oset

oset

kategorie: Freestyle, Hip-Hop/Rap, News, WBW
dodano: 2017-11-15 14:00 przez: Tadeusz Turnau (komentarze: 0)

Za nami dwa półfinały WBW 2017. Imprezy w Krakowie i Bydgoszczy wyłoniły ośmiu zawodników, którzy 25 listopada w Proximie powalczą w Wielkim Finale. Ponadto organizatorzy zdradzili także, kto poprowadzi imprezę oraz komu przypadnie odpowiedzialność za puszczanie bitów. 

kategorie: Freestyle, Hip-Hop/Rap, News, WBW
dodano: 2017-10-24 11:00 przez: Tadeusz Turnau (komentarze: 2)

Za nami dwanaście imprez eliminacyjnych WBW 2017. W tym roku szesnastu najlepszych zawodników ligowej tabeli eliminacji awansowało do dwóch półfinałów, w których to zostali oni podzieleni na dwie "8". Na obu imprezach do rozdania będą cztery bilety na Wielki Finał, który odbędzie się 25 listopada w warszawskiej Proximie. Poniżej przedstawiamy Wam skład nadchodzących półfinałów w Krakowie oraz Bydgoszczy.

wydarzenie
dodano: 2017-10-04 14:13 przez: Tadeusz Turnau (komentarze: 0)

Już w piątek, 6 października w klubie Krańcoofka w Łodzi odbędzie się pierwsza odsłona organizowanej przez lokalnego rapera bitewnego Boneza Bitwy Łódzkiej. Wystąpi w niej czterech obecnie najmocniejszych freestyle'owców województwa łódzkiego: Oset, Kenny, Milan oraz Kubinho, a także ośmiu najlepszych uczestników eliminacji. 

kategorie: Freestyle, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-08-27 20:00 przez: Tadeusz Turnau (komentarze: 0)

W poprzednim artykule podsumowaliśmy wiosenne zmagania na polu bitewnym, przypominając najciekawsze walki i wydarzenia z poszczególnych miesięcy. Teraz z kolei przyszedł czas na luźny ranking. Luźny, bo nie na wszystkich bitwach się bywa, nie każde starcie obejrzy się w internecie, a zresztą nawet jeśli by tak było, to wszelakie rankingi są niemal zawsze kwestią gustu i upodobań. Ten kryje za sobą pięć, według mnie, najbardziej spektakularnych triumfów na battle'owym podwórku w pierwszej połowy 2017 roku.

dodano: 2017-08-12 15:00 przez: Tadeusz Turnau (komentarze: 0)

Freestyle'u mieliśmy minionej wiosny aż potąd. Chyba jeszcze nigdy w pierwszej połowie roku nie odbyło się tyle znaczących i silnie obsadzonych imprez. Jednych wspomniany natłok bitew szybko przyprawiał o zalążki freestyle'owego pawia, a u innych spowodował jeszcze większy głód śledzenia wolnostylowej rywalizacji. Tak czy inaczej pozostawiliśmy za sobą w ostatnich miesiącach kawał battle'owej historii i bez dwóch zdań warto rzucić okiem wstecz, by przypomnieć sobie najciekawsze wydarzenia na bitewnym podwórku pierwszej połowy 2017 roku.

A polecimy klasycznie miesiąc po miesiącu, wydobywając z każdych 30 dni w roku najlepsze freestyle'owe wspomnienia!

kategorie: Freestyle, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-07-02 16:00 przez: Tadeusz Turnau (komentarze: 0)

Wczoraj w Warszawie odbyła się trzecia edycja słynne j Bitwy o Pitos. Triumfatorem imprezy został Pueblos, który w finale bitwy pokonał Czeskiego. 

dodano: 2017-06-30 15:00 przez: Tadeusz Turnau (komentarze: 0)

Już w najbliższą sobotę w warszawskim teatrze Soho odbędzie się trzecia edycja Bitwy o Pitos. Na scenie "prawdopodobnie najlepszej bitwy freestyle'owej w Polsce" pojawi się cała battle'owa czołówka, a walczyć będzie o pulę nagród przekraczającą 15 tysiecy złotych.

W tym roku organizujący imprezę Duże Pe postanowił rozstawić aż dwunastu zawodników. Oto oni:

kategorie: Freestyle, Hip-Hop/Rap, News, WBW
dodano: 2017-05-13 15:40 przez: Tadeusz Turnau (komentarze: 0)

Za nami piąte eliminacje WBW 2017. Na bitwie w Olsztynie zwyciężył reprezentant Radomia, Ryba, pokonując w finale Oseta. Był to udany rewanż zawodnika WLW za niedawną porażkę w finałowym starciu prestiżowej Bitwy o Trójmiasto. 

Tagi:
kategorie: Freestyle, Hip-Hop/Rap, News, WBW
dodano: 2017-04-22 14:30 przez: Tadeusz Turnau (komentarze: 0)

Za nami czwarte eliminacje WBW 2017! Tym razem najsłynniejsza bitwa freestyle'owa w Polsce zawitała do Łodzi, a na świetnie obsadzonej imprezie triumfował reprezentant gospodarzy, Oset. Znany ze szlifowanej przez lata stylówki raper pokonał w finałowym starciu Murzyna. 

Na swojej drodze do triumfu Łodzianin musiał uporać się również z Buczim, GML-em oraz Peusem, który po zwycięstwie w Zielonej Górze i tym razem nie zawiódł, zajmując na bitwie trzecią pozycję. Największym rozczarowaniem imprezy był z kolei kiepski występ aktualnego mistrza WBW, Bobera, który to odpadł już w ćwierćfinale, ulegając Bambo. 

Tak prezentuje się pełna drabnika pucharowa wczorajszej bitwy:

Tagi:
dodano: 2017-03-12 18:00 przez: Tadeusz Turnau (komentarze: 3)

Ostatnimi czasy freestyle stał się dla wielu karykaturą rapu – jego mniej popularną, kulawą wersją, która atencję może znaleźć jedynie wśród gimnazjalistów. Wpływ na to miało nie tylko znaczne odwrócenie uwagi zawodników od umiejętności czysto warsztatowych, ale i wymyślane przez nich patenty i schematy na tworzenie coraz to „durniejszych” punchline’ów. Na szczęście nic nie trwa wiecznie, a dziś freestyle’owcy ponownie zaczynają imponować zarówno na bitwach, jak i – w szczególności – w kabinie nagraniowej.

No właśnie, tyle że mało kto jest tego świadom. Ich kawałki nie notują rekordowych wyświetleń, a płyty wręcz rzadko wychodzą w wersji fizycznej. Lenistwo? Krótki staż w rapie? A może po prostu brak parcia na zrobienie komercyjnej kariery? Powodów, dla których nagrania aktywnych freestyle’owców bitewnych nie zyskują specjalnego rozgłosu w branży jest mnóstwo, jednak tych, dla których warto je sprawdzać i odświeżać – uwierzcie mi – że znajdę w tym cyklu znacznie więcej.

Pomysł na jego stworzenie wpadł mi do głowy jeszcze dawien dawno, gdy słuchałem… epki Oseta i Oskiera. Serio, nieczęsto sprawdzam tego typu niszowe projekty, lecz akurat ten wywierał na mnie momentami olbrzymie wrażenie. Dobra, ale o tym później. Wiecie w ogóle kim są bohaterowie pierwszej odsłony Freestyle’owców w studo? Jeśli nie, już śpieszę z udzieleniem skrótowej odpowiedzi.

dodano: 2016-11-25 12:27 przez: Tadeusz Turnau (komentarze: 1)

Przed paroma dniami do sieci trafił pełny odsłuch albumu łódzkich freestyle'owców, Oseta i Oskiera. "Nic śmiesznego EP" to pierwszy dłuższy materiał wydany wspólnie przez obu panów, którzy w przeszłości współpracowali przy nagrywaniu wielu pojedynczych numerów.

Oset to bardzo utytułowany freestyle'owiec- dwukrotny finalista WBW (w latach 2013,2014), zdobywca 3. miejsca na Bitwie o Moktów (2011) oraz tegoroczny zwycięzca m.in. Bitwy o Koziołki oraz imprez w Bydgoszczy i Radzionkowie. Oskiera fani wolnego stylu mogą kojarzyć z kolei ze słynnego triumfu na Bitwie o Kemping w roku 2013, czy też z udanego występu na łódzkich elimkach WBW 2014.

dodano: 2016-01-03 19:00 przez: Jacek Adamiec (komentarze: 15)

Nasz ukochany freestyle – dla jednych błysk geniuszu i szelest papieru, dla drugich tylko niedopracowana i naiwna forma rapu. Niezależnie od naszego stosunku do tej formy zabawy, styl wolny na rodzimym podwórku ma się dobrze i co rusz wydaje na świat kolejnych swoich oratorów. Nieustannie pojawiają się entuzjastyczne nowe twarze, a stare tracą wiarę w sens całego przedsięwzięcia i w konflikcie priorytetów między zajawką i życiem wybierają to drugie. Zanim jednak zajmiemy się tymi optymistami, warto przypomnieć sobie w kilku zdaniach, co ostatnie dwanaście miesięcy miało nam do zaoferowania, również ze strony tych, którzy posłuchali głosu rozsądku.

wydarzenie
dodano: 2015-02-28 22:02 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Na przestrzeni ostatnich 10 lat, będący żywą legendą polskiego freestyle'u Duże Pe zorganizował w Warszawie kilkadziesiąt wolnostylowych imprez z cyklu 'Bitwa O...'. Zaczęło się od małych, otwartych 'Bitew O Indeks' (i o inne stołeczne kluby jak Obiekt Znaleziony, Saturator, Depozyt 44 czy Chwila), na których pierwsze (czy drugie) kroki stawiało wielu MC będących dziś istotnym elementem krajowej sceny. Skończyło się na legendarnych 'Bitwach O Mokotów', które były najbardziej medialnymi i najatrakcyjniejszymi pod względem nagród (w czterech edycjach rozdano nagrody o łącznej wartości około 50.000pln!) wydarzeniami tego typu w Polsce.

Dziś doczekaliśmy się powrotu cyklu a w warszawskim klubie niePowiem odbyła się Bitwa o Pitos z łączną pulą nagród blisko 10 000 zł oraz udziałem wielu byłych mistrzów WBW, Wojny o Wawel czy Wojny o Śląsk! Kto zwyciężył w tak doborowym zestawieniu?

dodano: 2014-06-30 17:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 2)

Prezentujemy odsłuch epki "Spektrum" autorstwa znanego z bitew freestyle'owych Oseta (3. miejsce na Bitwie o Mokotów 2011 i 3. miejsce na WBW 2013). Płyta ma charakter krótkiego, luźnego, różnorodnego materiału. Produkcją zajęli się Manku, Salvare i Kazet. Gościnnie udzielił się również znany z bitew Oskier. Odsłuch znajdziecie w rozwinięciu.

Tagi:
kategorie: Freestyle, Hip-Hop/Rap, WBW
dodano: 2013-11-20 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Szósty finalista WBW 2013 to zawodnik młody, który zdążył jednak mocno zaznaczyć już swoją obecność na freestyle'owej scenie a osoby śledzące temat na pewno znają jego ksywkę przynajmniej ze słyszenia. Sprawdźcie więc, co do powiedzenia ma Oset z Łodzi.

Tagi:

Strony