Okoliczny Element

Okoliczny Element

kategorie:
dodano: 2024-05-24 21:38 przez: Miłosz Kiełb (komentarze: 0)

Okoliczny powraca z nowym albumem po 8 latach! "Wyjdzie W Praniu" nagrane zostało w latach 2021-2024 w paru okolicznych bazach. Za produkcję płyty klasycznie odpowiada Mej, bity zrobił też legendarny opolski producent Spalchemik. Zaskreczował DJ Lem oraz DJ CBD. Gościnnie na płycie z wersami wjeżdżają Łysonżi i Skorup. Na płycie można też usłyszeć kolaborację z kultowym Wiadroskladem. Album wychodzi na 16-lecie Okolicznego Elementu! To klasyczne rapowe jointy, kolejna część okolicznej opowieści, kawałki powstawały w różnych okolicznościach i nastrojach. Wszystko wyszło w praniu!

dodano: 2020-05-08 20:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Trwa kolejny dzień pełen gorących 16-tek. Tempo przerasta nasze możliwości przetwórcze, a fani mają w czym przebierać - pisaliśmy Wam już o zwrotkach, od Pezeta, Sokoła czy Wankza. Oprócz tego swoje Hot16Challenge2 dostarczyli Fisz, Sitek, Tau, Wac Toja, Opał, Bilon, AdMa, B.R.O, Bober, Jarecki, Arab, Okoliczny Element, Brahu, Pih KaeN czy Dudek!

kategorie:
dodano: 2019-03-22 23:29 przez: Aleksandra Orłowska (komentarze: 0)

Kuba Knap i Okoliczny Element jako Wpierpol prezentują "Sielankowy Survival". "Ten album zrobiliśmy z Okolicznym w trzy dni, siedząc na działce pod Opolem, jedząc zajumane steki z łososia i odpoczywając od całego świata. Dużo śmiechu i zajawki, dzięki czemu patenty same się wymyślały a zwrotki pisały od ręki. Trochę czasu minęło od tej biesiady, ale walka trwa nadal" -  mówi Kuba o projekcie. 

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-12-10 18:00 przez: Sebastian Rydzewski (komentarze: 0)

Otrzymaliśmy kolejny singiel promujący nadchodzącą płytę Reno, na którą wielu słuchaczy czeka z niecierpliwością. "Jeden dzień na raz" to utwór promujący album "50/50", którego premiera odbędzie się 15 grudnia 2017. Gościnnie pojawiają się: skład Okoliczny Element i Ada Kaźmierczak. Za produkcję numeru odpowiada Mej.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2017-10-25 15:45 przez: Karolina Dobkowska (komentarze: 0)

W sieci ukazał się kolejny klip promujący najnowszy album Kuby Knapa Najlepsze Wyjście, którego premierę datuje się na 13 października. W video okraszony został numer "To się nadrobi", gdzie gościnnie usłyszymy Okoliczny Element.

wydarzenie
dodano: 2016-07-22 13:43 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

W dniach 18 - 20 sierpnia w czeskim Hradec Kralove jak co roku spotkają się uczestnicy i pasjonaci wszystkich elementów kultury hip-hop w tej części Europy aby wspólnie celebrować 15. edycję festiwalu Hip Hop Kemp. Jednak zanim to nastąpi, nowopowstała inicjatywa HEAT. zaprasza Was 29 lipca do Wrocławia, gdzie odbędzie się oficjalne before party tej imprezy.

wydarzenie
dodano: 2016-06-26 13:37 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 1)

Wielkimi krokami zbliża się VI edycja kultowego festiwalu w przepięknej Kotlinie Żywieckiej. W stolicy złocistego trunku, w malowniczo położonej beskidzkiej miejscowości, blisko granicy ze Słowacją i Czechami odbędzie się plenerowa impreza pod nazwą Hip-Hop Na Żywca. Zagrają m.in. Hemp Gru, Małpa, W.E.N.A, Kartky, Sarius i Ad.M.a. Wśród atrakcji towarzyszących znajdziemy też projekcję filmu "Coś z Niczego: Sztuka Rapu" w reżyserii Ice'a T.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-02-23 12:35 przez: Karolina Dobkowska (komentarze: 0)

Pod koniec ubiegłego roku w sieci pojawił się pierwszy numer zapowiadający nowy album Okolicznego Elementu - Powrót na dzielnię. Jak widać Mej i Ninjah lecą konsekwentnie z tematem i udostępniają nam kolejny, trzeci już singiel z nadchodzącego materiału.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap
dodano: 2015-12-24 16:12 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Okoliczny Element powraca na dzielnię! Ninjah i Mej wrzucają najnowszy singiel z nadchodzącej płyty, której premierę zapowiadają na wiosnę 2016.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Video, Patronaty
dodano: 2015-07-01 13:24 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Prezentujemy video mash-up do kawałka "Jogin śmiechu" z albumu Proceente & Bleiz "Aloha-Grill". Gościnnie w numerze pojawiają się Ninja z Okolicznego Elementu oraz Łysonżi Dżonson, a muzykę wyprodukował mr. Onte. Wydany w super jewelboksie z 24-stronicową książeczką krążek trafił na rynek 11 czerwca nakładem połączonych sił Aloha Entertainment / Grill-Funk.

kategorie:
dodano: 2015-03-29 16:44 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Zapraszamy na konkretne rapowe wydarzenie w Lublinie, które odbędzie się chwilę przed Wielkanocą. W czwartek 2 kwietnia w klubie Kółko i Krzyżyk zagrają królowie stylu laid-back: Okoliczny Element, Proceente oraz Łysonżi Dżonson. Artyści zagrają materiał z wydanych niedawno albumów: "Teatr Uliczny", "Zupynalefkisplify" oraz "Browka Szpinak". Gościem specjalnym na koncercie będzie Dolar. Afterparty rozkręci DJ Czarli i Dj Mej.

video
dodano: 2015-03-04 20:00 przez: Karolina Dobkowska (komentarze: 7)

Jak wyglądają przygotowania przed koncertem reprezentantów Rób Rzeczy? Kiedy ukaże się najnowsza płyta Zioła? Kto oprócz niego pojawi się na albumie? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź w luźnej relacji wideo, którą udało nam się przeprowadzić!

kategorie:
dodano: 2015-02-12 20:31 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

12 lutego warszawski klub 55 będzie najgorętszym punktem klubowej stolicy! To właśnie tam odbędzie się potrójny koncert premierowy Proceente "Zupynalefkisplify" x Łysonżi Dżonson "Browka Szpinak" x Okoliczny Element "Teatr Uliczny" +goście specjalni. Aby umilić Wam czas oczekiwania przygotowaliśmy specjalny film z próby przed koncertem.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Koncerty, Video
dodano: 2015-02-11 17:30 przez: Aloha Entertainment (komentarze: 0)

Kuba Knap, Muflon, Quiz, Rest, DJ Anusz zapowiadają koncert 12.02

Do premierowego koncertu zostały tylko dwa dni, więc to najwyższy czas by ujawnić kolejnych gości specjalnych! Na specjalnie przygotowanym video zaproszeniu zobaczycie Kubę Knapa, Muflona, Quiza, Resta oraz DJa Anusza. W czasie koncertu nie zabraknie atrakcji, ale przede wszystkim bedzie to jedyna okazja usłyszeć na żywo numery z gośćmi z płyt Proceente "Zupynalefkisplify", Łysonżi Dżonson "Browka Szpinak", Okoliczny Element "Teatr Uliczny"

Wcześniej koncert zapowiadali Dj Grubaz, VNM, WdoWA oraz TomB

dodano: 2015-01-23 16:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 6)

Ranking ma na celu przelot przez pięćdziesiąt wybranych wydawnictw, które ukazały się w polskim rapie w ubiegłym roku. Od siebie chciałbym dodać, że każdą z tych płyt warto sprawdzić, a kolejność ma tak naprawdę subiektywne i drugorzędne znaczenie i nie stanowi oficjalnej linii redakcji. Miejsca 50-46 stanowi pięć "bonusowych" pozycji, na których znajdują się albumy instrumentalne, czasami nawet tylko luźno związane z hip-hopem. Od miejsca 45. zaczynają się pozycje "właściwe", które obejmują zarówno albumy dostępne w oficjalnej dystrybucji, jak i nielegale, epki i mixtape'y. Zapraszam.

[Krystian w naszej redakcji zajmuje się przede wszystkim polskim rapem, a poza mainstreamem śledzi również mniej wyeksponowane rejony podziemia, trzymając cały czas rękę na pulsie. W samym 2014 roku słuchał imponującej liczby prawie 120 polskich albumów, co pozwoliło mu ułożyć poniższe subiektywne top 50, które dostawać będziecie przed najbliższe 5 dni a które ja sam przeczytałem z ciekawością. Przegląd to bowiem dość obszerny i przekrojowy, do sprawdzenia którego zapraszamy, zapowiadając zarazem, że to oczywiście nie koniec naszych podsumowań tego, co działo się w polskim rapie w roku 2014 a wręcz przeciwnie - jeszcze trochę przed Wami - przyp. Mateusz Natali]

Za nami już półmetek, dziś czas więc na drugą dziesiątkę notowania...

Strony