Eis

Eis

dodano: 2021-08-30 21:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)
fot. Damian Czarny

2019 - Stodoła i 2000 osób.

2020 - Torwar i 6000 osób.

2021 - Tor Wyścigów Konnych na Służewcu i 15 000 osób.

Tak, tak wygląda rozwój idei SBM FFestivalu. Warszawski label postanowił zamknąć wakacje w wielkim stylu i zrobił to.

Ostatni weekend sierpnia i klasyczne miejsce dla polskiego hip-hopu, pełne świetnych grafficiarskich prac. I pełne fanów. Wyprzedany event zgromadził aż 15 000 słuchaczy, którzy zabawę rozpoczęli już w środę - po Internecie latały filmiki z grubego before party, zorganizowanego oddolnie na schodkach nad Wisłą. Pokazywało to, jak wielu fanów zjechało się z całego kraju.

dodano: 2021-08-29 21:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Pisaliśmy Wam wczoraj o historycznym wydarzeniu na SBM FFestivalu - w trakcie występu Bedoesa, White'a i ekipy 2115 na scenie pojawił się Eis, który wraz z Bedoesem wykonał remix "Najlepszych dni" zawarty na ubiegłorocznej reedycji "Gdzie jest Eis?". Mamy dla Was kilka zdjęć, które zarejestrowały ten moment - od 1 do 10 zrobił Damian Czarny, a 11 i 12 Iza Tołwińska.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-08-28 19:05 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

Sensacji i niespodzianek na SBM FFestivalu nie brakowało także drugiego dnia - w trakcie występu Bedoesa, White'a i całej ekipy 2115 na scenie pojawił się... Eis!

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-04-27 17:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 2)

Sentino sprowokował swoimi wypowiedziami wiele osób z polskiej branży hiphopowej, co spowodowało wiele konfliktów. Parę dni temu nieoczekiwanie twórczość Sentino spropsował Eis. Alvarez podziękował za miłe słowa oraz zdradził, co myśli o autorze "Gdzie jest Eis?"

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-03-01 15:15 przez: Marek Adamski (komentarze: 2)

Dziś na Instagramach czołowych polskich raperów takich jak m.in. Paluch, Borixon czy Pezet pojawiły się tajemnicze wrzutki oznaczające jeden profil - OIO.wav.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-02-07 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

Jednym z największych muzycznych wydarzeń ostatniego czasu był powrót Eisa z numerem "Astra" a także odświeżenie "Gdzie jest Eis?" poprzez reedycję zawierającą remiksy z udziałem Bedoesa, Otsochodzi czy Szpaka. Przywróciło to znów dyskusje na temat fenomenu warszawskiego rapera i tego jak wyprzedzał swego czasu polską scenę.

Czy jednak materiał ten broni się też w dzisiejszych realiach? Czy młodzi słuchacze przyzwyczajeni do innego rapu i nie mający z tyłu głowy wartości sentymentalnej mogą też zachwycić się "Gdzie jest Eis?" tak jak pokolenie starszych fanów?

video
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News, Video
dodano: 2021-02-03 19:06 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)
Dziś specjalny odcinek Magazynu - wraz z zaproszonymi ekspertami podsumujemy to, co w styczniu działo się w polskim rapie! Gośćmi Hirka Wrony będą Lil Konon, Maciej "Maqoo" Dobkowicz (6:45) oraz Michał Płociński (Rzeczpospolita, Radio Kampus). W trakcie transmisji przyjrzymy się też komentarzom i temu, co wg Was było w tym miesiącu najważniejsze... Ruszamy o 20:00!
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-01-29 14:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Otsochodzi był jednym z gości na reedycji "Gdzie jest Eis?", dogrywając się do nowej wersji klasycznego "Teraz albo nigdy". Jak do tego doszło? Jak wyglądał cały proces i jaka śmieszna sytuacja miała miejsce w trakcie? Czy Otsochodzi mógł wybrać sobie numer, w którego remiksie się pojawi?

Tagi:
video
dodano: 2021-01-27 19:21 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Po odcinkach live wracamy do telewizyjnej formuły Magazynu Popkillera! Dziś Otsochodzi opowiada o kulisach współpracy z Eisem, Hirek Wrona wspomina Kobe Bryanta na rocznicę śmierci, Cezary Pazura czyta "Bubbletea" Quebonafide, a Mr. Polska w wywiadzie tygodnia szczerze opowiada o swojej tęsknocie za Polską, szukaniem korzeni i walce z depresją.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-12-27 21:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

"Astra" to pierwszy solowy utwór Eisa od 17 lat. Numer został oparty na ciekawym koncepcie. Słyszymy w nim dwie zwrotki rapera - jedną z 2003 i drugą z 2020. Podkład do niego wyprodukował NOON, który w drugim odcinku naszego Magazynu opowiedział nam o kulisach jego powstania.

Tagi:
dodano: 2020-12-23 18:41 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Witamy w przedświątecznym drugim odcinku Magazynu Popkillera! Tym razem mamy dla Was wyjątkową rozmowę - Bober najpierw nagrał numer "Czarek" dedykowany twórczości Cezarego Pazury... by teraz spotkać się przed kamerą z aktorem i przeprowadzić z nim wywiad! Oprócz tego Noon zdradza nam kulisy pierwszego od 17 lat singla Eisa, Zibex opowiada o swoim debiucie, a Młody - o tym że wyprodukował na nowy album KRS-One'a aż 7 bitów. Do tego - Kalifornijski raper Symba ujawnia nam, czego można spodziewać po płycie Snoop Dogga, Ice Cube'a, E-40'ego i Too $horta.

Co poza tym? Analizujemy ile razy Kizo nawijał, że 'kiedyś nie miał a teraz ma', przyglądamy się związkom rapu ze startującą właśnie NBA a także sięgamy do zbioru winylowego Hirka Wrony, by omówić pewien klasyk, obchodzący w tym roku 20 rocznicę premiery...

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2020-12-22 17:30 przez: Marek Adamski (komentarze: 7)

Wiele osób zastanawiało się, czemu Eis odszedł od tworzenia muzyki 17 lat temu, po wydaniu swojego pierwszego solo. Raper zdradził, jakie były tego powody w najnowszym wywiadzie udzielonym dla newonce'a. Przed tym wytłumaczył też, jaka jest przyczyna tego, że kolejne pokolenia mogą odnaleźć w jego płycie coś dla siebie.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2020-12-20 09:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 25)

Reedycja "Gdzie jest Eis?" wzbudziła pod koniec roku sporo zamieszania, a w remiksach niektórych numerów z płyty udział wzięli topowi reprezentanci naszej sceny. Wiele osób dzieliło się też sentymentalnymi komentarzami i zachwytem nad wieńczącym reedycję numerem "Astra", w którym Eis dograł nową zwrotkę. Nie zrobiła ona jednak wrażenia na Jongmenie, który przyznał, że nie rozumie nostalgii, stojącej za tym albumem.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-12-18 00:13 przez: Mateusz Natali (komentarze: 13)

"To ostatni numer z płyty „Gdzie jest Eis?”. Nagrałem go w 2020 roku z Eisem z 2003 roku. Druga zwrotka pochodzi z nie skończonego kawałka nagranego 17 lat temu na „Gdzie jest Eis?”. Muzykę wyprodukował NOON. Do usłyszenia." - czytamy w opisie utworu. Sprawdźcie więc co u Eisa, który finalnie postanowił wrzucić też aktualne zdjęcie, choć z dobrze znanego miejsca!

video
kategorie: Polska, Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-12-03 11:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 3)

Po Bedoesie, Oskarze i Otsochodzi, Eis ujawnia kolejna kartę. W remiksie "Czasem" pojawił się póki co najmniej oczywisty gość, czyli Szpaku. Wszyscy goście raczej trzymali się konwencji, dostosowując się do olschoolowego sznytu numerów. Szef GUGU postanowił jednak od niej odbić, serwując nam, jak na razie, najbardziej eksperymentalny remiks z reedycji "Gdzie jest Eis?".

Tagi:

Strony