Kasta

Kasta

dodano: 2023-09-08 07:00 przez: Jan Stokowski (komentarze: 0)

Waldemar Kasta wydał ostatnio swój pożegnalny hip-hopowy album - zapowiadając zarazem muzyczne podróże w inne rejony. Teraz uchyla rąbka tajemnicy z tym związanego.

dodano: 2023-01-19 14:43 przez: Redakcja (komentarze: 4)

"Boom Bap" to ostatni video singiel promujący album duetu Nullizmatyk X Filipek. Na tracku gościnnie pojawili się reprezentanci starej szkoły oraz głosy młodszego pokolenia rapu. W numerze poza gospodarzami swoje wersy osadzili: Liroy, Waldemar Kasta, PIH, Pork Pores Porkinson oraz Floral Bugs i Bober. 

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2022-08-18 08:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

Wczoraj minęło 20 lat od premiery "Kastanietów", klasycznego debiutu K.A.S.T.A. Squadu - w tym roku na gali Popkillery uczciliśmy tę rocznicę specjalnym tributem, w którym "Wrocławską Premierę" zagrali Sitek i Miły ATZ. A swój rocznicowy smaczek przygotował też sam Waldemar Kasta...

video
dodano: 2022-07-05 11:00 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 3)

"Rój to klasyczna rapowa przewózka po mieście. Zima, Warszawa, stary Cadillac, Kasta, Wdowa, Ńemy, Fabijański i kozacki, hipnotyczny bit nie kogo innego jak Ńemego." - czytamy w opisie. I faktycznie dostajemy brudny i surowy singiel w korzennym stylu. Numer promuje wydany dopiero co album Fabijańskiego "Cukier"

kategorie: Świat, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2022-02-27 12:00 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 3)

Cały świat protestuje przeciwko wojnie w Ukrainie - gesty płyną także z Rosji. Jedna z największych gwiazd i legend tamtejszej sceny, raper Oxxxymiron, zdecydował się na bardzo wymowny gest.

video
dodano: 2022-01-03 19:50 przez: Marek Adamski (komentarze: 3)

Kasta pojawił się dziś gościnnie u Ani Karwan i Grzecha Piotrowskiego w utworze "Ostatni Raz". Kawałek promuje film "Jak pokochałam gangstera". Co ciekawe, raper w numerze nie rapuje, a śpiewa.

Tagi:
dodano: 2021-12-13 08:00 przez: Jan Stokowski (komentarze: 0)

donGURALesko i Waldemar Kasta ostatni album w duecie, czyli “Kastatomy”, wydali w 2003 roku. Rok wcześniej wyszła płyta “Kastaniety”. Przez ostatnie lata kilkukrotnie wypuszczali wspólne numery. “Antyhit” to jednak to pierwszy od dawna utwór wydany pod szyldem K.A.S.T.A Squad, do tego na bicie Matheo.

video
dodano: 2021-04-29 21:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 3)

Kasta Squad znów razem! Dwa stare rapowe wilki wyjaśniają grę w numerze "Maradona". Raperzy zaskoczyli doborem drillowego podkładu autorstwa Lex Caesara opatrzonego scratchami DJ-a Soiny.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-04-11 09:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

Kasta postanowił poinformować fanów jak przebiegają pracę nad jego pożegnalną płytą, jak wygląda sytuacja z gośćmi oraz kto wygrał ostatnio konkurs, który organizował raper.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-03-02 20:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 5)

Kasta od jakiegoś czasu szykuje swój pożegnalny album. Teraz organizuje konkurs, którego zwycięzca znajdzie się gościnnie na jednym z utworów.

Tagi:
dodano: 2021-02-05 17:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

Przedwczoraj na Netflixa trafił "Skandal. Ewenement Molesty", czyli dokument o kultowej, warszawskiej ekipie. Kasta, który zaczynał swoją karierę w podobnym okresie, co Molesta, podzielił się tego samego dnia wrażeniami z seansu oraz przyznał, że dawno go tak nic nie wzruszyło jak ten film.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2020-12-13 15:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Zapowiadaliśmy wam niedawno, że raperzy niedługo usiądą przed kamerą, by przeprowadzić "rozmowę nie tylko o tym, jak byli wrogowie potrafią się godzić". Wczoraj do sieci trafił ten wywiad, a Peja i Kasta opowiedzieli o tym, jak wyglądało zakończenie ich wieloletniego konfliktu podczas koncertu Naughty By Nature w Łodzi w 2007 roku.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2020-12-11 08:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

Peja oraz Killaz Group pod koniec lat 90 rozpoczęli między sobą konflikt, w który po czasie włączył się również Kasta, stając po stronie zespołu. Jego punktem kulminacyjnym było przerwanie koncertu Peji przez wrocławskiego rapera w 2002 roku. 2 lata temu współzałożyciel Slums Attack zagrał wspólny gig z Kastą oraz ujawnił, że konflikt nieoficjalnie został zażegnany kilkanaście lat temu. Wczoraj natomiast raperzy ogłosili, że nadchodzi ich wspólny wywiad zrealizowany we współpracy z marką szyjącą garnitury, KRUK's different.

Tagi:
video
dodano: 2020-11-13 17:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 4)

"Pipa, Lampa, Oranżada" to kolejny singiel z "VRONÓW I PRO-TONÓW", jednak będzie zapewne jednym z najbardziej wyróżniających się ze względu na obecność gościnki Kasty. Legendarny duet przypomina w braggowym numerze o oldschoolowym klimacie znanym z KASTA Squad, a sam numer został opatrzony świetnym, bujającym bitem Matheo.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-11-10 14:01 przez: Marek Adamski (komentarze: 10)

Epidemia koronawirusa coraz dotkliwiej dotyka branży artystycznej, w tym raperów. O swojej cięzkiej sytuacji w dobie pandemii opowiedział Kasta, dzieląc się refleksją o obecnym stanie życiowym, swoim i znajomych, oraz zdradzając m.in. jak idą pracę nad jego płytą oraz czego potrzebuje do jej zrealizowania.

Tagi:

Strony