Ortega Cartel

Ortega Cartel

video
dodano: 2020-12-09 14:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

"Lavorama" to album absolutnie esencjonalny, ukazujący to, co najpiękniejsze w podziemnej i niezależnej odsłonie hip-hopu. Movement wyrosły wokół Ortegi Cartel stworzył cały szyld Lavoholics, w którym mocną rolę pełni Proceente - teraz właściciel Aloha Entertainment pojawia się gościnnie w singlu Dona Istotnie i Foxsa, oddającym hołd właśnie klimatom Lavo.

Hasło "Nie ma emocji, nie ma rapu" nadal obowiązuje, a Procent wspomina też wyjątkowy koncert Lavo w warszawskim Palladium...

dodano: 2020-05-01 09:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

W mediach znajdziemy obecnie masę strachu, ciemnych wizji i atakujących z każdej strony negatywnych treści. Wszystko generuje niepewność, stres i pogłębia zdenerwowanie. Czy muzyka nie służy też temu, by oderwać się od takich emocji? Czy muzyczne media nie są jednymi z niewielu które mogą choć trochę od tego uciec i dać ludziom trochę wsparcia i otuchy w obecnej ciężkiej sytuacji pełnej znaków zapytania?

Wychodząc z tego założenia odpalamy nowy cykl, który w najbliższych tygodniach stanie się naszym stałym punktem. Codziennie rano otrzymacie porcję 3 utworów wybieranych przez raperów, producentów, aktywistów i dziennikarzy związanych z polskim hip-hopem. Ich klucz jest jeden - mają być to numery, które dodają danej osobie otuchy, które włącza ona by się podbudować lub które zawsze wywołują w niej pozytywne emocje. Bez depresyjnych myśli, gniewu, agresji, złości - tylko utwory, które wesprą, rzucą dobre słowo, motywację, albo po prostu pomogą się zrelaksować i przychillować. Gotowi na #dobryvibenatrudnyczas?

W pierwszym odcinku podrzucam Wam 3 perełki od siebie, a w weekend dopuścimy do głosu gości!

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2019-07-18 12:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

Czyżby czekał nas powrót jednej z bardziej zajawkowych formacji w polskim rapie? "Lavorama" rozkochała w sobie słuchaczy i stworzyła swoisty movement, a "Dobre czasy" stały się z miejsca jednym z najbardziej kultowych letniaków na scenie. Teraz Ortega opublikowała krótki post, który automatycznie podgrzał fanów...

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-06-18 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Za tydzień premiera najnowszego albumu Spinache'a pt "Reality", ale w nowym wywiadzie raper pochylił się także nad szansami na kolejny krążek Ortegi Cartel. Czy możemy spodziewać się następcy "Lavoramy"?

wydarzenie
kategorie: Festiwale, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-06-01 19:30 przez: Karolina Dobkowska (komentarze: 0)

Kempowicze lepszego prezentu na Dzień Dziecka chyba dostać nie mogli - do tegorocznego line up'u dołącza Ortega Cartel & Gruby Mielzky! W swojej 12 letniej historii skład zagrał tylko jeden historyczny koncert w pełnym składzie, 4 lata temu w warszawskim klubie Palladium.

video dnia
dodano: 2014-12-09 15:14 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Ortega Cartel - Silver Gun 2

Dlaczego: "Jest październik, wieczorowa pora, pokój dwugwiazdkowego hotelu w Paryżu, mikrofon podpięty, Ortega nie śpi. Silver Gun 2 - to kontynuacja pieknej historii z przed lat, zarejestrowana podczas chwili nieuwagi. Stało się. Enjoy. Teledysk zapowiada Ortega Cartel "Benzo" LP, czyli płytę specjalną. Ma jej nie być, a może będzie. A może nie." - panie i panowie... Ortega is back!

dodano: 2014-05-07 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

Wytwórnia UrbanRec prezentuje kolejny singiel ze zbliżającego się albumu Spinache zatytułowanego po prostu "Spinache". Tym razem, na 10 dni przed sklepową premierą krążka, udostępniony został utwór ‚LavoLavo', z gościnnym udziałem legendarnego podziemnego składu Ortega Cartel oraz Franka Nino. "LavoLavo" to swego rodzaju kontynuacja międzykontynentalnego projektu Lavoholics, łączącego artystów z Polski i Kanady, który spotkał się z olbrzymim zainteresowaniem i rewelacyjnym przyjęciem.

kategorie: Hip-Hop/Rap, Rankingi
dodano: 2012-07-28 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 43)
Wreszcie dotarła do nas właściwa wakacyjna pogoda, a wraz z nią plażowe plenerowe melanże, w których pobyt w klubie staje się jednym z etapów a nie głównym punktem programu. A skoro klub dopiero potem to konieczna staje się odpowiednia muzyka, wkręcająca ludzi we właściwy melanżowy klimat. Co więc odpalić gdy spotykacie się razem, towarzystwo jeszcze nie jest wystarczająco rozgadane a pierwsza butelka dopiero zaczyna się opróżniać? Oto mała podpowiedź, pozbawiona miejsc i nie będąca rankingiem naj naj naj ever, tylko gorącą 17 numerów, które do wspomnianej wyżej atmosfery pasują idealnie. Kolejność alfabetyczna, playlista pod spodem.