Zbylu

Zbylu

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap
dodano: 2016-04-28 12:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

"Ladies Rap" to projekt powstający z inicjatywy warszawskiego producenta Zbyla mający na celu ukazanie damskiej sceny rapowej z innej perspektywy. Dwunastym utworem promującym cykl jest „No one can take my dream away" z udziałem Leny Rush oraz Lery Jazz.

video
dodano: 2015-09-16 19:01 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 2)

Jedenastym utworem z cyklu "Ladies Rap" jest "Till the bridge" z udziałem Gonix. Projekt powstały z inicjatywy Zbyla ma na celu ukazanie damskiej sceny rapowej z innej perspektywy.

Tagi:
video
kategorie: Pop, Teledyski, Video
dodano: 2015-08-17 17:38 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 4)

Zbylu i Justyna Kuśmierczyk prezentują utwór "Sunshine dream". "Mamy nadzieję, że ten pogodny numer będzie Wam towarzyszył w ostatnim miesiącu lata. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powstania utworu,jak i klipu!" - dodają autorzy.

video
dodano: 2015-06-18 12:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

LADIES RAP to projekt powstający z inicjatywy Warszawskiego producenta Zbyla, w ramach którego do współpracy zostały zaproszone raperki. Dziewiątym utworem promującym tę kolaborację jest „Despertando" z udziałem Aid z Hiszpanii. Klip został zrealizowany w Long Beach w Kalifornii.

Tagi:
video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2015-01-08 18:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Najnowszy singiel od Zbyla, tym razem jest to zobrazowana klipem kooperacja Cywila, Vixena, Tomba i Zeusa.

video
dodano: 2014-08-05 20:00 przez: Piotr Zdziarstek (komentarze: 2)

Duże Pe "1863 Pytania (Tribute To Traugutt)"

Z okazji 150-tej rocznicy stracenia Romualda Traugutta na stokach Cytadeli, Narodowe Centrum Kultury przedstawia utwór poświęcony ostatniemu dyktatorowi Powstania Styczniowego. Autorem i wykonawcą warstwy tekstowej jest Duże Pe, za muzykę odpowiada Zbylu a skrecze przygotował DJ Flip. Piosenka i teledysk powstały w ramach kampanii społeczno-edukacyjnej Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Styczeń Wolności", poświęconej 150-tej rocznicy Powstania Styczniowego.

dodano: 2014-05-26 21:10 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 7)

W kolejnym krótkim strzale mamy dla Was m.in. kooperację Planeta ANM i Rovera, najnowszy klip Gospela, nowości z Radomia od Pajaca i Żołnierza, video od Konstruktora i Jeżozwierza czy wspólny numer Roniego, Junesa i Choka. Pojawił się także najnowszy numer z serii projektu Zbyla "Ladies Rap", oraz specjalnie na Dzień Mamy nowy track od JaśkaMBH.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Video
dodano: 2014-03-05 17:30 przez: Krzysztof Cyrych (komentarze: 3)

Zapewne na facebooku do wielu osób dotarło wyzwanie piwne. Zbierający przeróżne recenzje wytwór mający na celu zabawę z udziałem alkoholu i sewisu społecznościowego zainspirował jednego z młodych polskich raperów. Mowa tu o Cywilu, który przy wsparciu Hemp Records zaprezentował swoją wersję konkursu...

dodano: 2014-02-17 20:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Trzynasty Krótki Strzał... i kolejny wysyp nowej muzyki, w większości od świeżej krwi polskiej sceny. Są luźne numery od takich osób jak Mam Na Imię Aleksander, TomB, Quebonafide, Kot Kuler z Junesem czy M.A.D.A. z Kubą Knapem, są klipy od duetów Zbylu/Ad.M.a czy Emil G/Gruby Józek. Jest DJ Flip, jest De2s z Peją czy niepublikowany numer od Laikike1'a i Młodzika... i nie tylko. Sprawdźcie sami.

video dnia
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2014-02-01 14:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Duże Pe x Zbylu - Wizja Emerytalna [+ Igorilla,Kfiat,Nomad,Parker,Proceente,Pudel,Skajs & DJ Flip]

Dlaczego: "Każdy robi jeszcze rap, mimo że razem mamy ponad 200 lat" - kolejny singiel z mixtape'u Dużego Pe i Zbyla to nagrana na bicie do "Wizji Lokalnej Warszawa"... "Wizja Emerytalna", czyli humorystyczna odpowiedź na przeglądy nowych twarzy, a w niej oldschoolowcy, weterani i doświadczone twarze stołecznej sceny. Kozacki patent, bardzo klimatyczny efekt.

video
dodano: 2014-01-14 12:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Duże Pe x Zbylu - Słowa i Muzyka [+ DJ Flip]

Jednym z grudniowych wydawnictw, które trafiły do nas tuż przed Świętami był wspólny mixtape Dużego Pe i Zbyla. Dziś czas na pierwszy klip promujący to wydawnictwo. "Mixtape I" to pierwszy z trzech planowanych albumów Duże Pe x Zbylu, a zarazem pierwszy hip-hop'owy longplay Dużego Pe od 2010 roku. Znajdują się na nim podkłady Zbyla wykorzystane wcześniej na innych płytach, pod które Duże Pe nagrał 7 zupełnie nowych tekstów oraz 3 "autocovery", czyli nowe wersje utworów nagranych przez niego niegdyś w ramach grup Senk Że / Cinq G oraz Emma Dax.

Tagi:
kategorie:
dodano: 2013-12-23 19:08 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

"Mixtape I", ukazujący się w dniu 20.12.2013 nakładem należącego do Dużego Pe wydawnictwa I-N-I, to pierwszy z trzech planowanych albumów Duże Pe x Zbylu, a zarazem pierwszy hip-hop'owy longplay Dużego Pe od 2010 roku. Znajdują się na nim podkłady Zbyla wykorzystane wcześniej na innych płytach, pod które Duże Pe nagrał 7 zupełnie nowych tekstów oraz 3 "autocovery", czyli nowe wersje utworów nagranych przez niego niegdyś w ramach grup Senk Że / Cinq G oraz Emma Dax.

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-12-20 12:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 3)

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, na kanale youtube'owym Dużego Pe codziennie ukazywały będą się do przedpremierowego odsłuchu dwa kolejne utwory z albumu Duże Pe x Zbylu - "Mixtape I". "Mixtape I", ukazujący się w dniu 20.12.2013 nakładem należącego do Dużego Pe wydawnictwa I-N-I, to pierwszy z trzech planowanych albumów Duże Pe x Zbylu, a zarazem pierwszy hip-hop'owy longplay Dużego Pe od 2010 roku. Znajdują się na nim podkłady Zbyla wykorzystane wcześniej na innych płytach, pod które Duże Pe nagrał 7 zupełnie nowych tekstów oraz 3 "autocovery", czyli nowe wersje utworów nagranych przez niego niegdyś w ramach grup Senk Że / Cinq G oraz Emma Dax. Gościnnie na płycie pojawiają się: Earl Jacob, DJ Flip, Igorilla (Mama Selita, Polskie Karate, Syrop), Kfiat (Siła Dźwięku), Nomad (Układ Warszawski), Parker (Echo, Echinacea), Proceente, Pudel (Echo, Echinacea), Skajsdelimit, Siódmy.

Tagi:
dodano: 2013-11-22 14:30 przez: Piotr Zdziarstek (komentarze: 0)

Przed wami dwa kolejne odcinki Flip That Shit, inicjatywy stworzonej przez Agencję promocji Onest Promo. Tradycyjnie już, w każdym z odcinków usłyszycie trzech producentów, którzy wzięli na warsztat jeden sampel i wyrzeźbili z niego trzy różne bity. W trzecim odcinku czas na Eljot Sounds, Złote Twarze, Szura, zaś w czwartym Zbyla, Ka-meala oraz Space Drummę.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2013-11-06 16:00 przez: Anonim (komentarze: 9)

Marcin Flint

Słuchanie Junesa to jak podglądanie starannie prowadzonej karty choroby trochę już znanego z internetowych ekscesów pacjenta. Wciąga tym bardziej im mniej ma się swojego własnego życia, ale żeby do tego wracać?  Szacunek za szczerość, sympatia za bezpośredniość, nie żałuję spotkania, ale "Nie-EP" prędzej trafi do Drzyzgi niż do podsumowań roku.

Zabijcie mnie, bo choć z pewnością słuchałem tego co Junes robił dla 16 Wersów, to nie pamiętam zupełnie nic. Nie została ani mi jedna refleksja, jeden punkt zaczepienia . Później już zostać nie miała prawa, bowiem moja tolerancja na  jakikolwiek undergroundowy polski hip-hop minęła. Żołądek ma się jeden. Za to konsekwencji za grosz. Uległem w końcu magii Rap Addix A.D. 2013 prezentującego się jako outsiderski all-star team. Starzy faceci robiący hip-hop, by pokazać jak nim gardzą – pokrętne i intrygujące. No i jeszcze Soulpete w takiej formie, że na jego bitach słuchałbym nawet Winiego. Wgryźć się w "Nie-EP"? Czemu nie.

Strony