Pięć Dwa

Pięć Dwa

dodano: 2020-12-18 17:33 przez: Mateusz Natali (komentarze: 10)

RPS Enterteyment z wielką dumą prezentuje klip do rozszerzonej wersji utworu Richtown promującego EP AR-15 nagraną z Magierą. Po sukcesie EP 2050 (28/03/20)  i Black Albumu (17/09/20) Rychu powraca z trzecim wydawnictwem w tym roku, którego premiera jest właśnie dziś.

dodano: 2020-07-16 16:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Witajcie w Innej Stronie - cyklu, który pozwoli wam poznać artystów hip-hopowych nie tylko na polu muzycznym, ale także nieco bardziej prywatnym i da wam możliwość, by usłyszeć odpowiedzi na pytania, których nie spotkacie w normalnych wywiadach. Dlaczego? Ponieważ nawet rzeczy tak banalne jak ulubiony film czy wymarzone do odwiedzenia miasto mogą przekładać się bezpośrednio na to, co słyszymy na albumach. Mogą pozwolić też poznać wam ulubionych raperów trochę lepiej. Co w końcu jest dla artysty większą inspiracją, niż życie samo w sobie?

Krótko po premierze kolejnego krążka Pięć Dwa pt "Tölgy Föld" do naszego cyklu zawitała połówka poznańskiego składu - Deep. Sprawdźcie jakie ciekawostki ma do zdradzenia! Więcej szczegółów albumu znajdziecie oczywiście w naszym dziale Premier Płytowych.

kategorie:
dodano: 2020-06-26 15:03 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Pięć Dwa, 52 Dębiec, Hans Solo, Deep, Deep/Bobson – To już 21 lat i 13 albumów jakie wydał ten twórczy konglomerat. „Tölgy Föld” to kolejna produkcja firmowana znakiem Pięć Dwa która swoją premierę będzie miała w czerwcu 2020. Ponad rok po ostatnim albumie „Czyste Szumienie” i dziewięć miesięcy po niedawnej solówce Hansa.

Hans twierdzi że ich najnowsze dziecko to 52 Dębiec P-Ń VI ale w nowocześniejszym wydaniu, Deep z kolei mówi że to Czyste Szumienie na sterydach z ukłonem w stronę Deep Hans.

dodano: 2020-06-19 09:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

"Gdybym tylko, gdybym tylko – taki głupi refren życia" – mówi w najnowszym utworze Hans. No właśnie, nie ma co gdybać, pora wziąć się do roboty, a nowy klip to timelapse który pokaże nam od kuchni jak robi się prawdziwy 100% self-pub.

video
dodano: 2020-05-01 08:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

"Nuntius Preorderus Bonitatem Maximus. Roku dwudziestego, nieznanego dnia, szóstego miesiąca. Spodziewaj się niespodziewanego. Hawgh!" - czytamy pod klipem. Czyli pierwszy singiel z nowego albumu Pięć Dwa, o którym dopiero co Wam pisaliśmy!

wydarzenie
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-04-23 15:00 przez: Patryk Lisowski (komentarze: 0)

Pięć Dwa wraca z nowym wydawnictwem. Grupa na stronie - sklep.52debiec.pl odpaliła prorder swojej nowej płyty. Album nosi nazwę: „TÖLGY FÖLD” i zostanie wydany w czerwcu.

dodano: 2019-04-19 09:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

"Ego-Tyka to trzy prawdziwe historie, które być może zmieniły moje życie. Być może zmienią także Twoje. Może masz jakieś własne historie które to zrobiły, a nigdy ich nie opowiedziałeś?" - czytamy w opisie. Po wydanym w 2018 "Czystym Szumieniu" Pięć Dwa teraz pora na "Poprawną Pracę Serca" Hansa. Pierwszy singiel uderza naprawdę mocno.

dodano: 2019-04-17 19:34 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

"Czyste Szumienie" było krążkiem, na który czekało wielu fanów Pięć Dwa - dojrzałym, emocjonalnym, osadzonym w klasycznym brzmieniu. Z Hansem i Deepem spotkaliśmy się przy okazji ich występu w Warszawie, co zaowocowało obszernym i interesującym wywiadem...

kategorie:
dodano: 2019-03-18 22:38 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Po 52 Dębiec – P-Ń VI i Hans Solo - 8, Hans wraca z nowym solowym albumem. Poprawna Praca Serca to kolejna porcja dobrego humoru, satyry, złośliwości i zabawy słowem wkomponowana w treści ważne i poważne, życiowe i społeczne – celnie, ciekawie, refleksyjnie. Nic dziwnego Hans to dobry obserwator i doświadczony autor tekstów. Po 20 latach doświadczenia i licznych albumach Luxtorpedy i Pięć Dwa, wydawać się może że Hans jest „jeszcze bardziej sobą” kiedy „idzie solo”.

kategorie: Hip-Hop/Rap, Koncerty, News
dodano: 2018-12-13 14:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Wrześniowy powrót Pięć Dwa z "Czystym Szumieniem" spotkał się z szeregiem pozytywnych opinii. Hans i Deep wyruszyli też w trasę, która dobiega właśnie powoli końca...

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2018-11-25 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Dopiero co otrzymaliśmy "Czyste Szumienie" od ekipy Pięć Dwa a wygląda na to, że Hans postanowił iść za ciosem i dostarczyć nam kolejne solo!

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2018-10-24 11:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Na kanale Pięć Dwa pojawił się osobisty materiał z 15-minutowym monologiem Hansa opowiadającego o problemach i uzależnieniach, z którymi borykał się w przeszłości. Film nagrany był dla konkretnej osoby, jednak raper postanowił podzielić się nim z większym gronem.

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2018-08-29 13:00 przez: Aleksandra Orłowska (komentarze: 0)

Niemal tydzień przed premierą nowego wydawnictwa Pięć Dwa do sieci trafia najnowszy singiel! "Czyste szumienie" trafi do sprzedaży już 7 września. Do tego czasu apetyt musimy nasycić odsłuchem "Szampana", którego tekst przewija się w klipie. Deep i Hans wydają krążek samodzielnie, korzystając ze wsparcia dystrybucyjnego MyMusic, więc nie możecie tego przegapić! 

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2018-08-17 21:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 10)

"Nic tak nie pomaga jak zrozumienie i akceptacja, a grupa wsparcia i grono ludzi którzy rozumieją że „jedenastak, nie jeden z nas tak ma, że nie jeden raz..” to skarb największy. Dlatego zapraszamy „Ciebie i Ciebie a najbardziej siebie” na terapię grupową dla wszystkich jedenastaków!" - czytamy w info prasowym.

"Jedenastak" to kolejny singiel promujący "Czyste Szumienie" Pięć Dwa. Premiera albumu już 7 września.

kategorie:
dodano: 2018-08-17 19:42 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Znany z eksperymentów i eklektyzmu duet powraca po 4 latach przerwy z nowym rapowym albumem. "W stylistyce polskiego hiphopu, który wychował całe pokolenia młodych ludzi, można nadal, wciąż na nowo i bez końca, odnajdywać świeżość." - Hans. Czyste Szumienie to ciekawe spojrzenie i oryginalne pomysły, a warstwa muzyczna i tekstowa jest, jak zawsze w Pięć Dwa, treściwa i sycąca.

Strony