Flint

Flint

kategorie:
dodano: 2021-12-11 01:53 przez: Kontakt (komentarze: 0)

W serwisach streamingowych pojawił się niezapowiadany, 7 solowy album Flinta. "Ja i rekiny" to jego najbardziej autorski materiał w karierze. Flint odpowiada na nim za realizację nagrań, produkcję wykonawczą, aranżację (z wyjątkiem 9, 10, 11 - Foxs), stworzenie okładki, a także reżyserię i montaż pierwszego teledysku promującego wydawnictwo.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News, Video
dodano: 2020-08-07 09:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Normalnie o tej porze... w Płocku zbierają się tysiące fanów polskiego rapu, by razem uczestniczyć w Polish Hip-Hop Festival, a FLINT, jeden z jego prowadzących, wychodzi z mikrofonem na nadwiślańską plażę. Niestety, w tym roku nie dane nam było tego doświadczyć, ale raper postanowił mimo wszystko przyjechać do Płocka, by w dniu planowego rozpoczęcia tegorocznej edycji zrealizować specjalny odcinek Studio Wszędzie i choć na chwilę poczuć się jak podczas tego wyjątkowego święta polskiego rapu.

video
dodano: 2018-07-27 11:00 przez: Aleksandra Orłowska (komentarze: 0)

Do sieci trafił pierwszy singiel zespołu bastaboiz. "Ból" zapowiada debiutancki album artystów, który ma się ukazać jeszcze w lipcu. Od kilku tygodni zespół jest w trasie koncertowej i prezentuje swój materiał na żywo podczas największych festiwali rapowych. Następny przystanek: 2.08 - Polish Hip Hop Festival Płock. 

Tagi:
video
dodano: 2017-10-14 14:00 przez: Tadeusz Turnau (komentarze: 0)

Toczek i Biały, dwaj utytułowani polscy freestyle'owcy kontynuują promocję swojego wspólnego krążka pod tytułem #TruskulAlert. W ostatnich tygodniach raperzy wypuścili do sieci dwa kolejne na klipy, a na jednym z nich możemy zobaczyć i usłyszeć równie mocno związanego ze sceną freestyle'ową, Flinta

Album, który ma ujrzeć światło dzienne w najbliższych miesiącach, zostanie w całości wyprodukowany przez cenionego beatmakera, Fusa, a jego założeniem jest powrót do rapowych korzeni, kultywowanie klasycznych podkładów i stawianie mocnego nacisku na przekaz warstwy lirycznej. 

Tagi:
dodano: 2017-09-28 17:00 przez: Tadeusz Turnau (komentarze: 11)

Każdy, kto choć trochę interesuje się rapem bitewnym, wie, że finał WBW 2009 jest uznawany za bezsprzecznie najlepszy w historii. Złote czasy polskiego freestyle'u, a na scenie jego najbardziej legendarne osobistości – prowadzący Muflon, czy też siedzący w jury Te–Tris, Duże Pe, Rufin i Proceente. Jednak 10 października w Harendzie wieczór w pełni należał do ośmiu walczących o mistrzowski pas MC's, reprezentantów prawdziwej starej gwardii, którzy wówczas po raz ostatni stanęli wspólnie na scenie WBW. Dziś minęło już od tego czasu aż osiem lat, a my postaramy przyjrzeć się temu, jak potoczyły się dalsze hip-hopowe losy głównych bohaterów finału WBW 2009...

Niektórych z nich z pewnością znacie więcej niż doskonale, innych podejrzewam, że kojarzycie, jednak są wśród nich i tacy, o których być może nigdy nie słyszeliście. A warto. Warto, ponieważ dekadę temu freestyle był zjawiskiem naprawdę ciekawym i mega zajawkowym, a do dziś każdy z ośmiu finalistów WBW 2009 zdołał wyjść daleko poza jego ramy i zrobić coś wartościowego dla rodzimego rapu.

To co, zaczynamy. A zaczniemy od...najlepszych na bitwie w Harlemie :)

dodano: 2017-08-12 15:00 przez: Tadeusz Turnau (komentarze: 0)

Freestyle'u mieliśmy minionej wiosny aż potąd. Chyba jeszcze nigdy w pierwszej połowie roku nie odbyło się tyle znaczących i silnie obsadzonych imprez. Jednych wspomniany natłok bitew szybko przyprawiał o zalążki freestyle'owego pawia, a u innych spowodował jeszcze większy głód śledzenia wolnostylowej rywalizacji. Tak czy inaczej pozostawiliśmy za sobą w ostatnich miesiącach kawał battle'owej historii i bez dwóch zdań warto rzucić okiem wstecz, by przypomnieć sobie najciekawsze wydarzenia na bitewnym podwórku pierwszej połowy 2017 roku.

A polecimy klasycznie miesiąc po miesiącu, wydobywając z każdych 30 dni w roku najlepsze freestyle'owe wspomnienia!

kategorie:
dodano: 2017-06-02 08:27 przez: Kacper Szymański (komentarze: 0)

Lista utworów:

1. Pharcyde ft. Lazy

2. Dope Boyz

3. Diss na zakochanych

4. Niepoliczalny

5. Jotuze

6. Dajcie mi nieśmiertelność

7. Jestem twoim narkotykiem

8. Tato

9. Znam tylko drogę do piekła ft. Dotcom

10. Zwierzątko ft. Dotcom

video
dodano: 2017-03-19 12:00 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 1)

Flint przedstawia drugi klip promujący album "Niebo na Wrzecionie". Za produkcję muzyczną całej płyty odpowiada Luxon. Video to dzieło WOW Pictures. Sklepowa premiera albumu odbędzie się 7 kwietnia 2017 roku. Dystrybucją zajmie się Fonografika.

Tagi:
kategorie: Freestyle, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-12-20 19:15 przez: Kontakt (komentarze: 5)

W ten weekend osoby zebrane na Bitwie o Stocznię były świadkami rewanżu na linii Bośniak - Flint a emocji tak jak przy ich pierwszym starciu nie brakowało - całość zakończyła się przed czasem a walka nie ograniczyła się do słów. Teraz swój komentarz dorzucił obecny na miejscu Dolar.

Tagi:
video
dodano: 2016-12-18 20:00 przez: Tadeusz Turnau (komentarze: 10)

Wczoraj podczas Bitwy o Stocznię w Gdańsku doszło do wielce oczekiwanego rewanżu na scenie bitewnej pomiędzy Flintem oraz Bośniakiem. Panowie zmierzyli się w rywalizacji freestyle'owej ponownie po ośmiu latach (do ich pierwszej potyczki doszło na Microphone Masters 3 w 2008 roku), a starcie to i tym razem obfitowało w mnóstwo mniej lub bardziej "sportowych" emocji.

Tagi:
dodano: 2016-12-17 14:00 przez: Tadeusz Turnau (komentarze: 1)

To był chyba najgorętszy beef wewnątrz freestyle'owy w historii. Spotkały się ze sobą dwie różne szkoły i podejścia do wolnego stylu, na przeciw siebie stanęły dwa różne miasta oraz dwie nieprzeciętne indywidualności. Flint i Bośniak walczyli długo oraz zaciekle- nagrali w sumie pięć dissów oraz stoczyli jeden pojedynek na wolne mikrofony. Gdy wydawało się, że nierozstrzygnięty beef obu panów na dobre odejdzie w zapomnienie, ni stąd ni zowąd pojawiła się informacja o tym, że już 17 grudnia na Bitwie o Stocznie Trójmiasto z Warszawą po raz kolejny skrzyżują rękawice. Przed wieczorną powtórką z rozrywki z wielką przyjemnością przypominamy Wam pierwsze i dotychczas jedynie starcie bitewne Flinta z Bośniakiem. 

video
dodano: 2016-11-19 12:00 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 1)

Singiel "Jestem twoim narkotykiem" zwiastuje piąty solowy album Flinta pt. "Niebo na Wrzecionie", który ukaże się na początku przyszłego roku. Za produkcję muzyczną singla, a także całej płyty odpowiada Luxon, który współpracował między innymi z Tede, JWP, O.S.T.R., Reksem, DJ-em Premierem czy Termanology.

Tagi:
dodano: 2016-02-09 18:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 4)

Flint wypuścił ostatni singiel ze "SMOKESEX MIXTAPE". Wraz z zakończeniem serii na stronie www.czarnycharakter.com został udostępniony pełny odsłuch płyty oraz download MP3 wraz z okładką i grafikami promującymi autorstwa Szajby. Fizyczne wydanie trafi do słuchaczy jeszcze w tym tygodniu. "SMOKESEX MIXTAPE" można zamawiać pisząc na bazar@czarnycharakter.com.

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-01-21 19:25 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Najnowszy projekt Flinta, czyli "SMOKESEX MIXTAPE" trafi w ręce słuchaczy już 8 lutego. Dzisiaj poznaliśmy pełną tracklistę i okładkę projektu, którą zaprojektował Szajba. "SMOKESEX" to zbiór utworów nagrywanych przez Flinta od czasu premiery jego ostatniej płyty "Zła sława" . W tym czasie raper opuścił szeregi wytwórni Koka Beats i usunął się w cień, jednak przez cały czas nagrywał utwory dokumentujące drogę, jaką przeszedł. Wśród producentów znaleźli się m. in. Luxon, DJ Flip, Cyga, SecretRank, czy też Udar. Płytę można zamawiać na www.czarnycharakter.com.

Tagi:
wydarzenie
dodano: 2016-01-13 15:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Od 4 do 13 marca 2016 we francuskim regionie Les Orres na wszystkich miłośników białego szaleństwa oraz dobrego brzmienia będzie czekać SnowShow Hip Hop Week! Wśród wykonawców tegorocznej edycji będzie można usłyszeć m.in. O.S.T.R., Grubsona, Rasmentalism, Jarecki&BRK, Flint oraz Flirtini.

Strony