Quiz

Quiz

dodano: 2019-12-28 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 8)

Są w polskim rapie albumy, które stanowią idealny zapis okresu w jakim wychodziły, swoistą klamrę czy punkt odniesienia, dzięki któremu sięgając po daną płytę możemy objąć okiem i uchem dany moment w muzyce. Ubiegłą dekadę zamykał "Materiał Producencki" Quiza, który pełni dziś podobną rolę - zebrał on do kupy to, co najlepsze w ówczesnym podziemiu, zarazem prezentując nam postacie legendarne, te które dopiero miały w pełni rozwinąć skrzydła, jak i osoby, które właśnie tam rzuciły swoje najlepsze zwrotki.

dodano: 2017-07-23 20:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 14)

Aura pogodowa nareszcie zaczyna przypominać tę właściwą trwającej w tej chwili porze roku. Z tego tytułu postanowiłem zmienić trochę pierwotne plany i zmodyfikować wyselekcjonowane numery na bardziej dostosowane do letniego klimatu. Tak jak obiecałem, w dzisiejszej części przeniesiemy się już muzycznie w obecne dziesięciolecie i podobnie jak ostatnio - wpis ten także podzielę na dwie osobne serie. Tym razem postanowiłem je zróżnicować głównie pod kątem fejmu i rozpoznawalności składów oraz raperów, będących autorami prezentowanych przeze mnie kawałków.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Patronaty
dodano: 2015-05-22 10:00 przez: Aloha Entertainment (komentarze: 0)

W.E.N.A., O.S.T.R., Quiz, DJ Grubaz, DJ Kebs, DJ Haem prezentują winyl Green "BiL"

Winyl Green "Buntownicy i Lojaliści" to efekt współpracy wytwórni Aloha Entrertainment oraz wydawnictwa Polishvinyl. Elegancko wydany krążek trafił na rynek w mocno limitowanym, numerowanym nakładzie 200 sztuk, można zamawiać go na www.polishvinyl.com oraz na www.alohasklep.pl.

kategorie:
dodano: 2015-04-30 22:32 przez: Maciej Sulima (komentarze: 0)

MONOCHROMY EP" 7 premierowych utworów będących wynikiem współpracy klasycznego duetu MC/Producent. Wudoe i Quiz znają się od dawna. Naturalnym efektem znajomości obu artystów stała się ta płyta. Krótki i konkretny album przepełniony dużą ilością emocji i przeżyć, podanych w szorstki sposób na surowych samplowanych bitach. Wśród gości usłyszymy Kubana i Tede.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2015-04-22 16:04 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

Wyczekiwane collabo Wudoe z Quizem już dostępne. Jak sprawdzić materiał zanim pojawi się wersja fizyczna? Przeczytajcie co napisał sam W.E.N.A....

video dnia
dodano: 2015-04-13 21:35 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Dlaczego: Projekt Wudoe z Quizem na horyzoncie. "Monochromy EP" pojawią się już niedługo, teraz dostajemy klimatyczny klip do numeru "Lato w mieście".

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Koncerty, Video
dodano: 2015-02-11 17:30 przez: Aloha Entertainment (komentarze: 0)

Kuba Knap, Muflon, Quiz, Rest, DJ Anusz zapowiadają koncert 12.02

Do premierowego koncertu zostały tylko dwa dni, więc to najwyższy czas by ujawnić kolejnych gości specjalnych! Na specjalnie przygotowanym video zaproszeniu zobaczycie Kubę Knapa, Muflona, Quiza, Resta oraz DJa Anusza. W czasie koncertu nie zabraknie atrakcji, ale przede wszystkim bedzie to jedyna okazja usłyszeć na żywo numery z gośćmi z płyt Proceente "Zupynalefkisplify", Łysonżi Dżonson "Browka Szpinak", Okoliczny Element "Teatr Uliczny"

Wcześniej koncert zapowiadali Dj Grubaz, VNM, WdoWA oraz TomB

video dnia
dodano: 2014-12-15 23:21 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

W.E.N.A. - Tylko Jeden [muz. Quiz]

Dlaczego: Gościnnie na kanale Asfalt Records pojawił się nowy teledysk W.E.N.Y. “Tylko Jeden”. Numer zapowiada nową płytę Wudoe, która ukaże się niezależnym nakładem w 2015 roku. Album w całości wyprodukowany zostanie przez Quiza.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-12-09 13:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

O tym, że ten duet doskonale się rozumie i uzupełnia wiemy od dawna, jeszcze z czasów, gdy Wudoe dopiero wskakiwał do słuchawek fanów rodzimego podziemia. Teraz dla wszystkich fanów W.E.N.Y. oraz tych, którym brakowało w ostatnich latach bitów Quiza mamy dobre info - duet szykuje album!

Tagi:
video
dodano: 2014-11-19 11:00 przez: Aloha Entertainment (komentarze: 1)

Proceente - Dla chłopaków i dziewczyn feat. Quiz, Green, DJ Te (prod. Quiz) - VIDEO HD

Prezentujemy teledysk Proceente "Dla chłopaków i dziewczyn", kolejny singiel z albumu "Zupynalefkisplify". W kawałku gościnnie pojawiają się Quiz, Green oraz DJ Te. Muzykę wyprodukował Quiz. Video powstało we współpracy z marką Windy Haze.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Patronaty
dodano: 2014-09-03 20:30 przez: Aloha Entertainment (komentarze: 0)

26 września na półki sklepowe trafi trzeci solowy album Proceente pt. "Zupynalefkisplify". Już dziś prezentujemy pełną tracklistę płyty. Na materiał składa się 17 starannie wyselekcjonowanych utworów, w których pojawia się plejada producentów, raperów, DJ'ów i wokalistów.  

video dnia
dodano: 2013-07-03 16:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Quiz feat. Proceente "Wypierdalam stąd" (scratch DJ Slip) - HD

Dlaczego: Gdybym miał wskazać swój top 10 polskich numerów rapowych ten kawałek bez wątpienia by się w nim znalazł. Niesamowity, magiczny klimat, idealnie siedzący tu leniwy styl połączony z obserwacyjną bystrością Procenta - moc. Teraz możemy obejrzeć nakręcony w słonecznej Portugalii teledysk, a wszystko z okazji premiery winylowego wydania "Materiału Producenckiego" Quiza. Za realizację klipu odpowiada LeciszNaRyj Film Studio oraz SoftSport New Media Works.

dodano: 2013-03-05 21:00 przez: Aloha Entertainment (komentarze: 3)

Album Quiz "Materiał Producencki" to dla miłośników polskiego hip-hopu pozycja już kultowa. Klasyczne, oparte za samplach bity Quiza, w połączeniu z rapem czołówki podziemnej sceny hip-hopowej (Wudoe, Brudne Serca, Proceente, LaikIke1, TeTris, Eros, VNM i wielu innych) tworzą niepowtarzalny klimat tego krążka. Krążek Quiza to album pełen zajawki i pasji, przypominający słuchaczom, jak powinien brzmieć dobry rap. Po 3 latach od premiery na CD, wydawnictwo Aloha Entertainment we współpracy z PolishVinyl wypuszcza  "Materiał Producencki" na vinylu. Limitowany nakład płyty dostępny jest w dwóch wersjach: standard LP oraz deluxe LP + 7" (picture sleeve, bonus 7'' orange colored vinyl).

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-02-27 19:30 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 1)

Niedawno prezentowaliśmy wam spontan Karwan i Krankza. Raper z Ostrołęki kilka dni później dostarcza nam nowy kawałek. Zobrazowany świetną grafiką Forina, którą widzicie obok numer, to wspólne dzieło Karwana, Emasa, Emilii, Quiza i DJ'a Klasyka. Jak błyszczą diamenty z boiska możecie sprawdzić w rozwinięciu. Zdecydowanie warto.

dodano: 2013-02-22 13:30 przez: Aloha Entertainment (komentarze: 3)

Debiutancki album Greena „Buntownicy i Lojaliści” ukaże się w kwietniu 2013 roku nakładem Aloha Ent. przy współpracy dystrybucyjnej i promocyjnej z opolską wytwórnią Step Records.

Green - pochodzący z Brzezin reprezentant łódzkiej sceny rap. Trzykrotny finalista Wielkiej Bitwy Warszawskiej oraz kilku innych turniejów. Uczestnik wielu bitew freestylowych w kraju. Autor znakomicie przyjętych płyt "Phonoloftaleina - Spadam" i "Green - Kryptonim Monolog". Na stałe współpracuje z O.S.T.R.'em. Uczestnik pierwszej edycji "Młodych Wilków Popkillera". Członek trasy koncertowej Tabasko w 2012.

Strony