K.A.S.T.A. Skład

K.A.S.T.A. Skład

dodano: 2024-02-07 09:00 przez: Redakcja (komentarze: 3)

Już 20 kwietnia odbędzie się druga edycja 120 Rap Fest - wielkiej domówki w łódzkiej Atlas Arenie organizowanej przez O.S.T.R.'a. Line-up zapowiada się konkretnie, do tej pory swój udział poza gospodarzem potwierdzili: Eldo, Molesta, Peja/Slums Attack, JWP, Polska Wersja, Sarius i Donguralesko. Dzisiaj organizatorzy ogłosili prawdziwą bombę - specjalny występ legendarnej ekipy K.A.S.T.A. Skład czyli duetu Waldemar Kasta + donGURALesko!

video
dodano: 2021-04-29 21:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 3)

Kasta Squad znów razem! Dwa stare rapowe wilki wyjaśniają grę w numerze "Maradona". Raperzy zaskoczyli doborem drillowego podkładu autorstwa Lex Caesara opatrzonego scratchami DJ-a Soiny.

wydarzenie
dodano: 2018-08-16 17:45 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Waldemar Kasta to bezdyskusja legenda polskiego rapu i ikona wrocławskiej sceny hip-hopowej. Lider K.A.S.T.A. Składu i posiadacz jednego z najbardziej charakterystycznych wokali na scenie od kilku lat jest jednak nieaktywny - zawiesił muzyczną działalność i skupił się na innych płaszczyznach, będąc m.in. konferansjerem KSW.

Przy okazji akcji Druga Strona Ulicy: Sztuka Niepodległa Wall-E postanowił jednak ponownie chwycić za mikrofon, wcielając się w rolę prowadzącego warsztaty z młodymi MC, czego zwieńczeniem ma być wspólny numer z jego udziałem na bicie Voskovych. Spytaliśmy Waldemara o kulisy tej wyjątkowej inicjatywy.

wydarzenie
dodano: 2017-12-28 20:35 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

"Końcówka roku to liczne podsumowania - w ostatnich miesiącach działo się sporo, ale warto również podsumować to jakie rocznice przyniósł nam ten kończący się 2017 rok" - pisaliśmy we wtorek w artykule odnośnie WWO. Dziś cofnijmy się więc o półtorej dekady - rok 2002 dla polskiego rapu był wybitny i przyniósł niezliczone ilości kultowych singli czy wydawnictw oraz wiele utworów, które na tamten moment wywracały całą scenę do góry nogami. W ostatnich miesiącach czy tygodniach skończyły one piękny jubileusz 15 lat - przyjrzyjmy się więc dokładniej tym, których piętnastolecie świętowaliśmy najbardziej...

kategorie:
dodano: 2017-12-28 20:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

"Końcówka roku to liczne podsumowania - w ostatnich miesiącach działo się sporo, ale warto również podsumować to jakie rocznice przyniósł nam ten kończący się 2017 rok" - pisaliśmy we wtorek w artykule odnośnie WWO. Dziś cofnijmy się więc o półtorej dekady - rok 2002 dla polskiego rapu był wybitny i przyniósł niezliczone ilości kultowych singli czy wydawnictw oraz wiele utworów, które na tamten moment wywracały całą scenę do góry nogami. W ostatnich miesiącach czy tygodniach skończyły one piękny jubileusz 15 lat - przyjrzyjmy się więc dokładniej tym, których piętnastolecie świętowaliśmy najbardziej... Kolejność wg daty wydania.

dodano: 2011-01-28 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 43)
Podsumowywanie minionych 10 lat w rapie (szczególnie polskim) to dla mnie swoisty wehikuł czasu. Odgrzebywanie na półkach albumów, które katowałem będąc w gimnazjum i jarając się nimi... jak dziecko (np. to na zamieszczonym obok zdjęciu, pochodzącym jeszcze z okresu przedrapowego). Automatycznie uruchamiana masa wspomnień. Płyty, na które naprawdę się czekało, ciułało kieszonkowe i dzieliło ze znajomymi kto co ma kupić, pędziło do Empików i rozfoliowywało z zajawką, nie wiedząc czego się spodziewać. Coraz to nowe świetne i świeże klipy kolejnych debiutantów, oglądane po powrocie ze szkoły na Vivie i MTV.

Demyt, w tejże dekadzie (2001-2010) działo się naprawdę sporo i sporo warto wspomnieć...