Dobry Vibe na Trudny Czas #1 - wybiera Mateusz Natali

W mediach znajdziemy obecnie masę strachu, ciemnych wizji i atakujących z każdej strony negatywnych treści. Wszystko generuje niepewność, stres i pogłębia zdenerwowanie. Czy muzyka nie służy też temu, by oderwać się od takich emocji? Czy muzyczne media nie są jednymi z niewielu które mogą choć trochę od tego uciec i dać ludziom trochę wsparcia i otuchy w obecnej ciężkiej sytuacji pełnej znaków zapytania?

Wychodząc z tego założenia odpalamy nowy cykl, który w najbliższych tygodniach stanie się naszym stałym punktem. Codziennie rano otrzymacie porcję 3 utworów wybieranych przez raperów, producentów, aktywistów i dziennikarzy związanych z polskim hip-hopem. Ich klucz jest jeden - mają być to numery, które dodają danej osobie otuchy, które włącza ona by się podbudować lub które zawsze wywołują w niej pozytywne emocje. Bez depresyjnych myśli, gniewu, agresji, złości - tylko utwory, które wesprą, rzucą dobre słowo, motywację, albo po prostu pomogą się zrelaksować i przychillować. Gotowi na #dobryvibenatrudnyczas?

W pierwszym odcinku podrzucam Wam 3 perełki od siebie, a w weekend dopuścimy do głosu gości!

Masta Ace - Beautiful

Definicja wakacji, piękna codzienności i długiego gorącego lata. Chorwacki producent Koolaid przeniósł tu skwar z plaż Makarskiej a Masta Ace dorzucił opowieści z rozgrzanego nowojorskiego bruku i wyszedł numer, który definiuje sam tytuł. Nie wiem czy ten cykl umiałbym rozpocząć innym utworem. To naprawdę "different kind of feeling, special kind of healing".

"So look inside yourself
Something you never felt
Feeling like nothing else
What's inside goes beyond your mind, it's beautiful"

Devin The Dude - Anythang

"You ain't the only one who got problems
You ain't the only one who knows pain
Get up off your ass and just solve it
You still got a chance to try to change, try this shit again"

Hymn dla osób, które widzą szklankę w połowie pustą. Devin w ujmująco prosty i celny sposób wskazuje, że 'cokolwiek to już dużo' i że często to, czego nie zauważasz i traktujesz jako normalność dla innych byłoby największym szczęściem świata. W obecnej sytuacji szczególnie warto spojrzeć na wszystko w ten sposób i docenić to, co mamy na co dzień - kto by pomyślał, że tak szybko docenimy wartość zwykłych codziennych spotkań, wspólnych wypadów czy koncertów.

Ortega Cartel feat. Reno - Dobre czasy

I na koniec coś polskiego. Anthem letnich marzycieli. "Wczorajsze marzenia to dzisiejsze plany" to jeden z moich ulubionych wersów w historii polskiego rapu i motto napędzające do działania, a porcja muzycznego słońca ze strony Ortegi i Reno jest tu porażająca. Dużo luzu, dużo uśmiechu. "Ciągle ogień płonie, nadzieje się tlą
Czy słońce czy deszcz, czy dobrze czy źle"

Wszystkie 3 numery poniżej na playlistach, codzienną selekcję w ramach cyklu "Dobry Vibe na Trudny Czas" będziemy prezentować Wam na dedykowanych playlistach YT i Spotify, tak by można było odpalić sobie całość za jednym zamachem i zbiorczo łapać muzyczne wibracje! Na playliście Spotify brak jedynie numeru Ortegi, bowiem nie ma go w serwisie.

Rzal
Prościej się nie dało.
s.
Reno to jest kozak, szkoda że nie zdobył szerszego rozgłosu. pozdro
Panicz
Masta Ace "Beautiful" strzał w dziesiątkę

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>