Prosto

Prosto

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News, Video
dodano: 2021-11-09 10:00 przez: Kontakt (komentarze: 1)

Anna Plaskota przez dwanaście lat pracowała w wytwórni Sokoła, czyli Prosto Label. Przez pięć lat pełniła funkcję szefowej wytwórni, którą opuściła w 2017 roku. Od tamtego czasu spędziła lata na pracy w dystrybucji cyfrowej. Obecnie piastuje wysokie stanowisko w firmie Independent Digital.

Podczas rozmowy w ramach Rap Backstage, Plaskota opowiedziała dziennikarzom choćby o tym, dlaczego warto publikować single przed premierą albumu. Gościni wspomniała o pracy w Prosto oraz współpracy z KęKę. Jeśli ktoś zastanawiał się, skąd w Nie bądź zły wers: Gadka z Anką, mam małpkę w spodniach, teraz już wie, o kim nawijał Siara na Nowych Rzeczach.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2019-05-13 22:12 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Światy streetwearu i eleganckiej mody przenikają się w rapie przynajmniej od czasu, gdy na scenę wparował A$AP Rocky. Ostatnie lata to gęsty romans raperów z markami projektantów oraz samych marek ze światem street fashion (daddy shoes od Balenciagi). Teraz mocny krok w kierunku nadania prestiżu na rynku polskim wykonało Prosto.

Tagi:
recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2018-03-15 17:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 11)

Prosto Label konsekwentnie kontraktuje młodych zawodników z szeroko rozumianego nurtu ulicznego, mających sporych rozmiarów fanbase i atuty muzyczne ku temu, by móc zrobić poruszenie na scenie. Niedawno tego rodzaju artystami byli chociażby Małach i Rufuz, teraz nadszedł czas na powiew nowoczesnego podejścia do muzyki i młodzieńczej energii, jakie prezentuje Frosti Rege. Nie wiem czy wiecie, ale "Young Midas" to nie jest jedyny materiał, jaki reprezentant stołecznego miasta Warszawy wypuścił w ostatnim czasie. W zeszłym roku otrzymaliśmy "Jima Starka", "SP. ZOO EP" i dwa inne nielegale, które możecie odnaleźć na bandcampie rapera. Wracając zaś do legalnego debiutu Frostmena - dostaliśmy dobry muzycznie produkt z potencjalnymi koncertowymi hitami, wpadającymi w ucho refrenami, jednakże nie zapominając przy tym o w pełni bezkompromisowej warstwie lirycznej. Przed wami Młody Midas.

video
dodano: 2018-03-13 18:45 przez: Aleksandra Orłowska (komentarze: 5)

Na kanale ProstoTV pojawił się najnowszy klip Frostiego Rege do numeru "Koledzy". Singiel promuje album "Young Midas", którego premiera sklepowa będzie miała miejsce w najbliższy piątek!

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Top listy
dodano: 2017-10-27 15:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Album „Niedopowiedzenia”, czyli solowy debiut  jednego z najlepszych producentów muzycznych w naszym kraju - Czarnego HIFI uzyskał oficjalnie status złotej płyty! Wydany pod koniec 2012 roku materiał został przyjęty bardzo dobrze zarówno przez fanów jak i krytyków muzycznych. Tytułowy numer, w którym gościnnie pojawił się Pezet jest do tej pory jednym z najchętniej oglądanych i słuchanych numerów muzycznych na polskim YouTube z liczbą streamingów przekraczającą 26 mln. 

dodano: 2017-08-30 22:47 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Good Times” to producencki album SoDrumatica – beatmakera znanego ze współpracy z takimi artystami jak Sokół, Quebonafide, VNM, Karolina Czarnecka, Grubson czy Flirtini.

Debiutancki krążek tego producenta zawiera 10 nowych kompozycji, które jak to ujmuje SoDrumatic stanowią “soundtrack beztroskich chwil”. Ich optymistyczne, pogodne brzmienie to nie tylko ładne melodyjki, ale też zastrzyk pozytywnej energii na te mniej wesołe momenty, których wiele w tych niepewnych czasach.

dodano: 2017-05-12 12:25 przez: Maciej Sulima (komentarze: 0)

Dziś premiera albumu „Ludzie” autorstwa duetu HIFI, który jest esencją niepodrabialnej chemii artystycznej pomiędzy Dioxem i Czarnym. Na albumie nie ma rapowych gości. W jednym z numerów śpiewa Marysia Starosta – „Ostatni moment” z jej udziałem to jedna z pereł w koronie tego albumu. Krążek oskreczował zaś Falcon1 – DJ na co dzień związany z ekipą JWP/BC oraz jeden z gospodarzy ostatniego Prosto Mixtape’u. W rozwinięciu znajdziecie tracklistę oraz link do odsłuchu materiału. Impreza premierowa odbędzie się natomiast już w środę w warszawskim klubie BAL - wstęp free.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2017-01-02 15:23 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

„persEPktywa” to epka Solara i Białasa, która jest zarazem noworoczną niespodzianką dla fanów duetu, jak też oficjalnym zamknięciem współpracy z Prosto. „Dziękujemy za wiarę w nas i zaufanie przy wydaniu debiutanckiego „Stage Divingu”. To był ważny krok w naszej karierze. Musieliśmy jednak pójść krok dalej i zrobić wszystko po swojemu” mówią Solar z Białasem.

dodano: 2016-05-11 16:30 przez: Piotr Sosienko (komentarze: 1)

„Definicja Istnienia” to siódmy solowy album weterana polskiej rapowej sceny Fu (ZIP Skład/Zipera/Raggabangg). Album utrzymany jest w nowoczesnej stylistyce. Dosadne wersy Fu, melodyjne oraz energiczne refreny osadzone są na nowoczesnych brzmieniach, które przeplatane są klasycznymi produkcjami. Poznaliśmy dziś tracklistę oraz pierwszy singiel.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2016-04-07 17:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 2)

Uliczna scena w Polsce przeżywa ostatnimi czasy swoisty renesans. Obok Małacha i Rufuza, bohaterów tejże recenzji, mając na myśli owe odrodzenie, warto zwrócić uwagę chociażby na Hinola i Jano, pochodzących z warszawskich rewirów reprezentantów Polskiej Wersji - między innymi ci artyści tchnęli nowe życie w przesiąknięty średniactwem, a niekiedy i asłuchalnością nurt tego, wydaje mi się, jednego z najbardziej mocnego w liryce odłamu rapu. Wróćmy jednak do duetu M&R i ich trzeciego legalnego krążka. "Ambara$" zrobił na mnie jeszcze bardziej pozytywne wrażenie, aniżeli "Oryginał". Na pierwszy rzut ucha wszystkiego w niej jest więcej i lepiej, aniżeli u poprzedniczki - linijek, bitów i niesamowicie dopracowanych cutów i skreczy autorstwa DJ-a Grubaza, których najlepszy przykład znajduje się w numerze... No właśnie, zarówno o nim, a przede wszystkim o gospodarzach i ich najświeższym materiale dowiecie się, czytając dalej.

kategorie: News, Teledyski, Video, Patronaty
dodano: 2016-03-08 15:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 0)

Ambara$” to trzeci album duetu Małach/Rufuz (drugi w Prosto Label). Po sukcesie ozłoconego niedawno „Oryginału” przychodzi czas na kolejny raport z warszawskich osiedli. „Ambara$” to krążek opowiadający o życiu w miejskiej dżungli i bałaganie – amabarasie, który towarzyszy nam na co dzień – mówią jego twórcy. Na albumie znajdziecie 19 nowych utworów w tym dwa znane już i bardzo popularne single: „Korytarz” oraz „Agresja miejska”. Za warstwę muzyczną odpowiada Małach, który wyprodukował 16 kawałków, dwie swoje produkcje dołożył Sir Mich, a jeden numer przygotował Flame. Gościnnie na albumie usłyszymy: Bonusa RPK, Jano z Polskiej Wersji, HDS-a, TPS-a oraz francuskiego rapera Sacrifice. Za skrecze i cuty odpowiada związany z grupą niezawodny DJ Grubaz. Z okazji uruchomienia preordera płyty prezentujemy Wam imprezowy klip do numeru „Butlipan”, którego reżyserem jest ekipa 9LITER Filmy. Klip, tracklistę i link do preorderu znajdziecie w rozwinięciu.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-03-01 17:38 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 1)

Pierwsza połowa roku w Prosto Label przyniesie trzy oczekiwane premiery. Najpierw trzeci album duetu Małach/Rufuz – „Ambaras”, który ukaże się 8 kwietnia. Kolejna data do zapamiętania to 13 maja. Wtedy na półki sklepowe i odsłuchy wjedzie album producencki The Returners, czyli „Nowa Stara Szkoła”. Na tym projekcie poza kozackimi bitami Little’a i DJ-a Chwiała, usłyszycie też grono zacnych gości. Na czerwiec zaś zapowiadany jest siódmy solowy album weterana sceny, reprezentanta ZIP Składu i Zipery, czyli Fu.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2015-11-26 19:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 0)

Od pojawienia się pierwszego z nich, mixtape'y sygnowane przez jedną z najlepszych wytwórni rapowych w Polsce, kojarzyły mi się ze swoistą renomą związaną nie tylko z zaproszonymi gośćmi, ale przede wszystkim z DJ'ami, bez których ta konkretna forma wydawania muzyki nie miałaby racji bytu. DJ Deszczu Strugi, DJ 600V oraz DJ Kebs na trzech poprzednich albumach byli gwarancją muzycznej, jak i niekiedy producenckiej jakości za gramofonami, a chociażby numer taki jak "I żeby było normalnie", do którego dograła się śmietanka polskiej sceny wraz z jednym jej obecnie wyklętym członkiem, w moim odczuciu już na stałe wszedł w kanon kawałków ponadczasowych. A przykłady takich tracków możnaby mnożyć. Rok 2015 przyniósł czwartą odsłonę materiału spod szyldu "Prosto Mixtape". Tym razem warszawski label postawił nie na jednego, ale aż na czterech DJ-ów, którzy mieli swój udział na wielu innych projektach na przestrzeni lat i renoma ich pracy pod postacią cutów i skreczy jest rozpoznawalna przez odbiorców. Jako zagorzały fan roboty na gramofonach jestem usatysfakcjonowany tym co słyszałem z głośników przez ostatni tydzień, bowiem DJ B, DJ Grubaz, DJ Chwial, DJ Falcon1 wraz z zaangażowanymi gośćmi i producentami postarali się, by "Prosto Mixtape Cztery" było udanym i bardzo dobrym wydawnictwem.

video
dodano: 2015-11-25 17:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 1)

MOST to nowy label wytwórni PROSTO. MOST skupi się na prezentacji nowej muzyki. Premierowym wydawnictwem będzie kompilacja z udziałem czołówki polskich producentów elektronicznych.

Tagi:
dodano: 2015-04-17 19:05 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Tydzień temu na Torwarze miejsce miał dwudniowy festiwal, zorganizowany dla uczczenia 15-lecia warszawskiej wytwórni Prosto Label. Z tej okazji postanowiliśmy poświęcić Prosto trochę więcej miejsca i zarówno zaprezentować Wam porcję materiałów z minionego weekendu, jak i sięgnąć do historii wytwórni...

Strony