Grill-Funk

Grill-Funk

dodano: 2021-08-05 12:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 1)

Po bardzo dobrze przyjętym singlu "Wrony", zapowiadającym nowy projekt - Bleiz atakuje nas kolejnym utworem z nadchodzącej płyty, którą w całości wyprodukował Plazzm. Tym razem na odsłuch w asyście teledysku wjeżdża numer "Wszystko", a gospodarzowi towarzyszą na nim udzielający się gościnnie Miły ATZ, KPSN i (ponownie) Cywinsky. Sprawdźcie klip w rozwinięciu i czekajcie na to LP - zapowiada się fajnie grający materiał.

dodano: 2021-05-25 20:45 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 5)

Bleiz jest bez wątpienia jednym z protoplastów laidbackowego brzmienia nad Wisłą. Wydane przed trzema laty "Grill-Funk Tunes" zamykało do tej pory dyskografię szefa Grill-Funk Records, ale to ma się wkrótce zmienić - na horyzoncie jest już bowiem nowy projekt, tym razem nagrany w duecie Mc-Producent.

dodano: 2018-06-26 12:30 przez: Maciej Sulima (komentarze: 3)

W sieci pojawił się pierwszy singiel promujący nadchodzące wydawnictwo z wrocławskiego Grill-Funk Records. Tym razem połączyli siły Człowień z Bleizem serwując słuchaczom krążek "Grill-Funk Tunes". Singiel zaś to numer "Na chwilę" z gościnnym udziałem znanego wokalisty Cywinsky'ego. Znajdziecie go w rozwinięciu, jak również link do preorderu i tracklistę (póki co bez gości, którzy będą ujawniani stopniowo).

dodano: 2016-10-27 17:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 1)

Po trzech latach ciszy w uszy słuchaczy trafił kolejny solowy album Człowienia, zatytułowany "Planeta Młodych". Otrzymaliśmy dziesięć premierowych numerów, a na kilku z nich udzielili się m.in. Rekord, Haju i Paciwo. W rozwinięciu znajdziecie pełną tracklistę albumu, link do darmowego pobrania materiału i odsłuchu.

kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2016-07-24 16:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 1)

Troszkę przedłużył się nam tydzień z Bleizem, ale może i dobrze, bowiem prawdziwą wisienkę na muzycznym torcie warto zostawić na sam koniec, a jest nią najświeższy krążek reprezentanta Wrocławia. "Grill-Funk 2" bez cienia wątpliwości to najlepszym albumem, jaki Antek wypuścił od pierwszego "Grill-Funku". Sentyment do pierwszej kooperacji z Etenem będę miał chyba już zawsze, z "Wroakland Mixtape" nie wszystkie tracki siadły, jak powinny, choć kilka perełek można wskazać. "Aloha-Grill" miał jeden z najlepszych tracków, jakie słyszałem w 2015 roku na rodzimej scenie (chyba nie zdziwi was to, że wyprodukował go właśnie Eten, co nie?). A "Grill-Funk 2"? Od pierwszego do ostatniego numeru płynie z głośników słoneczny vibe, chillout i zaraźliwy luz, który pasować będzie nie tylko w letnie dni, ale i w zimowy mróz, przenosząc przynajmniej stan umysłu w cieplejsze rejony. Chciałeś dobry rap, to przywracam Ci nadzieję - rapuje w "Prawie Jak Intro 2" gospodarz. Istotnie, tak jest. A nawet lepiej niż dobrze.

video
dodano: 2016-07-19 18:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 0)

Krótko po wypuszczeniu "Grill-Funku", Bleiz połączył siły z Prysem i w 2009 roku oddali w ręce słuchaczy "Wroakland Mixtape". Mixtape tylko z nazwy, albowiem na krążku nie było ani jednego "kradzionego bitu". Gospodarzy produkcyjnie wsparły takie asy, jak Zioło, Udar, Eten, czy Mowglee, zaś na mikrofonach m.in. Człowień, Shot, czy też Rekord. Z tego właśnie materiału pochodzi numer "Mamy przepis", będący swoistą definicją idei Grill-Funku. Na bicie mistrz w swoim fachu - Eten, na refrenie Jazzy. To nie mogło nie zabanglać.

dodano: 2016-07-17 12:33 przez: Maciej Sulima (komentarze: 0)

Wydawnictwo Grill-Funk z dumą prezentuje debiutancki singiel wrocławskiej wokalistki Kasi Osowskiej, pt. "Nie snuję się". Artystka obdarzona głębokim, czarnym i magicznym wokalem, subtelnie wkradnie się w Wasze głośniki i zagości w nich na długo. Laureatka wielu konkursów wokalnych oraz uczestniczka programu The Voice of Poland. Muzykę do singla skomponował Jorguś Kiler. Za miks odpowiedzialny jest Karol Smyk, a mastering utworu wykonał Steve Corrao w Nashville, TN, USA. Singiel znajdziecie w rozwinięciu.

dodano: 2016-07-13 19:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 0)

Zanim niebawem będziecie mogli przeczytać, co sądzę o "Grill-Funk 2" od Bleiza, macie teraz okazję zapoznać się nieco z podejściem Antka do tworzenia muzyki.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Ot tak, Recenzje
dodano: 2016-07-12 19:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 0)

W ramach naszego tygodnia z Bleizem nie mogło zabraknąć tekstu o krążku, od którego cała marka "Grill-Funk" zaczęła swój byt. Cofjnijmy się więc na krótki czas do 2008 roku. To wtedy PIH wydał swój najlepszy krążek w karierze, świetny album dało warszawskie 2cztery7, a też Zeus wszedł mocno na scenę płytą "Co Nie Ma Sobie Równych". Wtedy też z wrocławskiej flanki rapu wyszedł Bleiz, wspierany przez czującego dźwięki Kaliforni Etena, serwując słuchaczom, a przynajmniej dla mnie, klasyczną pozycję z gatunku mających w sobie naturalny luz i chillout. "Grill-Funk" towarzyszył mi w ówczesnych wojażach i kilku późniejszych latach, by w 2016 roku nie znudzić się ani przez sekundę. Mimo że nie znałem Bleiza, to i tak czekałem na ten album. Chłop był jasnowidzem.

Tagi:
dodano: 2016-07-11 19:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 0)

Witajcie w Innej Stronie - cyklu, który pozwoli wam poznać artystów hip-hopowych nie tylko na polu muzycznym, ale także nieco bardziej prywatnym i da wam możliwość, by usłyszeć odpowiedzi na pytania, których nie spotkacie w normalnych wywiadach. Dlaczego? Ponieważ nawet rzeczy tak banalne jak ulubiony film czy wymarzone do odwiedzenia miasto mogą przekładać się bezpośrednio na to, co słyszymy na albumach. Mogą pozwolić też poznać wam ulubionych raperów trochę lepiej. Co w końcu jest dla artysty większą inspiracją, niż życie samo w sobie?

W kolejnej odsłonie cyklu reprezentant 71 i nasz Artysta Tygodnia - Bleiz!

dodano: 2016-07-02 16:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 0)

Wczoraj swoją premierę miał drugi krążek Bleiza nagrany wspólnie z Etenem - "Grill-Funk 2". Duet powrócił do współpracy po 8 latach od wydania pierwszej odsłony "Grill-Funku", dając słuchaczom na wakacje krążek, który towarzyszył będzie na niejednej działce, murku, czy skąpanym w słońcu skwerku i podwórku. Gościnnie udzielili się m.in. Otsochodzi, JNR Getlost, Green i Abel. W rozwinięciu możecie zapoznać się z odsłuchem całości krążka oraz znajdziecie link do zamówienia wersji fizycznej.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2015-06-10 17:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 4)

Lato w mieście zdążyło się zadomowić już na dobre. Rok temu podczas wielu wakacyjnych wojaży towarzyszył mi choćby Bleiz i jego "Grill-Funk Blues" nagrany na bitach Chmuroka, jak również szereg mniej lub bardziej znanych krążków, z których luz i wszędobylskie słońce lało się strumieniami, umilając wolno płynący czas. Obecnie wrocławianin po dłuższym okresie ciszy kontynuuje falę nagrań i połączyl siły ze swoim warszawskim odpowiednikiem w postaci Proceenta aka człowieka-instytucji polskiej sceny rap, by właśnie na okres wzmożonych inicjatyw działkowo-plażowo-festiwalowych oddać w ręce odbiorców materiał, będący idealnym soundtrackiem na nadchodzące upalne miesiące. Już sama okładka wprowadza w bardzo letni, chilloutowy i "Alohowo-Grillowy" stan, a wnętrze materiału nasycone jest nim jeszcze bardziej.

dodano: 2015-05-22 14:00 przez: Aloha Entertainment (komentarze: 0)

Proceente & Bleiz - Hip Hop Kemp (prod. mr.Onte) - LYRIC VIDEO

Prezentujemy drugi singiel promujący płytę Proceente & Bleiz "Aloha-Grill". Utwór "Hip Hop Kemp" wyprodukował mr.Onte, kawałek dedykujemy wszystkim bywalcom festiwalu w Hradec Kralove. Oficjalna premiera płyty Proceente x Bleiz "Aloha-Grill" odbędzie się 11 czerwca. 
 
dodano: 2013-08-11 20:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 8)

Po krótkiej przerwie, spowodowanej urlopem i chęcią wyrwania się choćby na moment z internetowych macek, powracamy z kolejną porcją wakacyjnych numerów. Afrykańskie upały nad Wisłą ostatnio nieco odpuściły, dając nam chwile wytchnienia, więc to dobra okazja, aby wziąć na warsztat tzw. "Polski West Coast" lub "Polski G-Funk" (w zależności od tego kto jakiej terminologii używa), jak często określa się rodzimą odmianę rapu, czerpiącego pełnymi garściami ze sprawdzonych kalifornijskich wzorców. Dla jednych twór nie mający prawa bytu, dla drugich jedyna skuteczna recepta na odmulenie polskiego rynku hip-hopowego, przesiąkniętego smutnym, prawilnym rapem do granic możliwości.
Zrobimy zatem szybki przelot po najważniejszych ośrodkach G-Funku w Polsce, gdzie muzyka rodem z zachodniego wybrzeża zadomowiła się w twórczości tutejszych reprezentantów sceny hip-hopowej już ładnych parę lat temu... lecimy!