano: 2014-04-29 17:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 7)

Zacznę recenzję dość nietypowo jak na obowiązujące standardy, pisząc ocenę krążka na jej samym starcie - 3+. Jak to, tak nisko? Co tak surowo? Wracaj słuchać Firmy i ZBUKA! Wyjmij chuja z uszu, et cetera, et cetera. Tak, drodzy czytelnicy Popkillera, krążek duetu TrooM x ka-meal "Primus Luporum", równocześnie pełnoprawny debiut obu panów na polskiej scenie rapowej, okrzyknięty po wypuszczeniu singli do sieci typowym rozpierdolem, jest co najwyżej średnim rozpierdolem. Ktoś powie, że piszę banialuki i tonę głupot, ale mam ku temu moją subiektywną argumentację, którą zechciałbym niżej przedstawić.

video
dodano: 2014-04-27 19:25 przez: Maciej Sulima (komentarze: 2)

TrooM x ka meal - Myślokształt (Official Video)

3/4 UDGS Label ma zaszczyt zaprezentować utwór pt. „Myślokształt”, który jest singlem z długo oczekiwanej płyty duetu TrooM x ka-meal. Premiera albumu "Primus Luporum" zapowiedziana jest na 30 kwietnia 2014 roku. Teledysk został zrealizowany przez grupę Crazy Wolf Film.

kategorie:
dodano: 2014-04-21 16:22 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Duet TrooM x ka-meal to nietuzinkowe połączenie młodości, świeżości muzycznej i ugruntowanego gustu artystów. TrooM to jeden z najbardziej perspektywicznych raperów młodego pokolenia (zaledwie 97 rocznik!), ka-meal to autor świetnie przyjętej epki pt: "Instrumentals vol. 1", znany ze współpracy z raperami takimi jak: Bones (USA), Quebonafide, Kuba Knap, Kuban.

kategorie:
dodano: 2014-04-16 22:17 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Już 2 maja w sercu Nowego Sącza - w Parku Strzeleckim, odbędzie się NSM Hip Hop Festiwal. Dużo koncertów, piwko, kiełbaski z grilla i dobra atmosfera gwarantowane. Wjazd już od godziny 15:00.

dodano: 2014-04-13 18:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 3)

3/4 UDGS Label ma zaszczyt zaprezentować tytułowy utwór pt. „Primus Luporum”, który jest ostatnim singilem z długo oczekiwanej płyty duetu TrooM x ka-meal. Premiera albumu "Primus Luporum" zapowiedziana jest na 30 kwietnia 2014 roku. Animacja do klipu została zrealizowana przez utalentowanego grafika Zeta Harrisa. Odsłuch w rozwinięciu.

dodano: 2014-04-10 16:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 0)

Mamy przyjemność zaprezentować tracklistę długo oczekiwanej płyty duetu TrooM x ka-meal. Premiera albumu "Primus Luporum" zapowiedziana jest na 30 kwietnia 2014 roku. Na płycie usłyszymy zarówno cenionych podziemnych (reprezentant Aptaun Support – Enson, kojarzony z SB Maffiją - Hary), jak i mainstreamowych (reprezentant Stoprocent – Bonson, reprezentant Fandango – Mam Na Imię Aleksander) raperów, którzy swoimi zwrotkami dodali różnorodności i kolorytu płycie "Primus Luporum".  Jednocześnie pragniemy przypomnieć wszystkie single, które dotychczas pojawiły się się w internecie i promują płytę duetu TrooM x ka-meal. Znajdziecie je w rozwinięciu, wraz z tracklistą i linkiem do zamówienia preorderu.

dodano: 2014-04-01 13:51 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Wytwórnia Stoprocent zdecydowała się upublicznić przedpremierowo kolejny track z płyty "O nas się nie martw" duetu Bonson/Matek. W numerze "Brudna Krew" gościnnie usłyszymy Piha, Enoiksa i Trooma. Premiera albumu już 5 kwietnia!

Strony