Peus

Peus

video
dodano: 2017-12-12 19:30 przez: Sebastian Rydzewski (komentarze: 0)

W sieci ukazał się nowy klip Tymina & Kida oraz Peusa do utworu „Nie zdążyłem się pożegnać”. Numer pochodzi z projektu „Wampiry” i stanowi hołd dla Ymcyka - zmarłego freestyle’owca, który cieszył się sporym uznaniem.

Tagi:
kategorie: Freestyle, Hip-Hop/Rap, News, WBW
dodano: 2017-11-15 14:00 przez: Tadeusz Turnau (komentarze: 0)

Za nami dwa półfinały WBW 2017. Imprezy w Krakowie i Bydgoszczy wyłoniły ośmiu zawodników, którzy 25 listopada w Proximie powalczą w Wielkim Finale. Ponadto organizatorzy zdradzili także, kto poprowadzi imprezę oraz komu przypadnie odpowiedzialność za puszczanie bitów. 

kategorie: Freestyle, Hip-Hop/Rap, News, WBW
dodano: 2017-10-24 11:00 przez: Tadeusz Turnau (komentarze: 2)

Za nami dwanaście imprez eliminacyjnych WBW 2017. W tym roku szesnastu najlepszych zawodników ligowej tabeli eliminacji awansowało do dwóch półfinałów, w których to zostali oni podzieleni na dwie "8". Na obu imprezach do rozdania będą cztery bilety na Wielki Finał, który odbędzie się 25 listopada w warszawskiej Proximie. Poniżej przedstawiamy Wam skład nadchodzących półfinałów w Krakowie oraz Bydgoszczy.

kategorie: Freestyle, Hip-Hop/Rap, News, WBW
dodano: 2017-05-28 15:41 przez: Tadeusz Turnau (komentarze: 0)

Za nami szóste eliminacje WBW 2017. Tym razem największa bitwa freestyle'owa w Polsce zawitała do Tych, a triumfatorem śląskich eliminacji okazał się być niespodziewanie lokalny zawodnik Wudo, który na swojej drodzę do zwycięstwa pokonał chociażby aktualnego mistrza WBW, Bobera czy też Peusa. 

kategorie: Freestyle, Hip-Hop/Rap, News, WBW
dodano: 2017-04-22 14:30 przez: Tadeusz Turnau (komentarze: 0)

Za nami czwarte eliminacje WBW 2017! Tym razem najsłynniejsza bitwa freestyle'owa w Polsce zawitała do Łodzi, a na świetnie obsadzonej imprezie triumfował reprezentant gospodarzy, Oset. Znany ze szlifowanej przez lata stylówki raper pokonał w finałowym starciu Murzyna. 

Na swojej drodze do triumfu Łodzianin musiał uporać się również z Buczim, GML-em oraz Peusem, który po zwycięstwie w Zielonej Górze i tym razem nie zawiódł, zajmując na bitwie trzecią pozycję. Największym rozczarowaniem imprezy był z kolei kiepski występ aktualnego mistrza WBW, Bobera, który to odpadł już w ćwierćfinale, ulegając Bambo. 

Tak prezentuje się pełna drabnika pucharowa wczorajszej bitwy:

Tagi:
kategorie: Freestyle, Hip-Hop/Rap, News, WBW
dodano: 2017-04-09 11:50 przez: Tadeusz Turnau (komentarze: 0)

Powracjący na scenę warszawskiej bitwy po sześciu latach, reprezentant starej szkoły Peus nieoczekiwanie zwyciężył na trzecich eliminacjach WBW 2017 w Zielonej Górze. Poziom imprezy przerósł nasze najśmielsze oczekiwania, a jej zwycięzca chyba na dobre dołączył do grona największych faworytów tegorocznej odsłony WBW.

Tagi:
dodano: 2016-04-07 19:39 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Całym środowiskiem freestyle'owym wstrząsnęło niedawno info o przedwczesnej śmierci powszechnie lubianego i utytułowanego Ymcyka z Radzionkowa. Teraz szerokie grono wolnostylowców postanowiło w dniu jego urodzin oddać mu hołd numerem "Nieśmiertelna nawijka Ymcykowa".

kategorie: Freestyle, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-01-18 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Środowiskiem freestyle'owym wstrząsnęła wczoraj wieść o przedwczesnej śmierci Ymcyka, utalentowanego, doświadczonego i lubianego przez wszystkich rapera z Radzionkowa. Kondolencje i wspomnienia wystosowała czołówka polskich freestyle'owców. Poniżej przytaczamy część komentarzy...

video dnia
dodano: 2015-08-20 16:54 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 3)

Dlaczego: Na kanale ProstoTV pojawił się finalny efekt zeszłorocznej akcji "Nagraj z nami Hymn Hip Hop Kempu". Wszystkie wersy zostały zarejestrowane podczas ostatniej edycji festiwalu w mobilnym studiu SoundsOfStreet. W kempowej kabinie stanęli: Solar, Proceente, Kuba Knap, Ego z ekipy Kontrafakt, PawOnes oraz pięciu zwycięzców z konkursu na najlepszą zwrotkę: Bonez, Rewers, Kaspe, Szary, Peus. Wszystko to na bicie Lanka. Skrecze do numeru zrobił DJ Drewniane Palce. Za teledysk odpowiedzialna jest ekipa Kadry Niespokojne.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2015-03-29 16:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 6)

Po ponad dwóch latach duet Tymin & Peus wraca z drugą płytą. "Sekta Setka" to, jak zapowiadają twórcy, płyta skierowana do słuchaczy oczekujących żwawych podkładów i rapu przesyconego emocjami. Gościnnie gospodarzy wspierają raperzy: Zeus, Kid, Prezes i Pueblos. Wokalnie udzielili się: Justyna Święs, Ad.M.a, Michał Maślak oraz Luka. Za gramofony są odpowiedzialni Dj West i Dj Dred. Za produkcję w przeważającej części odpowiedzialny jest Eigus, ale można usłyszeć także muzykę Młodego G.R.O., Nerwusa oraz Kuby Karasia. Instrumentalnie duet wspiera Marcin Kiraga, Tomasz Mucha oraz Wafel. Możecie już odsłuchać całość.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-03-20 12:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Po ponad dwóch latach od pierwszego projektu duet Tymin & Peus wraca z drugą płytą. Jak sami zapowiadają, "Setka Sekta" to album dla oczekujących żwawych podkładów i rapu przesyconego emocjami. Gościnnie gospodarzy wspierają raperzy: Zeus, Kid, Prezes i Pueblos. Wokalnie udzielili się: Justyna Święs, Ad.M.a, Michał Maślak oraz Luka. Za gramofony są odpowiedzialni Dj West i Dj Dred. Za produkcję w przeważającej części odpowiedzialny jest Eigus, ale można usłyszeć także muzykę Młodego G.R.O., Nerwusa oraz Kuby Karasia. Instrumentalnie duet wspiera Marcin Kiraga, Tomasz Mucha oraz Wafel.

Tagi:
video
dodano: 2015-03-16 15:31 przez: Maciej Sulima (komentarze: 1)

"Potrzebujemy snu" to drugi po "Will Hunting" pełnoprawny singiel promujący album duetu Tymin & Peus "Setka Sekta", który został wydany nakładem Elade Street Culture Promotion. Gościnnie w utworze występują Justyna Święs i Kuba Karaś z The Dumplings, który również odpowiada za podkład numeru. Za klip odpowiedzialna jest ekipa Filminati. Klip w rozwinięciu.

video
dodano: 2014-03-23 16:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Jesteśmy już na półmetku freestyle'owego turnieju, który odwiedza Kraków, Katowice, Warszawę i Kielce, by zmagania zakończyć w krakowskim finale.

Podczas pierwszych dwóch imprez eliminacyjnych Arrogant Style Wars Freestyle Battle w Krakowie i Katowicach, do wielkiego finału awansowali Szyderca, Villmar, Peus i Host. Spotkają się oni podczas wielkiego finału 26.04 w krakowskim klubie Lizard King walcząc o nagrody o łącznej wartości ponad 3000zł. Najbliższa impreza eliminacyjna odbędzie się już 29.03 w Warszawie, w klubie Zinc, gdzie koncerty zagrają Tomb, Kobik/Kleban i Deys. Mamy video z obu odbytych już bitew.

dodano: 2014-02-06 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Jakoś tak wychodzi z tymi Krótkimi Strzałami, że jak przez parę dni nie ma czego do nich dodać, to potem nadchodzi prawdziwa powódź i ciężko znaleźć czas, by złożyć wszystko do kupy i przymknąć kolejny odcinek. Dziś znowu masa muzyki, z zupełnie różnych klimatycznie rejonów. Ale przede wszystkim od nowych, choć mocno zaznaczających swą obecność, twarzy. Są Młode Wilki - Kuba Knap, Dejan, Gedz, Gospel, Zioło, Rudi. Są Planet ANM, Żyto, Flojd/Wiro, Neile, Peus, Hary, OzM, JNR, Guova, Dedoen, PHFNG... Sprawdźcie sami, bo jest w czym wybierać i czego słuchać.

video
dodano: 2013-09-13 22:33 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

Zbliżamy się do końca pierwszej rundy tegorocznej Bitwy O Kemping i emocje stopniowo rosną. W kolejnej walce spotkali się jedna z większych odkryć ubiegłorocznej kempowej batalii czyli Oskier oraz dobrze kojarzony z wolnostylowych scen Peus. A już jutro - Bonez vs. Z.B.U.K.U.!

Strony