Fat Joe wspomina konflikt z 50 Centem: "Straciłem 20 mln dolarów!"

Fat Joe napisał wspólnie z Shaheemem Reidem swoją autobiografię pt: "The Book of Jose". Raper rzucił tam światło na napięty moment podczas MTV VMA's 2005 z udziałem 50 Centa, z którym był skłócony w tym czasie.

We fragmencie nowego pamiętnika Joe - The Book of Jose, który został udostępniony przez GQ, Joe napisał o napiętej wymianie zdań z 50 Centem, kiedy obaj raperzy mieli pojawić się na gali rozdania nagród w Miami. Joe zauważył ekipę G-Unit a dokładniej Lloyda Banksa, Tony'ego Yayo i Young Bucka, 50 Cent właśnie podpisał kontrakt z Mobb Deep. 

"W połowie koncertu wyszedłem na scenę, aby wręczyć Missy Elliott nagrodę" - wspominał Joe. "To, czego nie widziała publiczność w domu, to fakt, że podczas wcześniejszej przerwy reklamowej 50 Cent wstał ze swojego fotela i zaczął podchodzić do mnie. Zaczął do mnie machać. To było tak, jakby chciał, żebym zszedł ze sceny i fizycznie się z nim skonfrontował. Potem zaczął zbijać piątki z Jayem-Z i Diddym. Następnie 50 Cent wszedł na scenę i stał ode mnie zaledwie parę metrów'.

"Mówiłem sobie: Dobra, zaraz będziemy się bić. Kiedy program powrócił - to jest telewizja na żywo, mind you - on wrócił na swoje miejsce. The G-Unit zaczęli na mnie krzyczeć, podczas gdy ja czytam z telepromptera. The Terror Squad, poza sceną zaczął im odpowiadać. Wtedy rzuciłem swój tekst: 'Czuję się bezpiecznie z całą policyjną ochroną dzięki uprzejmości G-Unit.'"

To nie spodobało się 50 Centowi, a po tym jak Joe i jego Terror Squad opuścili imprezę, legenda Queens wyszła na scenę, aby wykonać parę swoich hitów, w tym "So Seductive" Tony'ego Yayo, który zakończył mówiąc, "Fat Joe to cipa, człowieku. Pussy boy. Fuck boy." 

Gdy konflikt na linii 50 Cent vs Fat Joe trwał w najlepsze, Joe miał spotkanie z marką Jordan kilka dni później, ponieważ miał być twarzą nowego buta o nazwie Fat Joe Jordan. Legenda NBA zadzwoniła jednak do samego Joe i powiedziała, że umowa nie może dojść do skutku ze względu na jego beef z liderem G-Unit.

"'Wiesz, że cię kocham, Big Joe, ale ten beef jest zbyt gorący', powiedział mi w rozmowie telefonicznej. Straciłem około 20 milionów dolarów przez to, że nie dostałem tej umowy. Straciłem też na innych reklamach. Promotorzy zdecydowanie nie chcieli bookować mnie i 50 Centa na tych samych wydarzeniach. Wszyscy musieli nas rozdzielać. Ale jak los chciał, po VMAs nie widzieliśmy się ponownie osobiście przez prawie dekadę."

W osobnym wywiadzie z Talibem Kweli w jego podcaście ''People's Party'' Joe powiedział, że był przygotowany na zabranie 50 Centa do grobu, ale śmierć ich wspólnego przyjaciela Chrisa Lighty'ego w 2012 roku zmieniła wszystko - wspomina Fat Joe - współautor ksiązki "The Book of Jose".

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>