Spinache

Spinache

dodano: 2021-05-25 20:45 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 5)

Bleiz jest bez wątpienia jednym z protoplastów laidbackowego brzmienia nad Wisłą. Wydane przed trzema laty "Grill-Funk Tunes" zamykało do tej pory dyskografię szefa Grill-Funk Records, ale to ma się wkrótce zmienić - na horyzoncie jest już bowiem nowy projekt, tym razem nagrany w duecie Mc-Producent.

dodano: 2020-05-04 03:34 przez: Mateusz Natali (komentarze: 7)

Kolejna porcja gorących 16tek! Tym razem mamy emocjonalnie rozśpiewanego Szpaka, rozpędzonego Miłego ATZ i klasyczny sznyt od Spinache'a. Oraz alternatywne podejście via Marceli Bober.

video
dodano: 2019-10-17 19:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

Video do utworu ”Coltrane” to przedpremierowe wykonanie live w ramach cyklu “Na żywo w Y-Studio” Yurkoskiego. Ponadto poznaliśmy całą tracklistę tego ciekawego projektu.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2019-08-07 08:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

W czasach, gdy polski rap w większości był twardy, surowy i poważny to Thinkadelic próbował przemycać do niego kolor, luz i zabawę. "Polska rap- scena nie była gotowa na dojrzałość muzyczną Thinkadelic! Bo nie przeklinali tyle co inni, byli w dobrych szkołach i szukali swojego miejsca w biznesie muzycznym, a nie pod trzepakiem. Wielu tych spod trzepaka dziś już nie ma. Chłopaki też nie grają razem, ale Spinache ma się dobrze – pozdro" - mówił w ubiegłym roku Peja.

Minęło parę miesięcy i... Thinkadelic jednak zagra razem!

dodano: 2019-07-18 17:00 przez: Łukasz Rawski (komentarze: 3)

23 czerwca minęły dwa lat od premiery ostatniego solowego albumu Spinache'a - "Reality". W dniu swoich czterdziestych urodzin raper zaprezenotwał nam swój nowy singiel, będący zapowiedzią najnowszej płyty zatytułowanej "799919", której koncept jest naprawdę nietuzinkowy.

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2019-01-05 12:52 przez: Mateusz Natali (komentarze: 7)

Coraz mniej ostatnio w rapie podejmowania tematyki polityczno-społecznej a coraz więcej bezpiecznej neutralności. Ze 'strefy komfortu' wychodzi jednak Spinache - legendarny łódzki raper i producent ostrym numerem atakuje propozycję ostatniej ustawy odnośnie przemocy domowej.

Tagi:
dodano: 2018-12-03 20:36 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Kolejna fala teledyskowych premier. Otsochodzi łączy siły z Rosalie, Bałagane ze Szpakiem, Diox z Malikiem - do tego nowe klipy prezentują Kamil Pivot, Cira, KPSN czy Spinache. W skrócie - jest co oglądać!

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2018-12-03 18:45 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Spinache - 123DZIKI (Hymn) Lyric video

Legenda polskiego Hip-Hopu, ceniony producent i raper Spinache wraca z nowym singlem. Produkcja jest rozwinięciem unikalnego brzmienia, które poznaliśmy na jego dwóch ostatnich albumach, jednocześnie utwór pokazuje artystę w nieco innej odsłonie niż muzyka, którą znamy z dotychczasowej dyskografii.

Singiel "123Dziki (Hymn)" jest hymnem stworzonym specjalnie dla drużyny koszykarskiej Dziki Warszawa i jest to pierwsza współpraca Spinache ze światem sportu.

„Zawsze z dużym dystansem podchodziłem do hymnów pisanych dla naszej reprezentacji czy drużyn sportowych. Zaproszenie Dzików było dla mnie świetną okazją do przekroczenia tej bariery i zrealizowania swojej wizji utworu wspierającego drużynę w osiąganiu sukcesów” - mówi Spinache.

Tagi:
video
dodano: 2017-10-20 15:28 przez: Sebastian Rydzewski (komentarze: 0)
Z wielką przyjemnością zaspokajamy ciekawość i odsłaniamy pierwszy owoc projektu "Słowowtóry". Od samego początku był on obciążony wieloma znakami zapytania i najważniejszym pytaniem "Czy to się uda?". Udało się! Lista artystów zaangażowanych w ten projekt jest imponująca, a jako pierwszą odsłonę wybraliśmy Spinache'a i Korteza, którzy debiutują jako duet.
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2017-10-17 12:30 przez: Sebastian Rydzewski (komentarze: 2)

Trzy lata po wydaniu ostatniego albumu Spinache powrócił z nowym materiałem. "REALITY" to dziesięć rapowych utworów, skomponowanych i wyprodukowanych przez Spinache oraz patr00 (Ortega Cartel/Lavoholics). Raper zaprosił do współpracy nad albumem Stana Michalaka – cenionego basistę i stypendystę Alban Berg Fundation w Wiedniu, który od wielu lat jest związany z artystyczną sceną Berlina. Na płycie gościnnie pojawia się też Abel, Gedz i Wuzet.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-06-18 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Za tydzień premiera najnowszego albumu Spinache'a pt "Reality", ale w nowym wywiadzie raper pochylił się także nad szansami na kolejny krążek Ortegi Cartel. Czy możemy spodziewać się następcy "Lavoramy"?

kategorie:
dodano: 2017-06-09 16:52 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

W ten letni, piątkowy wieczór mamy przyjemność zaprosić Was na koncert polskiego rapera i producenta – Spinache.

Tagi:
kategorie:
dodano: 2017-06-06 02:02 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Trzy lata po wydaniu ostatniego albumu Spinache powraca z nowym materiałem. To dziesięć rapowych utworów, skomponowanych i wyprodukowanych przez Spinache oraz part00 (Ortega Cartel/Lavoholics). Spinache zaprosił do współpracy nad albumem Stana Michalaka – cenionego basistę i stypendystę Alban Berg Fundation w Wiedniu, który od wielu lat jest związany z artystyczną sceną Berlina. Na płycie gościnnie pojawiają się też Abel, Gedz i Wuzet.

Tracklista:

1. Wszedł
2. Parrot (prod. patr00)
3. Goldie
4. Part II feat. Abel

Tagi:
video
dodano: 2016-11-30 17:30 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 4)

Spinache wrzucił na swój kanał proste street video do utworu "Parrot". Kawałek wyprodukował Patr00 - obaj panowie pracowali już razem w studiu przy albumie "Lavorama" Ortegi Kartel. Sam Spinache mówi: "Utwór został nagrany podczas krótkiej przerwy w pracach nad moim nowym studyjnym albumem. Oddech, muzyczny przecinek, który niczego nie zapowiada.".

Tagi:
video
dodano: 2016-06-29 15:00 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 1)

"Goldie" to pierwszy utwór, którym Spinache rozpoczyna promocję swojej nadchodzącej płyty. Premiery krążka możemy spodziewać się jesienią 2016 roku. Produkcją prezentowanego kawałka zajęli się Stan Michalak oraz sam Spinache.

Tagi:

Strony