Gonix

Gonix

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-05-03 18:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 5)

Wczoraj pisaliśmy wam o fragmencie wywiadu Dziarmy dla Vogue'a. Dziś tę rozmowę skomentowała na swoim Facebooku Gonix, zarzucając Dziarmie bycie produktem wykreowanym przez showbiznes.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2019-03-10 15:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Głośno było w ostatnich dniach o wypowiedzi dziennikarza "Gazety Wyborczej" Przemysława Guldy, który określił duet PRO8L3M mianem "jednego z najbardziej mizoginistycznych zespołów w Polsce, grupy, która na swoim poprzednim albumie miała piosenkę jawnie nawołującą do gwałtu i gloryfikującą go, duetu, którego członkowie na kobiety nie mówią w piosenkach inaczej niż „dupy” albo „k***y".

Na bazie tego komentarza wywiązała się dyskusja o tym, na ile seksistowski i szowinistyczny jest sam rap - wśród wielu męskich głosów obszerny wpis dodała także Gonix.

Tagi:
video
dodano: 2015-09-16 19:01 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 2)

Jedenastym utworem z cyklu "Ladies Rap" jest "Till the bridge" z udziałem Gonix. Projekt powstały z inicjatywy Zbyla ma na celu ukazanie damskiej sceny rapowej z innej perspektywy.

Tagi:
video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2015-06-11 10:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Największa mania współczesności, czyli sztuka robienia autoportretu przy użyciu smartfona, zwana popularnie „selfie”, doczekała się własnej muzycznej laurki. Sprawdźcie ironiczny numer "Samojebka" autorstwa duetu Gonix/Dore, który promuje nadchodzący mini-album artystek zatytułowany „Reality show”. Całość skleił i wyprodukował Marek Domański. Za klip odpowiada Duśka Wacławik (dee.projekt).

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-01-22 11:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 7)

Zapraszamy do sprawdzenia remixu utworu "Ciężki zawód (Gettin’ Money)" w wykonaniu Dore i Gonix. Aby osłodzić oczekiwanie na premierę wspólnej EP-ki, raperki zdecydowały się zremixować hitowy singiel zespołu Dwa Sławy. Sprawdźcie, co w temacie robienia hajsu mają do powiedzenia przedstawicielki płci pięknej. Praca nad wspólnym materiałem artystek chyli się ku końcowi. Więcej informacji już wkrótce.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2014-11-27 16:30 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 2)

Panny Wyklęte to projekt muzyczny Darka Malejonka, Maleo Reggae Rockers i wybitnych artystek polskiej sceny muzycznej, zainspirowany losem Żołnierzy Wyklętych, dla których walka o Wolną Polskę nie skończyła się wraz z zakończeniem II wojny światowej. Niedawno miała miejsce premiera płyty "Wygnane vol. 1", a dziś dostajemy teledysk do utworu z poprzedniego albumu projektu. Na "Nocnej Zmianie" robią Mona, Lilu, Gonix i Dore!  Płyta została wydana przez Fundację Niepodległości w ramach kampanii "Rok Żołnierzy Wyklętych".

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Pop, Reggae, Rock
dodano: 2014-11-04 12:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Płyta Panny Wyklęte "Wygnane vol.1" to wspólny projekt Fundacji Niepodległości, Darka Malejonka & Maleo Reggae Rockers oraz zaproszonych wokalistek. Twórcy kontynuują inicjatywę, zagłębiając się w kolejną trudną do opowiedzenia przestrzeń historyczną - album dotyka tematyki zesłania, gdzie rodziny zostały zdziesiątkowane głodem, zimnem i chorobami, walki za ojczyznę na obcej ziemi, tęsknoty za Polską. Sama płyta w kontekście artystycznym będzie różnić się od poprzednich wydawnictw przede wszystkim tym, że do stylistyki muzycznej, która dominowała do tej pory, dochodzą elementy folkowe i orientalne - związane jest to z tym, że epopeja 2. Korpusu wiodła przez wiele krajów, od Syberii po Irak, Palestynę, Włochy, a zakończyła się w Szkocji. Jest to kolejny tak trudny fragment w naszej historii, opowiedzianej tekstem i muzyką ku czci Roku Żołnierzy Tułaczy.

Wśród autorek nie zabraknie oczywiście rapowych akcentów - na płycie udzielają się Lilu, Gonix, Mona, Dore i Fala.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2014-03-18 13:24 przez: Mateusz Natali (komentarze: 17)

No proszę, doczekaliśmy się kobiecego posse-cutu z prawdziwego zdarzenia. Grupa czołowych polskich raperek postanowiła zjednoczyć siły pod szyldem K.R.E.M., przedstawiając się jako "śmietanka polskiego rapu", a w singlowym "Co Za Ziom" nawijając ze swej perspektywy o facetach. "To swoisty hołd dla dobrych chłopaków, w naturalny sposób przyprawiających o uśmiech wszystkie dobre dziewczyny." - czytamy w info. Kto dokładnie tworzy kolektyw? WdoWA, Lilu, Gonix, Dore z Paresłów, MC Illo, Mona, Mi-La, Sista Flo oraz Madifa.

dodano: 2014-02-26 22:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 15)

No i jest - płyta Popkiller Młode Wilki 2013 wreszcie dostępna! 12 premierowych, ekskluzywnych solowych utworów, po jednym od każdego z uczestników trzeciej edycji naszej akcji. Znajdziecie tu pozycje brzmiące mocno klasycznie oraz newschoolowe bangery, tracki poważniejsze oraz luźniejsze, nagrane z przymrużeniem oka. Od melanży po bystre społeczne obserwacje - tak jak różnorodny jest skład Wilków, tak i brzmienie całego albumu.

video dnia
dodano: 2013-12-17 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 27)

Popkiller Młode Wilki 2013 - Jeden Strzał (prod. SoDrumatic)

Dlaczego: Przez dwie dotychczasowe edycje naszej akcji przewinęły się takie postaci jak Bisz, KęKę, Buka, Medium, Bonson, Białas, Gedz czy Gospel a w tym roku mamy przyjemność zaprezentować trzecią już "wilczą watahę". Ponownie jest to kolaż przedstawiający przekrój klimatyczny polskiej sceny rapowej i zderzenie różnych światów, osobowości i różnego spojrzenia na muzykę.

"Jeden Strzał" to wspólny utwór całej tegorocznej 12-tki, wyprodukowany w tym roku przez SoDrumatica. Skąd zmiana? Uznaliśmy po prostu, że dobrze wprowadzić urozmaicenie i uhonorować w ten sposób najlepszego naszym zdaniem producenta rapowego roku 2012. Całość podobnie jak rok temu zarejestrowano w czołowym polskim studiu Otrabarwa a za teledysk odpowiada tym razem ekipa 9MM Filmz.

"Jeden Strzał" to zarazem pierwszy singiel promujący specjalny album Popkiller Młode Wilki 2013, na którym znajdziecie niedostępne nigdzie indziej utwory całej 12-tki tegorocznych Młodych Wilków. Krążek zamówić możecie w preorderze tutaj: http://sklep.popkiller.pl/popkiller-mlode-wilki-2013.html a premiera planowana jest na styczeń 2014. Poza wersją fizyczną album będzie można też legalnie pobrać lub odsłuchać online.

24 stycznia w warszawskim klubie Proxima odbędzie się natomiast Koncert Premierowy akcji Popkiller Młode Wilki 2013, połączony z warszawskim koncertem premierowym płyty ubiegłorocznego Młodego Wilka - KęKę "Takie Rzeczy". Więcej informacji niebawem.

video
dodano: 2013-12-07 17:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 10)

Czysta Forma to element pojawiający się w tym roku pierwszy raz przy okazji Młodych Wilków Popkillera, zainspirowany amerykańskim XXL Freshman Freestyle. Freestyle w tym kontekście to jednak nie rymowanie z głowy, lecz pełna dowolność tego, co chce się pokazać i zaprezentować w ciągu przeznaczonego czasu (około minuty, ale bez odliczania z zegarkiem). Surowa "wilcza" sceneria, brak bitu, brak studyjnych efektów, brak rozpraszających dodatków i czołówek, brak narzuconego tematu lub klimatu. Minuta czystego rapu a capella w takiej formie, jaką wybierze dana osoba - równie dobrze mogłaby przez minutę tylko kiwać głową lub tańczyć, my nic nie narzucamy. To świetna okazja do sprawdzenia samych skillsów, jak i do przekonania się, co dany MC chce pokazać, nie będąc zdeterminowanym jakimikolwiek czynnikami. Po prostu - Czysta Forma! Jako przedostatnia prezentuje się Gonix.

dodano: 2013-11-26 17:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 22)

Gonix ('83) – pierwsza kobieta w historii Młodych Wilków Popkillera, czyli w pewnym sensie nasza odpowiedź na 'Freshwomen' XXL: Angel Haze i Iggy Azaleę. Gosia, podobnie jak Amerykanka i Australijka, stawia w swojej twórczości na świeżość, różnorodność, a nawet kontrowersyjność. Jej ksywka w jakimś stopniu przewijała się w kontekście krajowego kobiecego rapu (choćby przez występ gościnny na „Superextra” Wdowy), ale dopiero niedawno zamknęła większy materiał i zadebiutowała pełnoprawnym albumem "Funky Cios, Sexy Głos" wydanym we wrześniu w poznańskiej wytwórni Szpadyzor Records.

video dnia
dodano: 2013-10-01 17:06 przez: Mateusz Natali (komentarze: 10)

Gonix - INNA (prod. P.A.F.F.)

Dlaczego: Debiutancki album Gonix pt "Funky Cios, Sexy Głos" dopiero co trafił do sklepów a teraz czas na kolejne video. "INNA" wyprodukowana przez Paffa to minimalistyczny newschoolowy bit, ugryziony w stylowy i ciekawy sposób.

dodano: 2013-09-17 18:52 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

"Płyta „Funky Cios, Sexy Głos” to idealna propozycja dla wszystkich miłośników muzyki miejskiej. Różnorodność brzmień, zaawansowana produkcja muzyczna oraz oryginalne teksty piosenek to główne atuty tej płyty. Całość sygnuje donGURALesko, a w jednym z utworów pojawia się znany z zespołów Paktofonika i Pokahontaz, raper Fokus. Debiutancki krążek pochodzącej z Gorzowa Wielkopolskiego raperki, to pewny przebój jesieni 2013!" - pisze nam Szpadyzor, uruchamiając preorder albumu i publikując trzeci singiel. Premiera debiutu Gonix już 27 września 2013.

video
dodano: 2013-07-11 19:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 15)

Szpadyzor Records prezentuje nowy singiel Gonix, promujący jej debiutancki album "Funky Cios, Sexy Głos", którego premiera już we wrześniu 2013. A oto kilka słów od samej artystki na temat singla:

"LUU to utwór, w którym daję upust swojej bezgranicznej miłości do sieci polskich lumpexów. Został on napisany w czasach, kiedy opcje niskobudżetowe stanowiły moją jedyną opcję. Gdzieś w głębi jest to piosenka dedykowana wszystkim dziewczynom, które potrafią zamienić swoje wady w zalety. Nie mam zielonego pojęcia, jaki to gatunek muzyczny...muzyka elektroniczna, klubowa, nowy pop? Jedno jest pewne - utwór zawiera "feel good vibe".

16 plus VAT natomiast, to typowa rapowa życiówka. Gonixowy chleb powszedni. Same suche fakty - prosto z ulicy! Wszelkie podobieństwo do osób i zdarzeń nie jest przypadkowe. Szkoda, że do teledysku użyliśmy tylko pierwszej zwrotki. W drugiej i trzeciej też się dużo dzieje! Funky Cios, Sexy Głos, DZIW SIĘ!"

Tagi:

Strony