Mam Na Imię Aleksander

Mam Na Imię Aleksander

dodano: 2020-05-10 20:42 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Dzisiejszy raport nie zwalnia tempa, dostaliśmy bowiem od rana mnóstwo ciekawych zwrotek. Są Mes i Liroy, jest agresywniejszy niż zwykle GrubSon czy poważny Mezo, są ReTo i Zeamsone, są Duchu, JNR, Rizi Beizeti czy Małach, są też powracający po dłuższej ciszy Buka, Duże Pe, Mam Na Imię Aleksander, Afront (solo jako Wyga i Kas) Kobra czy... Dizkret! Z zagranicy dograli się alyona alyona czy Jay Reaper z Dope D.O.D., a spoza raperów - Wozzo, Mrozu czy Andrzej Seweryn.

wydarzenie
dodano: 2015-12-11 18:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Z okazji 8 urodzin Fandango Records, 18 grudnia na scenie katowickiego MegaClubu pojawią się najważniejsi obecnie reprezentanci labelu oraz wykonawcy, którzy inicjowali jego działalność. Nie będzie to standardowy koncert - na tę okazję stworzono specjalny livebandowy projekt pod nazwą "FANDANGO ORKIESTRA", który zagwarantuje, że ten muzyczny przelot przez 8 lat i 33 albumy będzie wyjątkowy i niepowtarzalny. Tego wieczoru ekipa zagra numery, których nie usłyszycie już nigdzie na żywo, w składzie, który prawdopodobnie już nigdy nie spotka się na jednej scenie!

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2015-06-11 14:15 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

UrbanRec prezentuje teledysk do utworu "Melancholie" zwiastujący producencką płytę 101 Decybeli "Echo", która ukaże się po wakacjach. W utworze gościnnie udzielili się Vixen, Buka oraz Mam Na Imię Aleksander.

video
dodano: 2015-03-08 22:34 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 1)

Przedstawiamy pierwszy, tytułowy singiel z albumu "Na Światłach STOP" Aleksandra z gościnnym udziałem Emesa. Za muzykę i aranżację utworu odpowiedzialny jest Heisenberg's Montage.

dodano: 2014-12-14 16:19 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

Przed premierą "MVP" dostajemy jeszcze jeden singiel od Bonsona/Matka, tym razem z udziałem Gedza i M.N.I.A. Check it.

wydarzenie
kategorie: Hip-Hop/Rap, Koncerty, News
dodano: 2014-10-09 20:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Fandango Records oraz MegaClub zapraszają na premierowy koncert Miuosha promujący płytę "Pan Z Katowic". Tradycyjnie koncert w Katowicach będzie inaugurował trasę Miuosha, która na przełomie jesieni i zimy obejmie kilkanaście większych polskich miast. Ponad dwugodzinne show, podczas którego oprócz najnowszego materiału usłyszeć będzie można przekrój najbardziej popularnych singli z poprzednich płyt katowickiego rapera, a dodatkowo też występy gości i sporo innych atrakcji, w tym wręczenie złotych płyt za album "Pogrzeb".

video
dodano: 2014-08-26 20:18 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 5)

Fandango Records prezentuje teledysk do utworu "Krawędź" promujący najnowszą płytę Miuosha "Pan Z Katowic". Jest to czwarty singiel zwiastujący najnowsze wydawnictwo katowickiego rapera, którego premiera odbędzie się 25 września. W dniu wczorajszym ruszyła jego przedsprzedaż.

dodano: 2014-07-13 12:00 przez: Karolina Dobkowska (komentarze: 1)

MIKEY BEATBOX - URBAN JOURNEY feat. Egotrue, Mam na Imię Aleksander, Longer

Wrocławski beaboxer Mikey, przy współpracy z Egotrue, Aleksandrem i Longerem dostarczają nam nowy numer "Urban Journey", wraz z teledyskiem. Cały projekt przenosi nas w podróż po mieście, na cztery różne sposoby. Za obraz dpowiada grymuza PHOTOGRAPHY. Pozytywnie, luźno, a przede wszystkim oryginalnie - sprawdzajcie!

dodano: 2014-05-15 12:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Fandango Records prezentuje odsłuch debiutanckiego albumu Egotrue "Definicja Ego". Jest to debiutancki krążek Emesa i Zena. którego charakter to wypadkowa różnych gatunków muzycznych: od muzyki elektronicznej, przez soul, po newschoolowy rap. Gościnnie na płycie usłyszeć możemy m.in. Miuosha oraz Mam Na Imię Aleksander.

recenzja
dodano: 2014-04-29 17:00 przez: Łukasz Rawski (komentarze: 7)

Jeśli mając 17 lat odważnie oznajmiasz światu, że dołączasz do peletonu i podejmujesz z nim rywalizację, są tylko dwa wyjścia - albo jesteś niezrównoważony emocjonalnie, albo zwyczajnie wyprzedzasz swoje pokolenie o te kilka lat i twój warsztat naprawdę pozwala tak uważać. TrooM to postać nietuzinkowa. Wiem, że nienawidzi kiedy wypomina mu się jego wiek, jednak ciężko jest przejść obok tego obojętnie, bowiem w wieku 17 lat dysponuje takim warsztatem, że znaczna większość znajomych, którym pokazuję jego kawałki robi wielkie oczy. Ten chłopak to istny fenomen.

W ciągu kilku miesięcy po prostu "wygrywa życie" - najpierw dostał się do etapu głosowania na dwunastego Młodego Wilka Popkillera, później okazało się że znajdzie się na najnowszym albumie Bonsona i Matka, by w końcu dołączyć do nowopowstałej wytwórni 3/4 UDGS. Prawdziwy szturm nastąpić powinien jednak wraz z premierą "Primus Luporum" - albumu, który powstał we współpracy z niesamowitym ka-mealem.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-03-14 20:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

Wczorajszy klip do numeru "Nie Uciekaj", który wypuścili Egotrue i Mam Na Imię Aleksander spotkał się z różnym odbiorem i wywołał liczne kontrowersje. Dlaczego? Powodem były liczne artystyczne ujęcia nagich kobiet, czyli, zgodnie z częścią komentarzy, "nadmierne, nie pasujące świecenie cyckami, odciągające od muzyki, wynikające z tego, by odsłony i hajs się zgadzały". Obszerną refleksją i komentarzem z tej okazji podzielił się ze słuchaczami Aleksander, ustosunkowując się do opinii i zarzutów.

video
dodano: 2014-03-13 16:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 4)

Egotrue feat. Mam Na Imię Aleksander - Nie uciekaj

Prezentujemy klip p.t. "Nie uciekaj" promujący epkę składu Egotrue "To Przyszło Samo EP". Gościnną zwrotkę dorzucił Mam Na Imię Aleksander, a klimatyczny bit wyszedł z spod palców Emes Beats x Heisenberg's Montage, wzbogaconymi żywymi instrumentami. 

dodano: 2014-02-26 22:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 15)

No i jest - płyta Popkiller Młode Wilki 2013 wreszcie dostępna! 12 premierowych, ekskluzywnych solowych utworów, po jednym od każdego z uczestników trzeciej edycji naszej akcji. Znajdziecie tu pozycje brzmiące mocno klasycznie oraz newschoolowe bangery, tracki poważniejsze oraz luźniejsze, nagrane z przymrużeniem oka. Od melanży po bystre społeczne obserwacje - tak jak różnorodny jest skład Wilków, tak i brzmienie całego albumu.

dodano: 2014-02-17 20:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Trzynasty Krótki Strzał... i kolejny wysyp nowej muzyki, w większości od świeżej krwi polskiej sceny. Są luźne numery od takich osób jak Mam Na Imię Aleksander, TomB, Quebonafide, Kot Kuler z Junesem czy M.A.D.A. z Kubą Knapem, są klipy od duetów Zbylu/Ad.M.a czy Emil G/Gruby Józek. Jest DJ Flip, jest De2s z Peją czy niepublikowany numer od Laikike1'a i Młodzika... i nie tylko. Sprawdźcie sami.

video
dodano: 2014-01-15 20:54 przez: Mateusz Natali (komentarze: 7)

Mam Na Imię Aleksander - Ślina na pyskach

"Etos walki jednego przeciw stadu, to chyba najpiękniejszy ze wszystkich etosów, ale bez względu na jego atrakcyjność nie zapominam, że jestem tu przede wszystkim dla Ciebie. Czuję wielką dumę, gdy pomyślę że dzięki muzyce miałem okazje poznać tyle osób, włączając w to bohaterkę pierwszej zwrotki poznaną na koncercie w Łodzi. Mnóstwo słów wsparcia, dziesiątki krótkich rozmów, publiczność śpiewająca razem ze mną, stagediving. Po to robimy muzykę. Nie ma w nas zawiści, jest pasja. Dzięki, że jesteście." - napisał Aleksander w załączeniu do najnowszego luźnego numeru, który puścił dziś razem z prostym street-video.

Strony