Dzisiaj mamy dla was dawkę luźnych numerów od Afrojaxa, JNRa, TMK aka Piekielnego, Żyto czy BZNa, a także m.in. video live set w wykonaniu Goldena znanego z duetu producenckiego Złote Twarze.
Mada
Mada
Osiedlowe Linie Lotnicze to projekt za którym stoją znani słuchaczom polskiego rapu - Kuba Knap, Kaietanovitch i Mada (Zetenwupe), Wrotas oraz DJ Lazy One. Premiera pierwszego albumu w tym składzie zbliża się do nas wielkimi krokami, a już dziś poznaliśmy kolejny numer z tego projektu zatytułowany "MILF".
"Zdarzyło się wam w młodości patrzeć głodnym wzrokiem na nauczycielkę w szkolę albo mamę kolegi? Fantazjowaliście o nich w tajemnicy, wyobrażając sobie dantejskie sceny z ich udziałem? Osiedlowe Linie Lotnicze podjęły ten temat bez cenzury. Sprawdźcie jak Kaietanovich i Kuba Knap weszli na miażdżący bit Wrotasa! " - tak w skrócie został opisany najnowszy numer, który jest już dostępny do odsłuchu.
Jeżeli spędziliście przed komputerem niejedną godzinę z grą GTA (mordując ludzi, siejąc terror na ulicach, czy wyciągając ludzi z samochodów) to nowy numer Zioła z pewnością trafi w Wasze gusta!
Przez cały tydzień publikowane były kolejne utwory z "Bejbo", debiutanckiego krążka ZETENWUPE. Dziś udostępniony został odsłuch całej płyty. Zapraszamy do sprawdzenia kolejnych numerów od Hade i Mady na bitach m.in. Wrotasa, R.A.U czy Bonny'ego Larmesa. Wśród gości między innymi Ten Typ Mes, Stasiak, BRZ i Mondry i Gupi.
Bardzo chętnie nazwałbym grupę Zetenwupe czarnym koniem Alkopoligamii, gdyby nie to, że tego określenia użyłem już całkiem niedawno w stosunku do LJa Karwela i jego udanego debiutu „Niepotrzebne Skreślić”. W poprzednim roku mieliśmy już, oprócz doskonałej solówki Mesa, laidbackowego, g-funkowego Kubę Knapa, było bardziej techniczne, korzenne oblicze rapu z mocnym naciskiem na flow od Karwela (szkoda, że już ex-członka wytwórni, bez niego ten ultramocny skład Lepszych Żbików jakoś wydaje mi się niekompletny), zaś w tym roku wszystkie siły promocyjne wytwórni Mesa wydają się być zmobilizowane na debiutancką płytę Ferajny. Sam szef Alko zapowiada ich jako „polskie Mobb Deep” czy też „Flexxip w wersji 2.0”. Jak to wygląda w rzeczywistości?
Już 4 lipca tego roku będzie miała miejsce premiera pierwszej legalnej płyty zespołu Zetenwupe Ferajna, nad którą Hade i Mada pracowali ponad rok. Dziś dostajemy pierwszą video-zapowiedź albumu, który będzie nosił tytuł "Bejbo", uruchomiony został także preorder.
"Clint Eastwóód" to epka Kuby Knapa i Mady z Zetenwupe, która jest dołączana jako dodatkowe drugie CD do nadchodzącego albumu Kuby "Lecę, chwila, spadam", dostępne do zamówienia tylko na Alkopoligamia.com. Utworem zapowiadającym tą epkę jest "To ryje beret" z gościnnym udziałem Hade. Na bicie Bonny Larmes, który też odpowiada za całość produkcji bitów z tego bonusowego krążka. Cały pakiet 2CD dostępny jest tylko w sklepie Alkopoligamii i jak często w przypadku tej wytwórni - ograniczono ilość dostępnych egzemplarzy.
Jak się dysponuje takim potencjałem, muzyczną smykałką i flow jak Mes, nie dziwne, że każda płyta staje się wydarzeniem. Tym razem wydarzenie było odmienne, bo Mes postanowił szerzej zaprezentować nie tylko swoje egocentryczne przekminki, ale również, a może nawet przede wszystkim swoją (wcale niezłą jak na indywidualistę) ekipę. Album "Ten Typ Mes i Lepsze Żbiki" stał się okazją do zaprezentowania talentu Młodej Alkopoligamii, ale również wieloletnich reprezentantów wytwórni oraz przyjaciół rapera niezwiązanych z Alko'. Ten tydzień z kolei będzie okazją, żebyśmy my wzięli pod lupę dokonania, zarówno Mesa, jak i Żbików. A deserem będzie bardzo obszerny i bardzo ciekawy wywiad z Piotrem Szmidtem. Zapraszamy na alkopoligamiczny tydzień na Popkillerze!
ZETENWUPE to, jak sami mówią, "dwie głowy z różnych stron warszawskiego odcinka Wisły zabsolutną zajawką na hip-hopowe akcje wszelkiej maści. Dwa różne charaktery, dwa odmienne style, jeden wspólny projekt."
Warszawski duet, którego połówkę - Hade - możemy kojarzyć z reedycji "Alkopoligamii" wypuścił niedawno swój nielegalny debiut "Serwus". Teraz materiał można odsłuchać w całości za darmo a my dorzucamy jeszcze video z występu chłopaków w ramach Alkopoligamia Soundsystem na tegorocznym Hip Hop Kempie.
































