BitterSweet Festival 2025 odkrywa wszystkie karty. Znamy już szczegółowy harmonogram koncertów – od Peggy Gou, przez Post Malone’a, aż po Nelly Furtado i Duke Dumonta. Trzy dni muzyki, emocji i dobrej energii w Parku Cytadela w Poznaniu.
Elektronika
Elektronika
Za nami Salt Wave by Porsche - nadmorski festiwal w sielankowej scenerii, gdzie muzyczne wrażenia można przeżywać tańcząc na piasku lub mocząc stopy w morzu. Buduje to wyjątkowy klimat, a dobór artystów pozwala odbyć podróż po różnych wibracjach - w tym roku rapowo rozgrzali publikę OKI oraz powracający po przerwie od koncertowania Bedoes 2115, ale posłuchać można było też innych gwiazd z polskiej sceny (Mrozu czy Margaret) oraz międzynarodowych twórców ze świata elektroniki (świetny Elderbrook czy GusGus). Sprawdźcie zdjęcia prezentujące vibe panujący w Jastarni, wykonane przez oficjalnych festiwalowych fotografów.
Już w ten weekend w Jastarni szósta edycja festiwalu Salt Wave, gdzie w nadmorskiej scenerii krzyżują się międzynarodowe gwiazdy elektroniki oraz polscy artyści, w tym raperzy. Dlaczego warto tam zajrzeć?
Szósta edycja festiwalu Salt Wave by Porsche ponownie zachwyca różnorodnym line-upem i śmiałym zaproszeniem na wakacyjną imprezę nad brzegiem morza. Na dwóch festiwalowych scenach, w dwa wakacyjne dni, staną doceniani na całym świecie twórcy muzyki elektronicznej, czołowi przedstawiciele hip-hopu oraz artyści z czołówki list przebojów. Na Salt Wave by Porsche mainstream spotyka się z muzyką bardziej wysublimowaną, a to wszystko w otoczeniu słonych fal Bałtyku, piasku pod stopami i wiatru we włosach, które od lat przyciągają do Jastarni tysiące festiwalowiczów i festiwalowiczek.
Jeden z najbardziej eklektycznych duetów hip-hopowych ostatnich lat wystąpi 16 lipca w warszawskich Łazienkach. Koncert odbędzie się w ramach serii "Jazz w Ogrodzie".
Aminé to amerykański raper, wokalista i producent znany z oryginalnego stylu łączącego hip-hop z funkiem i alternatywnym brzmieniem. 7 grudnia wystąpi w warszawskim klubie Progresja
GoldLink na swoim pierwszym koncercie w Polsce! Dwukrotnie nominowany do nagrody Grammy raper wystąpi 16 października w warszawskiej Progresji.
Przed nami sezon festiwalowy, w którym czeka sporo wrażeń. Pod koniec czerwca muzyczne gatunki wymiesza ING Silesia Beats, gdzie nie zabraknie rapu.
"To wspólna celebracja życia i kultury, radość oraz niesamowita atmosfera. Headlinerzy największych festiwali na świecie, takich jak Tomorrowland, Ultra, EDC, Sziget, Mysteryland, Qlimax, Mayday, Parookaville, Untold czy Coachella. Gwiazdy najlepszych elektronicznych imprez od Space i Ushuaïa na Ibizie po Wynn i Encore Beach w Las Vegas, czołówka polskiej sceny hip-hop oraz pop, goście specjalni oraz ponadczasowy król wielu hitów: Sean Paul!
Festiwal Electrum Up To Date w 2025 roku potrwa trzy dni i odbędzie się w dniach 29-31 maja. Białostocka impreza to nie tylko występy muzyczne, ale przede wszystkim celebracja kultury alternatywnej i przestrzeń do spotkań oraz debaty na temat kondycji współczesnego świata i branży muzycznej. Nieodłączną częścią programu festiwalu jest społecznie zaangażowana akcja “Don’t Worry Be Yourself”, która bezpośrednio wpływa na kształt wydarzenia. W tym roku skupi się na uczuciu lęku, który pudrowany jest codziennością.
W zeszłym roku odwiedziliśmy Londyn i spotkaliśmy się z jedną z największych gwiazd brytyjskiego drillu Russem Millionsem w jego studiu muzycznym, w którym nagrał mixtape „One of a Kind”. Przywieźliśmy ze sobą statuetkę Popkillera, którą otrzymał za ten projekt po tym, jak został on wybrany przez naszych czytelników Europejskim Albumem Roku w głosowaniu do Popkillerów. Russ przywitał nas z otwartymi ramionami i po prawie godzinnej rozmowie przed studiem weszliśmy do środka i pogadaliśmy już przed kamerą.
Wcześniej publikowaliśmy krótsze video z wręczeniem i fragmentem rozmowy - a teraz, 3 dni przed tegoroczną czwartkową galą Popkillery 2025 mamy dla Was pełną rozmowę!
Jedna z kluczowych postaci nowej fali elektroniki i alternatywnego R&B na styku z rapem KAYTRANADA, wystąpi już dziś wieczorem w warszawskiej hali COS Torwar. Artysta odwiedza Polskę w ramach trasy koncertowej „TIMELESS TOUR”, promującej jego najnowszy album „Timeless”, wydany w maju 2024 roku.
Jedna z kluczowych postaci nowej fali elektroniki i alternatywnego R&B na styku z rapem KAYTRANADA, wystąpi już 15 kwietnia 2025 roku – w warszawskiej hali COS Torwar. Artysta odwiedza Polskę w ramach trasy koncertowej „TIMELESS TOUR”, promującej jego najnowszy album „Timeless”, wydany w maju 2024 roku.
Nasz zeszłoroczny, kilkudniowy trip do Londynu z celem wręczenia Popkillera Russowi Millionsowi, przyniósł nam też kilka turbo zajawkowych rapowych niespodzianek. Jedną z takich było odtworzenie przez nas charakterystycznej okładki albumu P Money x Whiney "Streets, Love & Other Stuff", które wydarzyło się w środku nocy podczas włóczenia się po przepełnionej sztuką uliczną dzielnicy Shoreditch. Jako, że w ostatnią niedzielę ukazał się nasz videowywiad z brytyjskim duetem, pomyśleliśmy, że jest to idealny moment na przybliżenie tej historii i zdradzenie jej kulisów.
Co stanie się kiedy połączymy świat surowego, ulicznego londyńskiego grime'u z naładowanym energią brzmieniem drum & bass? O tym mogliśmy przekonać się w roku 2023, kiedy to swój wspólny album wydali P Money i Whiney. Legenda brytyjskiej sceny, jeden z pionierów grime'u oraz zdolny producent i muzyk, obaj pochodzący z zupełnie innych światów, znaleźli wspólny język i stworzyli krążek "Streets, Love & Other Stuff", który w zeszłorocznych głosowaniu z okazji Popkillerów wybraliście jedną z 5 najlepszych europejskich płyt rapowych.
Również w zeszłym roku udało nam się porozmawiać z tym wyjątkowym duetem przed ich koncertem w wypełnionym po brzegu warszawskim klubie Oczki w ramach imprezy zorganizowanej przez ŚWIĘTY BASS oraz 175 BPM. Porozmawialiśmy m.in. o początkach grime'u w Wielkiej Brytanii i roli jaką w nich odegrały pirackie rozgłośnie radiowe, zderzeniu grime'u z brzmieniem drum & bass i pracy nad wspólnym albumem, hitowym netflixowym serialu Top Boy czy współpracy P Money z naszym rodakiem Maro Music.
Święty Bass, czyli duet w którego skład wchodzą Miły ATZ i Phunk'ill, kończy swoją działalność. Zanim to jednak nastąpi, czeka nas "ostatni taniec" w postaci trasy koncertowej.






































