MOST - nowy label Prosto, teledysk promujący pierwszą kompilację

MOST to nowy label wytwórni PROSTO. MOST skupi się na prezentacji nowej muzyki. Premierowym wydawnictwem będzie kompilacja z udziałem czołówki polskich producentów elektronicznych.

MOST to nowy pomysł na prezentację ciekawych zjawisk sceny. Za inicjatywą stworzenia labelu stoją dwie siły sprawcze. Prosto, jedna z czołowych niezależnych wytwórni w Polsce, od 15 lat prowadzona przez Wojtka Sokoła, wraca do korzeni muzyki miejskiej. Doświadczenie wydawania elektroniki wnosi Rafał Grobel, do tej pory współodpowiedzialny za wytwórnię S1 Warsaw, która czuwa nad polskim Record Store Day i stoi za projektem Niewidzialna Nerka. Sokół i Grobel postanowili przełożyć swoje doświaczenia na nową wytwórnię muzyczną o patrzącym w przyszłość profilu.

MOST stawia sobie za cel rozwój sceny niezależnej i zaszczepianie nowych pomysłów na robienie muzyki. Wytwórnia chce dać lokalnym artystom miejsce do tworzenia projektów na profesjonalną skalę. Swoboda, świeże spojrzenie, ciekawe narracje i nieoczekiwane kolaboracje oraz stale rozwijany katalog wydawniczy to główne założenia labelu. Pierwsze wydawnictwo MOST to kompilacja, na której znajdzie się materiał zarówno od najbardziej rozpoznawalnych polskich producentów elektronicznych, jak nowo odkrytych, intrygujących twórców.

Utwory na kompilację przygotowali: Hatti Vatti, The Phantom, Eltron John, SLG, Klaves, Good Paul, Botanica, Matat Professionals/Newborn Jr. i Richu M. Choć płyta nie będzie albumem w tradycyjnym rozumieniu, utwory wiele ze sobą łączy estetycznie. Wszystkie powstały w wyniku sesji wyjazdowej, gdzie artyści mieli okazję powymieniać inspiracje i pomysły, a towarzysko narodziło się kilka muzycznych kolaboracji. Specyficzna aura i otoczenie natury przekładają się na klimat muzyczny materiału, co poczuć można już w klipie promującym wydawnictwo. Płyta ukaże się na początku 2016. Ścieżka dźwiękowa klipu to pierwszy utwór z kompilacji MOST. Siły łączą w nim The Phantom i Newborn Jr., czyli Matat Professionals pod nowym aliasem.

Tagi: 

reklama
Arek Arkadiusz
Świetnie!

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>