Bober

Bober

kategorie:
dodano: 2024-03-10 00:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Półtora roku pracy zaowocowało najbardziej dopracowaną płytą Żyta w dorobku. "Szafa Gra" to album różnorodny i zaskakujący, z którego bije zajawa i czyste emocje. Suwalskiemu raperowi towarzyszy plejada niezwykle ciekawych gości: Emil Blef, Gverilla, Bober, VBS oraz Tomson. Za całość produkcji muzycznej odpowiada połowa duetu - Surfair. Płyta ukazała się nakładem De Nekst Best.

 

video
dodano: 2023-08-10 18:21 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

"Powietrza" to pierwszy singiel zapowiadający nadchodzącą płytę Żyta Tostera i Surfaira (duet MC/producent), która ukaże się najprawdopodobniej w tym roku nakładem De Nekst Best. Gościnnie do kawałka dograł się Bober. Za teledysk odpowiada Buszman Buszido (Master Vision Production) oraz Sky Fly.

dodano: 2023-01-19 14:43 przez: Redakcja (komentarze: 4)

"Boom Bap" to ostatni video singiel promujący album duetu Nullizmatyk X Filipek. Na tracku gościnnie pojawili się reprezentanci starej szkoły oraz głosy młodszego pokolenia rapu. W numerze poza gospodarzami swoje wersy osadzili: Liroy, Waldemar Kasta, PIH, Pork Pores Porkinson oraz Floral Bugs i Bober. 

dodano: 2023-01-08 18:00 przez: Kamil Wnęk (komentarze: 5)
Bober Filipek Koro Edzio

W sobotę odbyła się kolejna edycja Bitwy o Południe, na scenie poza broniącym tytułu Filipkiem, Korem czy Boberem pojawił się również Edzio - czyli pierwszy freestyle'owiec, który dwa razy z rzędu zdobył tytuł Mistrza WBW.

video
dodano: 2022-09-18 14:56 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 0)

Ekipa QueQuality znajduje się obecnie na Zanzibarze, gdzie dopisują im humory. Efektem jest singiel, w którym Filipek i Bober wzajemnie punktują się we freestyle'owym stylu, a numer wieńczy cut "QueQuality ma się dobrze odkąd odszedł Quebonafide", wycięty z walki Filipka z Jakubem z Bitwy o Południe.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2022-06-11 16:19 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 2)

W ubiegłym roku Bober narobił trochę zamieszania numerem "Obraziłem się na hip-hop", a wielu fanów słyszało tam wersy wymierzone w OKIego - jak się okazuje była to nadinterpretacja.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2022-01-02 15:00 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 2)

Sporo jest ostatnio dyskusji o tym, że Quebo nie angażuje się twórczo w życie QueQuality i nie pojawia na płytach raperów z wytwórni, tak jak wygląda to np w SBM Label. Teraz swoje spojrzenie na ten aspekt odsłonił Bober, który dopiero co wydał w QQ "Przemyślany Album".

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News, Video
dodano: 2021-12-14 17:12 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 10)

Bober nie przebiera w słowach i odważnie wygłasza swoją niechęć do hip-hopu i branży - w charakterystycznym dla siebie stylu pełnym sarkazmu, ironii i wypracowanym, typowym dla siebie humorze. Fani rapera nie będą zawiedzeni - tekst mimo kontrowersyjnego wydźwięku to swoiste puszczenie oczka do entuzjastów rapu. Za warstwę muzyczną odpowiada 4Money, a animacja to dzieło Sebastiana Klawikowskiego i Miłosza Zduńczuka.

W klipie znajdziemy karykatury takich osób jak Kizo, Blacha 2115, Malik Montana czy Smolasty i Oliwka Brazil, a w tekście słyszeć możemy sporo ogólnych szpilek oraz mocne linijki związane z Kartkym, który przedstawiony jest też w rękawicy bokserskiej.

Tagi:
video
dodano: 2021-12-02 19:00 przez: Kontakt (komentarze: 0)

Po ciepło przyjętych singlach zapowiadających nadchodzący Przemyślany Album, Bober zaprasza na kolejną premierę. "BAŁAGAN" z gościnną zwrotką Opała to produkcja dobrze znanego fanom rapera producenta 4Money.

video
dodano: 2021-10-28 13:15 przez: Kontakt (komentarze: 4)

Na kanale QueQuality oraz w serwisach streamingowych ukazał się kolejny singiel Bobera zapowiadający jego najnowszy "Przemyślany Album". "J**AĆ ĆPUNÓW" to swoisty statement wobec używek, okraszony gościnną zwrotką Belmondawg. Numer, jak i cały nadchodzący album, został w całości wyprodukowany przez 4Money – producenta znanego słuchaczom z wcześniejszych projektów z Boberem.

kategorie:
dodano: 2021-10-28 13:08 przez: Kontakt (komentarze: 0)

"Przemyślany album" to drugi solowy album Bobera, który ukaże się nakładem wytwórni QueQuality w listopadzie br. Został w całości wyprodukowany przez znanego z wcześniejszych kooperacji z raperem producenta 4Money. Na krążku znajdziemy to do czego raper zdążył już przyzwyczaić swoich słuchaczy krystalizując na przestrzeni lat swój barwny styl - mnóstwo gier słownych, błyskotliwych linijek okraszonych sporą dawką wyjątkowo specyficznego humoru.

Do każdego z zamówień preorderowych dodawana jest limitowana EP'ka o tytule "Nieprzemyślane EP".

video
dodano: 2021-09-06 15:45 przez: Marek Adamski (komentarze: 5)

Bober zaprezentował dziś pierwszy singiel z drugiego legalnego albumu. "O co w tym chodzi?" to kontrowersyjny kawałek, w którym raper prowadzi dialog z Jezusem, podważając sens wiary chrześcijańskiej. Produkcją numeru zajął się 4Money, natomiast za zgrywający się z treścią singla klip odpowiada Dawid Cechmajster.

Tagi:
kategorie:
dodano: 2021-09-06 15:35 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

,,Przemyślany album" to drugi solowy album Bobera, który ukaże się nakładem wytwórni QueQuality w październiku br. Został w całości wyprodukowany przez znanego z wcześniejszych kooperacji z raperem producenta 4Money. Na krążku znajdziemy to do czego raper zdążył już przyzwyczaić swoich słuchaczy krystalizując na przestrzeni lat swój barwny styl - mnóstwo gier słownych, błyskotliwych linijek okraszonych sporą dawką wyjątkowo specyficznego humoru.

Tagi:
video
dodano: 2021-08-23 13:55 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Na kanale QueQuality pojawił się teledysk „Maltańskie tango”. W mocno imprezowym numerze z zacięciem klubowym pojawili się Miszel, Przyłu, Bober, OsaKa oraz Szymi Szyms.

video
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News, Video
dodano: 2021-08-06 14:40 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

"W lipcu część ekipy QueQuality odwiedziła słoneczne wyspy Malty i Gozo, gdzie powstał numer "DOZOBAGOZO" do którego spontanicznie powstał teledysk. CDN..." - czytamy w opisie. Co sugerowałoby, że to nie ostatni wspólny utwór tej piątki...

Strony