Hemp Rec

Hemp Rec

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2017-10-19 20:31 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Dziś na kanale YouTube DIIL.TV pojawił się album Kuby Knapa ze Szczurem JWP. Krążek fizycznie ukazał się jedynie jako bonus cd na ekskluzywnym wydaniu "Najlepszego Wyjścia". Za całość muzyczną na tym albumie odpowiada oczywiście Szczur JWP.Co ciekawe album został zarejestrowany w 2016r, czyli jeszcze przed nagraniem "Najlepszego Wyjścia", a jednak stał się albumem bonusowym.

video
dodano: 2014-11-09 12:00 przez: Krzysztof Cyrych (komentarze: 1)

Cywil - Socjopaci ft. TMS, prod. SzwedSWD | (DIIL TV HD)

Ukazał się już pierwszy legalny krążek warszawskiego rapera Cywila. "Lęk wysokości" na sklepowe półki trafił 8 listopada. Dziś mamy okazję zaprezentować Wam kolejną próbkę materiału w postaci singla "Socjopaci". W kawałku tym obok jednego z największych wygranych pierwszej edycji programu ŻYWYRAP! pojawia się zwycięzca drugiej odsłony konkursu czyli TMS. Teledysk to mashup autorstwa iMPROBROS. 

kategorie: Inna Strona, Wywiady
dodano: 2014-09-06 17:00 przez: Krzysztof Cyrych (komentarze: 1)

Witajcie w Innej Stronie - cyklu, który pozwoli wam poznać artystów hip-hopowych nie tylko na polu muzycznym, ale także nieco bardziej prywatnym i da wam możliwość, by usłyszeć odpowiedzi na pytania, których nie spotkacie w normalnych wywiadach. Dlaczego? Ponieważ nawet rzeczy tak banalne jak ulubiony film czy wymarzone do odwiedzenia miasto mogą przekładać się bezpośrednio na to, co słyszymy na albumach. Mogą pozwolić też poznać wam ulubionych raperów trochę lepiej. Co w końcu jest dla artysty większą inspiracją, niż życie samo w sobie?

Kolejnym gościem naszego cyklu jest producent znany wszystkim słuchaczom jednej z najbardziej rozpoznawalnych ekip ulicznych - Diil Gangu. 

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Video
dodano: 2014-03-05 17:30 przez: Krzysztof Cyrych (komentarze: 3)

Zapewne na facebooku do wielu osób dotarło wyzwanie piwne. Zbierający przeróżne recenzje wytwór mający na celu zabawę z udziałem alkoholu i sewisu społecznościowego zainspirował jednego z młodych polskich raperów. Mowa tu o Cywilu, który przy wsparciu Hemp Records zaprezentował swoją wersję konkursu...

video
dodano: 2013-01-19 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 16)

"ŻYWYRAP!" to formuła, której autentyzm przebije wszystko, co się do tej pory działo w polskim rapie. To formuła, która pozwoli Wam na to, by zmierzyć się z samym sobą a swoje umiejętności zaprezentować ludziom, którzy z rapem są za pan brat od wielu, wielu lat." - mówi Łukasz Kowalski (prowadzący program razem z Filipem Rudanacją), znany m.in. z kultowego magazynu "Ślizg". I rzeczywiście, jurorom (Peja, WdoWA, Wujek Samo Zło, Bilon) nie da się odmówić lat doświadczenia i dokładnego poznania od środka realiów polskiego rapbiznesu. Nagrodą główną dla laureata programu jest natomiast podpisanie kontraktu płytowego z wytwórnią Hemp Rec.

W środę 19 grudnia warszawski Klub Basen przeżył oblężenie ponad setki raperów z całej Polski, którzy stawili się na eliminacje do konkursu "ŻYWYRAP!". Jury od wczesnego ranka oceniało występy solistów i zespołów. Z licznej grupy uczestników, zostanie wyłoniona trzydziestka dwójka artystów, którzy wejdą do ćwierćfinału. Pierwsze video eliminacyjne obejrzycie poniżej.