HiFi Banda

HiFi Banda

kategorie:
dodano: 2024-05-17 18:56 przez: Miłosz Kiełb (komentarze: 0)

"Strata" to nowy projekt doskonale znanych i cenionych postaci polskiego rapu – Kosi (JWP, Jetlagz), Hades (HiFi Banda) oraz jednego z najoryginalniejszych polskich producentów muzycznych – 2K88 (Syny, Włodi, Brodka). STRATA to projekt bez limitów. Międzygatunkowość, eksperymenty i rapowa tradycja w jednym. Kipiący od zajawki, ponadczasowy styl, dużo basu i przede wszystkim mocny, gęsty klimat – tak można opisać ich nadchodzącą szybkimi krokami płytę.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2022-01-22 15:53 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 15)

Diox zapowiedział ostatnio powrót do rapu po przerwie związanej z prywatnymi problemami. Dziś odpowiedział na kilka pytań fanów, gdzie najpierw zapewnił, że solo nadchodzi, a potem... ostro zaatakował dawnych kolegów z HIFI Bandy.

dodano: 2017-11-02 11:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

2 listopada to w polskiej tradycji Dzień Zaduszny, święto stojące pod znakiem zadumy i wspomnień zmarłych osób. Nie brak tego tematu również w polskim rapie, a my z tej okazji postanowiliśmy przygotować małą selekcję utworów, które oddają hołd nieżyjącym, poruszają tematykę nieubłaganej śmierci oraz przez kumulację emocji chwytają za serce jak mało co...

video
dodano: 2016-12-06 17:11 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 2)

"Świattło" to trzeci solowy album Hadesa, który ukaże się 27 stycznia 2017 roku. Pierwszym singlem promującym płytę jest numer "Tylko Ty", do którego na kanale Prosto pojawił się teledysk. Materiał został w całości wyprodukowany przez Holendrów z ekipy Killing Skills, a za dodatkowe akcenty muzyczne odpowiedzialny jest DJ Kebs. Gośćmi na albumie są O.S.T.R., Grubson, Ras, Sacha Vee, Sztoss oraz Million Marek. Oprócz pierwszego klipu znamy też cover art i tracklistę "Świattła".

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-03-01 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 8)

Niedawno publikowaliśmy Wam zaskakującą wypowiedź Hadesa, który stwierdził, że na pewno nie będzie go na kolejnym albumie HIFI Bandy, dodał też, że nie wie czy i kiedy takowy się ukaże. Teraz parę słów w temacie dodał także drugi MC wchodzący w skład kolektywu - Diox.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-01-30 13:34 przez: Mateusz Natali (komentarze: 16)

Warszawski kolektyw HIFI Banda kilka lat temu przebojem wdarł się z podziemia w szeregi Prosto, zaznaczając swoją obecność albumami "Fakty Ludzie Pieniądze" oraz "23:55". W ostatnich latach dostaliśmy wprawdzie wspólny singiel "Otwórz oczy", ale poza tym członkowie składu skupili się na innych projektach - Diox wydawał solowo (ze wsparciem The Returners), Hades nagrał dwie płyty z DJ-em Kebsem oraz "HAOS" z O.S.T.R.'em i RH- z RakRaczejem, natomiast Czarny wypuścił dwie płyty producenckie. Naturalne są więc pytania fanów odnośnie kolejnego krążka HIFI Bandy. Do tematu odnosi się w najnowszym wywiadzie Hades...

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Top listy
dodano: 2014-03-13 18:18 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

"Album zespołu HIFI BANDA - 23:55, osiągnął status "Złotej płyty" przyznawanej przez ZPAV. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim którzy mają ten album na oryginalnym nośniku, jak również wszystkim, którzy włożyli swoją pracę w powstanie tej "złotej" płyty." - napisał Diox. Gratulujemy.

Tagi:
kategorie:
dodano: 2014-03-10 20:37 przez: Backstage Wrocław (komentarze: 0)

Radio LUZ i klub Backstage ma zaszczyt zaprosić Was na wyjątkowe wydarzenie muzyczne we Wrocławiu! Już 14-ego marca wszyscy przybyli będą mogli zobaczyć specjalny DJ-set przygotowany przez reprezentanta Prosto Label Czarny / HIFI!

Sety Czarnego to eklektyczna mieszanka muzyki o miejskich korzeniach. Znajdzie się w nich miejsce zarówno dla klasycznego hip-hopu jak i elektroniki w stylu The Prodigy czy Chemical Brothers, dla tego co najlepsze w mainstreamie i dla mało znanych, rzadko granych 'perełek'!

video dnia
dodano: 2014-01-05 18:17 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

RH- - Karty SIM

Dlaczego: "Spalimy dowody, połamiemy karty SIM" - zapowiadają Raku i Hades w pierwszym singlu promującym ich nadchodzący wspólny album. Wyprodukowane przez O.S.T.R.'a i oskreczowane przez DJ-a Kebsa "Karty SIM" to tytułowy numer z płyty RH-, która ukaże się już 13 stycznia nakładem Prosto Label.

kategorie:
dodano: 2014-01-02 16:37 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

RH- "Karty SIM" to wspólny album Hadesa z HIFI Bandy i Raka ze składu DwaZera, który jest następstwem świetnie przyjętej ep-ki „RH-” - bonusowego CD w limitowanej edycji albumu Hadesa „Nowe dobro to zło”. Słuchacze bardzo dobrze przyjęli połączenie styli dwóch raperów w tej warszawsko-trójmiejskiej kolaboracji. „Karty SIM” muzycznie wyprodukowane przez OSTR-ego to album pełen bezkomprowisowych wersów i mocnego brzmienia, osadzony w klimatach złotej ery lat 90-tych lecz nie pozbawiony jest newschoolowych smaczków. Na płycie gościnnie udzielili się m.in.

dodano: 2013-04-07 17:12 przez: Mateusz Natali (komentarze: 20)

HIFI Banda - Otwórz oczy

Dlaczego: Po solowych projektach Dioxa, Hadesa i Czarnego czas na ponowne zwarcie sił i nowe HIFI. Dziś dostajemy więc singiel promujący nadchodzący album Bandy.

Tagi:
recenzja
dodano: 2013-02-23 16:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 4)

Płyty producenckie od zawsze na rynku wydawniczym były materiałem drugiej kategorii, bynajmniej ze względu na zawartość, raczej na świadomość fanów dla których były to "składanki". Sytuacja zaczęła się odmieniać o czym świadczy nie tylko gigantyczny sukces "Równonocy", ale również duże zainteresowanie towarzyszące płytom WhiteHouse czy NNFoF. Moim zdaniem żadna z wyżej wymienionych płyt, choć nie chcę im nic ujmować,  nie jest jednak najlepszą w swojej kategorii A.D. 2012.

Materiał Metro ukazał się w moje urodziny i dziś traktuję go jak piękny prezent od jednego z najbardziej wyjątkowych producentów na polskiej scenie. Tkwiąc w błędnym przekonaniu, że recenzja tego materiału była już na Popkillerze delektowałem się tym albumem przez wiele tygodni nie koncentrując się na formułowaniu wniosków. Okazało się, że recenzji nie było, więc zapraszam was na małe nadrabianko... Premier w 2012 było mnóstwo, świetnych albumów również, ale "Antidotum 2" nie da się porównać z żadnym z nich.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2012-11-11 17:00 przez: Jędrzej Cebulski (komentarze: 8)

Gdyby Czarny miał taki kaprys, wcale nie musiałby się specjalnie napracować nad swoją producentką, żeby ta odniosła sukces. Zaprosiłby Małolata do nagrania sequela "Kto wrócił na osiedle", Hades z Dioxem daliby mu "Kontroluję majka 2", a na deser Eldo napisałby kontynuację "Spaceru" - i gotowe. Na szczęście kaprysu takiego nie miał, dzięki czemu "Niedopowiedzenia" zaskakują. Czym?

dodano: 2012-10-22 21:04 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

Płyta producencka Czarnego z HIFI "Niedopowiedzenia" ukaże się już 12 listopada, ale nagranie "Nadal", będące de facto utworem zespołu HIFI Banda, będzie można znaleźć tylko na limitowanej edycji 2CD dostępnej do 7 listopada pod tym adresem.

Producent tak mówi o "Nadal":

Strony