Kontrafakt

Kontrafakt

wydarzenie
dodano: 2019-08-17 20:50 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Wczorajsze show Pawbeats Orchestra na Hip Hop Kempie obfitowało w niespodzianki - począwszy od niezapowiedzianych gości z polskiej sceny, a kończąc na gwiazdach zza granicy...

dodano: 2019-02-21 18:00 przez: Hip Hop Kemp (komentarze: 1)

Pierwsze poważniejsze promienie słońca w tym roku od razu przywołały u nas wspomnienia lata, a co za tym idzie, najbardziej hip-hopowej imprezy każdych wakacji, czeskiego Hip Hop Kempu! W tym roku legendarny Festiwal z Atmosferą odbędzie się już po raz 18, więc okazja do świętowania jest zupełnie wyjątkowa. Właśnie poznaliśmy pierwszych artystów, którzy wystąpią między 15, a 17 sierpnia w czeskim Hradec Kralove.

wydarzenie
dodano: 2016-06-18 15:58 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

Na tegorocznej edycji „Festiwalu z Atmosferą” pojawi się liveband Eskaubei i Tomek Nowak Quartet oraz DJ DBT. W tej ekipie każdy jest specjalistą w swojej dziedzinie, a poszczególni członkowie Tomek Nowak Quartet mają na koncie współpracę m.in. z Leszkiem Możdżerem, Zbigniewem Namysłowskim, Stanisławem Soyką, czy zespołem Agressiva 69. Z kolei Eskaubei, czyli rapowy weteran podkarpackiej sceny, to autor wielu EP-ek, mikstejpów i winylowej płyty "Co by się nie działo", wychowany na The Roots i ruchu Native Tongues.

video dnia
dodano: 2015-08-20 16:54 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 3)

Dlaczego: Na kanale ProstoTV pojawił się finalny efekt zeszłorocznej akcji "Nagraj z nami Hymn Hip Hop Kempu". Wszystkie wersy zostały zarejestrowane podczas ostatniej edycji festiwalu w mobilnym studiu SoundsOfStreet. W kempowej kabinie stanęli: Solar, Proceente, Kuba Knap, Ego z ekipy Kontrafakt, PawOnes oraz pięciu zwycięzców z konkursu na najlepszą zwrotkę: Bonez, Rewers, Kaspe, Szary, Peus. Wszystko to na bicie Lanka. Skrecze do numeru zrobił DJ Drewniane Palce. Za teledysk odpowiedzialna jest ekipa Kadry Niespokojne.

wydarzenie
dodano: 2015-04-16 19:37 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Znamy już pierwszych wykonawców, którzy wystąpią podczas tegorocznej edycji Polish Hip-Hop Festival. Na przełomie lipca i sierpnia na płockiej plaży, oprócz weteranów polskiej sceny hip-hopowej, usłyszymy po raz pierwszy gwiazdy z zagranicy, jak również szerokie grono wykonawców średniego i młodego pokolenia. Tradycyjnie odbędzie się również „Płocka Bitwa”, która jest kontynuacją legendarnej bitwy freestylowej z 2001 roku pomiędzy Obrońcami Tytułu a Gibgibon Składem.

wydarzenie
dodano: 2015-01-15 19:10 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Do przełomu lipca z sierpniem jeszcze sporo czasu, ale Polish Hip-Hop Festival rozpoczął już ujawnianie line-upu trzeciej edycji... i to z grubej rury. Parę dni temu podano Dwa Sławy, dziś pora na - Whoop Whoop - Kontrafakt!

wydarzenie
dodano: 2014-03-21 10:10 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

"3...2...1...BOOM! Wjeżdżamy z hukiem z kolejną odsłoną! W sierpniu w Hradcu możecie spodziewać się potężnej dawki pozytywnego rapu z zachodniego wybrzeża od The Pharcyde! Ekipa z Los Angeles zagra dla Was koncert nawiązujący do ich pierwszego krążka 'Bizzare Ride 2 The Pharcyde'." - czytamy w informacji prasowej. Kalifornijska pogoda przynosi więc kalifornijską odsłonę!

Obok nich stali kempowi bywalcy, pionierzy słowackiego hip-hopu, czyli Kontrafakt oraz autor jednej z bardziej oczekiwanych tegorocznych płyt, Ten Typ Mes.

video dnia
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2014-02-04 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

KONTRAFAKT - JBMNT prod. MAIKY BEATZ |OFFICIAL VIDEO|

Dlaczego: Słowacki Kontrafakt jest u nas dobrze znany m.in. za sprawą Hip Hop Kempu czy kooperacji z WWO lub Sobotą. Po solowych występach Rytmusa, uważanego za największą rapową gwiazdę w naszym regionie, czas na nowy album składu i singiel dość bezpośrednio nazwany "Jebemnato". A klip? Demolka BMW to tylko jeden z elementów, dla których warto go obejrzeć.