Mor W.A.

Mor W.A.

wydarzenie
dodano: 2023-09-06 07:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Świętowanie 50 urodzin hip-hopu trwa w najlepsze. W Łodzi w październiku czeka na nas plejada legend polskiej sceny zwieńczona legendami z Nowego Jorku. Na scenie Day Ones Festivalu pojawią się Paktofonika, Molesta Ewenement, Killaz Group, Mor W.A., a także AZ i DJ Doo Wop!

dodano: 2023-01-21 09:30 przez: Redakcja (komentarze: 1)

"W 2000 r. nagraliśmy numer BSNT. Trzeba przyznać, że skrót mocno wbił się ludziom do głowy i wszedł do języka potocznego. "Braci się nie traci" stało się popularnym hasłem na scenie hip-hopowej jaki i kibicowskiej. Powstały różne projekty i kawałki o tym samym tytule ale źródło jest tylko jedno. Tym razem opowiemy historię dobrze Wam znanego kawałka z perspektywy minionych 23 lat. W klipie możemy zobaczyć niepublikowane dotąd materiały z naszego archiwum. Równolegle powstaje też film dokumentalny, który będzie oddawał klimat tamtych lat. Klip do BSNT2 jest można powiedzieć zwiastunem tego dokumentu." - pisze Mor W.A.

Tagi:
dodano: 2022-12-05 07:30 przez: Kamil Wnęk (komentarze: 8)

Po 15 latach od premiery ostatniego albumu, legendarny skład Mor W.A. powraca. Przed premierą otrzymaliśmy pełną tracklistę wraz z listą gości, którzy pojawią się na "Vademecum". 

Tagi:
video
dodano: 2022-11-01 15:00 przez: Redakcja (komentarze: 0)

"NZWS to hołd dla muzyki samej w sobie, nawiązanie do tego czym jest dla nas i ile dzięki niej zawdzięczamy. Pewnie dlatego po dziś dzień tworzymy i nie rezygnujemy ze swojej drogi. Wszystko co nas inspiruje możemy zamienić w naszą muzykę. Niestety dzisiejsza popkultura często staje się produktem bez duszy i wyrazu więc ten kawałek jest swego rodzaju przeciwwagą." - pisze Mor.W.A.

"Na zawsze w sercu" to drugi singiel z albumu "Vademecum", który ukaże się 9 grudnia. Preorder znajdziecie tutaj.

Tagi:
video
dodano: 2022-09-23 16:42 przez: Redakcja (komentarze: 0)

Pamiętacie takie numery jak "Idź za ciosem", "Dla Słuchaczy" czy "B.S.N.T."? Dokładnie 22 lata po premierze debiutanckiego klasyka, Mor W.A. powraca z singlem zapowiadającym nowy album pt. "Vademecum".

dodano: 2022-09-20 08:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 8)

No i jest - już na dniach poznamy pierwszą odsłonę nowego albumu Mor W.A., który już kilkukrotnie zapowiadaliśmy na naszych łamach.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-09-25 09:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Ekipa Mor W.A. w ubiegłym roku informowała o powrocie do studia i kolejnych nagrywkach, a fani czekają na pierwszy od 14 lat oficjalny album. Teraz Morwa podkręciła zainteresowanie kolejnym wpisem...

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2020-11-03 17:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)
fot. Young Sandi

Niedawno Mor W.A. ogłosiła powrót do studia oraz zaprosiła producentów do wysyłania paczek bitów. Dwa tygodnie temu jeden z członków ekipy, Łyskacz i jego brat, Młodszy Łyskacz pojawili się w Rap Sesji w Radiu Kampus, by opowiedzieć o swoich planach związanych z muzyką. Z tej okazji zaprezentowano tam przedpremierowy utwór obu panów, promujący film dokumentalny "CAMBODJANA" oraz numer Młodszego Łyskacza z jego długo oczekiwanej debiutanckiej płyty.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2020-10-16 08:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 2)

Ursynowska ekipa bardzo długo pozostawała nieaktywna, a emigracja Łyskacza uniemożliwiała regularne działania - fani mogli posłuchać pojedynczych wspólnych strzałów oraz koncertu na 20-lecie grupy. Wszystko jednak wskazuje na to, że autorzy klasycznego "Dla Słuchaczy" wrócili do studia, i to na dłużej.

Tagi:
kategorie: Polska, Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-05-29 19:06 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Kolejny mocny singiel z nadchodzącej płyty Wigora, zatytułowanej "1978". Utwór ''Zaklęte rewiry'' z gościnnym udziałem Peji i Kafara z ekipy Dixon37, to numer opowiadający o początkach i ulicznych korzeniach raperów. Produkcją utworu zajął się O.S.T.R.

dodano: 2020-04-06 20:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Przed Wami trzeci klip promujący solowy album Wigora z Mor W.A. Do tej pory mogliście usłyszeć single: "Hakuna" i "No limit" - tym razem pora na wyjątkowy kąsek i utwór z udziałem Łyskacza, Pepera i DJ-a MINI'stra... czyli Mor W.A. w komplecie!

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-03-27 09:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Przymusowa kwarantanna to fatalny czas dla koncertów, ale za to nie najgorszy dla premier płytowych. Siedząc w domach nadrabiamy muzyczne zaległości, a wkrótce będzie ku temu kolejny powód. Czeka nas bowiem premiera nowej solowej płyty Wigora z Morwy.

video
dodano: 2019-08-19 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Ostatni Cypher to nasz oldschoolowy hołd i ukłon w stronę pionierów warszawskiego rapu. Pono i Fu (ZIP Skład, Zipera) oraz Wigor (Mor W.A.) zabiorą Was w sentymentalną podróż do lat '90 na klimatycznym bicie DJ-a 600V - a także z jego DJ-skim wsparciem.

dodano: 2019-04-28 17:44 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Braci się nie traci, te słowa mówią wszystko! Nagrodę dla Rapera Roku wręczy Liroy, dla Producenta Roku Waco a dla Grupy/Duetu Roku... Mor W.A.! Kolektyw, który wraz z Molestą czy ZIP Składem budował fundamenty pod stołeczny hip-hop, pokazując ile znaczy siła ekipy i na zawsze przechodząc do klasyki takimi utworami jak "B.S.N.T.", "Idź za ciosem", "My to my" czy "Dla słuchaczy". W ubiegłym roku obchodzili 20-lecie twórczości, nie zabraknie ich też na gali Popkillerów!

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2019-03-12 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Minęła już chwila od kiedy świętowaliśmy 20-lecie Mor W.A., a Wigor zaserwował singiel "Hakuna". Jednak jego solowy album wreszcie nadciąga...

Strony