BRK

BRK

wydarzenie
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-09-27 14:00 przez: Kontakt (komentarze: 0)

Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu zaprasza na warsztaty muzyczno-literackie dla młodzieży oraz rodzin w Edukacyjnym Studiu Nagrań, które odbędą się 1 oraz 2 października 2021 r. Warsztaty, które poprowadzą Jarecki i DJ BRK będą miały charakter twórczy, pobudzający do kreatywnego myślenia. Ich celem jest umuzykalnienie, rozwój wyobraźni dźwiękowej i wrażliwości słuchowej oraz ukazanie poetyki rapu.

wydarzenie
dodano: 2016-01-13 15:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Od 4 do 13 marca 2016 we francuskim regionie Les Orres na wszystkich miłośników białego szaleństwa oraz dobrego brzmienia będzie czekać SnowShow Hip Hop Week! Wśród wykonawców tegorocznej edycji będzie można usłyszeć m.in. O.S.T.R., Grubsona, Rasmentalism, Jarecki&BRK, Flint oraz Flirtini.

video
dodano: 2015-01-31 11:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

"Daj to głośniej" - taki tytuł nosi najnowszy singiel Jareckiego i BRK. Wideo do tego utworu można już obejrzeć na kanale MaxFloRecTV. To już czwarty klip promujący wydany w czerwcu ub. r. album "Punkt widzenia". Zdjęcia pochodzą z koncertu premierowego w Narodowym Centrum Piosenki Polskiej w Opolu. Impreza odbyła się 31.10.2014. Jako goście specjalni pojawili się na niej m.in.: GrubSon, Skorup, Cheeba, Metrowy oraz Udoo. Część kadrów to również fragmenty mikołajkowego koncertu w katowickim Mega Clubie. Za produkcję audio odpowiada TrzyBit. Realizacją wideo zajął się Michał Schwierc.

Tagi:
dodano: 2015-01-22 20:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 13)

Ranking ma na celu przelot przez pięćdziesiąt wybranych wydawnictw, które ukazały się w polskim rapie w ubiegłym roku. Od siebie chciałbym dodać, że każdą z tych płyt warto sprawdzić, a kolejność ma tak naprawdę subiektywne i drugorzędne znaczenie i nie stanowi oficjalnej linii redakcji. Miejsca 50-46 stanowi pięć "bonusowych" pozycji, na których znajdują się albumy instrumentalne, czasami nawet tylko luźno związane z hip-hopem. Od miejsca 45. zaczynają się pozycje "właściwe", które obejmują zarówno albumy dostępne w oficjalnej dystrybucji, jak i nielegale, epki i mixtape'y. Zapraszam.

[Krystian w naszej redakcji zajmuje się przede wszystkim polskim rapem, a poza mainstreamem śledzi również mniej wyeksponowane rejony podziemia, trzymając cały czas rękę na pulsie. W samym 2014 roku słuchał imponującej liczby prawie 120 polskich albumów, co pozwoliło mu ułożyć poniższe subiektywne top 50, które dostawać będziecie przed najbliższe 5 dni a które ja sam przeczytałem z ciekawością. Przegląd to bowiem dość obszerny i przekrojowy, do sprawdzenia którego zapraszamy, zapowiadając zarazem, że to oczywiście nie koniec naszych podsumowań tego, co działo się w polskim rapie w roku 2014 a wręcz przeciwnie - jeszcze trochę przed Wami - przyp. Mateusz Natali]

Pora na trzecią dziesiątkę zestawienia.

video
dodano: 2014-10-09 18:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 1)

Na MaxFloRecTV trafił nowy klip Jareckiego i BRK z gościnnym udziałem Cheeby. Jeśli lubicie oglądać piękne, wysportowane i pracujące kobiety, to koniecznie sprawdźcie "Trabaho"! To już trzeci (i z pewnością nie ostatni) singiel promujący ostatni album Jareckiego i BRK zatytułowany "Punkt Widzenia". Za realizację wideoklipu odpowiada Michał Schwierc i sami artyści.

Tagi:
video
dodano: 2014-09-02 18:30 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

MaxFloRec prezentuje klip do utworu "Szansa" GrubSona i BRK z ich wspólnego albumu "Gruby Brzuch" wydanego dwa lata temu. Klip jest formą podziękowania skierowanego do swoich fanów za ostatnie 2 lata wspólnych koncertów. Dodajmy, że GrubSon aktualnie pracuje nad najnowszym solowym albumem, podczas gdy BRK jest świeżo po wydaniu tegorocznej wspólnej płyty z Jareckim pt. "Punkt Widzenia".

Tagi:
wydarzenie
kategorie: Hip-Hop/Rap, Koncerty, News
dodano: 2014-09-02 16:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 1)

Już 13 wrzesnia tego roku w katowickim MegaClubie wystąpi Rytmus! Reprezentant słowackiej sceny i lider grupy Kontrafakt zagra w ramach 10. edycji "Hip Hop Nigdy Stop". Na scenie towarzyszyć mu będzie Ganja Mafia z projektem “Wiesz Co się Kruszy” oraz Jarecki & BRK z premierowym koncertem promującym "Punkt Widzenia".

wydarzenie
dodano: 2014-08-22 17:30 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 6)

Eldo, Rasmentalism, Strana Vychodna, Dope D.O.D... Znamy szczegóły tegorocznego ArtDeRue OpenAir Festivalu! Impreza odbędzie się 10 i 11 października w Rzeszowie, a na stronieTicketpro.pl można już zamawiać bilety. 

video dnia
dodano: 2014-08-19 18:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 3)

Rahim / Pokahontaz - Przeciwwaga (official video) prod. DJ BRK

Dlaczego: MaxFloRec prezentuje teledysk do utworu "Przeciwwaga" zapowiadający album "Reversal" Pokahontaz. Klip został zrealizowany dzięki pomocy artystów, street teamu oraz fanów. To już czwarty singiel z trzeciego albumu duetu, którego premiera już jutro!

video
dodano: 2014-07-24 16:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

MaxFloRec prezentuje drugi klip promujący album Jareckiego i BRK pt. "Punkt Widzenia" do numeru "Otwórz szeroko oczy". Gościnnie w utworze pojawia się Udoo. Realizacja klipu to dzieło AG Studio. Płytę Jareckiego i BRK możecie zamówić w sklepie MaxFlo.

wydarzenie
dodano: 2014-07-08 15:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Już 10. i 11. października tego roku w Rzeszowie na jednej scenie wystąpią m.in: GrubSon, Pokahontaz, Jarecki i BRK, Bob One czy K2. Reprezentanci MaxFloRec to jednak nie jedyni artyści, którzy zagrają w ramach kolejnej edycji ArtDeRue Festivalu.

dodano: 2014-06-16 22:30 przez: MaxFloRec (komentarze: 2)

Jarecki i BRK - Punkt Widzenia (official trailer)

Na półki sklepowe trafił dziś "Punkt Widzenia" Jareckiego i BRK. Gościnnie na płycie pojawiają się: GrubSon, Cheeba, Skorup i Udoo. Album promują m.in. single: „S.O.S” i „Otwórz szeroko oczy”, do którego artyści kręcą właśnie klip. Premiera nowego obrazka już w przyszłym tygodniu. Tymczasem na MaxFloRecTV zobaczyć można nietypowy spot wideo z udziałem Jareckiego i DJ-a BRK.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Reggae
dodano: 2014-06-05 19:00 przez: MaxFloRec (komentarze: 7)

Nowa płyta GrubSona (zwiastun)

Wczoraj na kanale MaxFloRecTV pojawił się zwiastun nowego albumu GrubSona.Nowy singiel się piecze. Niebawem sami zobaczycie, co to jest za świrostwo. A już za parę miesięcy nowa płyta GrubSona i całej porytej, parchatej brygady – zapowiada sam artysta.

kategorie:
dodano: 2014-06-03 12:43 przez: MaxFloRec (komentarze: 0)

Jarecki & BRK – PUNKT WIDZENIA

Nasza muzyka jest jak punkt widzenia – zmienna względem siedzenia – w tych słowach Jarecki i BRK zamykają opis swojego nowego krążka. PUNKT WIDZENIA to drugi po wydanym w 2010 r. MUCHA NIE SIADA album opolskiego duetu będący niejako kontynuacją tego pierwszego. Artyści nadal poruszają się w klimacie hip-hopowym. Dalecy są jednak od zamykania się na jeden gatunek muzyczny. Po prostu bawią się muzyką, co słychać w funkowych aranżacjach i śpiewanych refrenach.

video dnia
dodano: 2014-05-17 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Jarecki & BRK - S.O.S (official video)

Dlaczego: Już w przyszłym miesiącu otrzymamy najnowszy album duetu Jarecki & BRK, dziś pora na pierwszy singiel. "W teledysku wystąpią nasi kumple z zespołu i ziomki z zaprzyjaźnionych ekip zajmujących się street workautem, b-boyingiem, parkourem oraz... gofringiem" – zapowiadał Jarecki. Na pytanie, dlaczego obrazek powstał akurat do „S.O.S-u” i czemu warto go zobaczyć odpowiada DJ BRK: "Po prostu lubimy szalone, abstrakcyjne pomysły. A klip warto zobaczyć, bo wszystko lepiej smakuje z SOSem!"

Strony