Lejzihood

Lejzihood

dodano: 2013-08-11 20:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 8)

Po krótkiej przerwie, spowodowanej urlopem i chęcią wyrwania się choćby na moment z internetowych macek, powracamy z kolejną porcją wakacyjnych numerów. Afrykańskie upały nad Wisłą ostatnio nieco odpuściły, dając nam chwile wytchnienia, więc to dobra okazja, aby wziąć na warsztat tzw. "Polski West Coast" lub "Polski G-Funk" (w zależności od tego kto jakiej terminologii używa), jak często określa się rodzimą odmianę rapu, czerpiącego pełnymi garściami ze sprawdzonych kalifornijskich wzorców. Dla jednych twór nie mający prawa bytu, dla drugich jedyna skuteczna recepta na odmulenie polskiego rynku hip-hopowego, przesiąkniętego smutnym, prawilnym rapem do granic możliwości.
Zrobimy zatem szybki przelot po najważniejszych ośrodkach G-Funku w Polsce, gdzie muzyka rodem z zachodniego wybrzeża zadomowiła się w twórczości tutejszych reprezentantów sceny hip-hopowej już ładnych parę lat temu... lecimy!

dodano: 2011-08-29 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)
"Statystycznie średnia ilość dni słonecznych w Polsce waha się od 175 do 245, co niestety nie stawia naszej ojczyzny w czołówce krajów, w których można co dzień korzystać ze zbawiennej energii płynącej prosto z nieba. Lecz z pomocą przychodzi nam pełna słońca California Soul, która daje każdemu z nas możliwość przeniesienia się z nierzadko pochmurnej rzeczywistości na pełne soczystych brzmień oraz pozytywnej energii gorące plaże Californii.

Podróż jaką zapewnia nam Lejzihood jest niczym wyczekany urlop po całym roku harówki. Ale jak to czasem bywa, pojawiają się również problemy, ponad którymi kubix i Młody przechodzą na szczudłach, wspominają stare znajomości zastanawiając co się z nimi stało, jak i niepoważnie przeprowadzają rozmowę z Bogiem, żeby w końcu osiągnąć totalny luz na krawężniku nieopodal gorących polskich plaż popijając chłodne piwo."