K.A.S.T.A. Squad

K.A.S.T.A. Squad

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2022-08-18 08:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

Wczoraj minęło 20 lat od premiery "Kastanietów", klasycznego debiutu K.A.S.T.A. Squadu - w tym roku na gali Popkillery uczciliśmy tę rocznicę specjalnym tributem, w którym "Wrocławską Premierę" zagrali Sitek i Miły ATZ. A swój rocznicowy smaczek przygotował też sam Waldemar Kasta...

dodano: 2021-12-13 08:00 przez: Jan Stokowski (komentarze: 0)

donGURALesko i Waldemar Kasta ostatni album w duecie, czyli “Kastatomy”, wydali w 2003 roku. Rok wcześniej wyszła płyta “Kastaniety”. Przez ostatnie lata kilkukrotnie wypuszczali wspólne numery. “Antyhit” to jednak to pierwszy od dawna utwór wydany pod szyldem K.A.S.T.A Squad, do tego na bicie Matheo.

wydarzenie
dodano: 2015-04-16 19:37 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Znamy już pierwszych wykonawców, którzy wystąpią podczas tegorocznej edycji Polish Hip-Hop Festival. Na przełomie lipca i sierpnia na płockiej plaży, oprócz weteranów polskiej sceny hip-hopowej, usłyszymy po raz pierwszy gwiazdy z zagranicy, jak również szerokie grono wykonawców średniego i młodego pokolenia. Tradycyjnie odbędzie się również „Płocka Bitwa”, która jest kontynuacją legendarnej bitwy freestylowej z 2001 roku pomiędzy Obrońcami Tytułu a Gibgibon Składem.

dodano: 2013-06-20 18:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 4)

Dekadę temu światło dzienne ujrzał drugi krążek K.A.S.T.A. Squadu, na którym DGE stał się pełnoprawnym członkiem pojawiającym się na mikrofonie w większości numerów, a w niektórych nawet zupełnie solowo bez udziału Wall-E'go. Singiel "1,2,3" zrobił w Polsce furorę, refren nuciło pod nosem mnóstwo osób, tym bardziej, że track miał dobrą rotację i trafił na CD dodawane do wydań rapowych pism. Album w moim przekonaniu okazał się klasykiem, do dziś jedną z moich ulubionych polskich rap płyt, krążkiem, który faktycznie zmienił scenę i spojrzenie polskiego słuchacza na hip-hop. Zanim jednak udało mi się zdobyć swój egzemplarz, trafiłem na ten klip. Jego moc sprawiła, że moje spojrzenie na rap zmieniło się raz na zawsze i nie ma w tym nawet odrobiny przesady.

"Rzucam" wyprodukowane przez Magierą to solowy track Gurala z kilkoma dopowiedzeniami od Waldemara Kasty, jeden z pierwszych teledysków opartych o greenboxa i w mojej opinii absolutny kanon polskiego rapu jeśli chodzi o flow. W którym można się utopić. Gdyby nie ten numer polski rap wyglądałby inaczej.