Obywatel MC

Obywatel MC

video
dodano: 2021-08-30 19:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 3)

“…na kasetach” to okraszony klimatycznym klipem singiel promujący klasyczny projekt Respect For Tape, którego inicjatorem jest kolekcjoner muzycznych taśm Grędziu. W nagraniu rapują reprezentanci oldskulowej rapowej szkoły Ero, Felipe i Obywatel MC, produkcją zajął się Markowy, a o skrecze i cuty zadbał DJ Twister.

video
dodano: 2020-10-16 16:05 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

"Witaj w domu" to nie tylko tytuł nowego singla, ale również tytuł czwartego solowego albumu Obywatela MC. To także nazwa kampanii społecznej, którą artysta specjalnie zainicjował, by zwrócić uwagę ludzi na konkretny problem.

Tagi:
video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2016-05-31 22:12 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Po albumie wydanym jako Obywatel MC Kear wraca do pierwszego pseudonimu. Album „22” zapowiadany jest jako połączenie brzmienia w stylu ’93 i złotej ery hip-hopu ze świeżym podejściem oraz rapu gospodarza z bitami, za które odpowiada głównie Macios, na gramofonach wspierany przez mistrza świata IDA, DJ-a Chmielixa. Wszystko dopełnia doborowa lista gości: Kali, Ero JWP, Gedz, Popek, Juras, Brahu czy Rybson.

video
dodano: 2016-05-24 17:01 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

"Pogrzeb" to najnowszy singiel promujący "22", album Keara Deluks, który otrzymamy już w ten piątek. W nowym teledysku doświadczony MC intryguje i zaciekawia. "Pogrzeb” to swojego rodzaju testament i wizja Keara w kontekście pożegnania ze światem. Video nakręcone zostało m.in na unikatowym wesołym cmentarzu w rumuńskiej Sapancie.

dodano: 2016-03-28 17:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 2)

2 września tego roku będzie miala miejsce premiera "Mixtape'u vol. 5" DJa Decksa. Płyta ukaże się nakładem Fonografiki. Przypomnijmy, że na płycie gościnnie udzielili się: Paluch, Cira, Poszwix, Bezczel, Obywatel MC, Brahu, RDW, Małach/Rufuz, Koras, Fu, Juras, Pono, Kuba Knap, Stasiak, Ten Typ Mes, KęKę, Lukasyno, Kali, Ero, Kosi, Ry23, Śliwa, Gandzior, VNM, Kaczor, Oxon, Słoń, Sarius, Pyskaty, Sokół, Pih, O.S.T.R. i Kroolik Underwood. Z kolei 7 października tego roku w Arenie w Poznaniu odbędzie się impreza promująca to wydawnictwo - jako gwiazda wieczoru zagra Fat Joe. Poniżej sprawdzicie video-zapowiedź koncertu nagraną przez rapera.

video
dodano: 2015-07-07 18:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 2)

"Po drugiej stronie strachu" to ostatni z klipów promujący album producencki Fabstera "Kontrasty", który ukazał się w listopadzie ubiegłego roku. Gościnnie w utworze pojawili się Obywatel MC, CBR, Emilo oraz DJ Soina. W powstanie klipu zaangażowało się wiele osób - m.in. ludzie, dzięki którym można było zobrazować tytuł oraz główną myśl utworu. Mowa o sportowcach, którzy często stają na krawędzi, a strach jest dla nich obcym uczuciem. Motory, parkour czy sztuki walki - to myśl przewodnia teledysku, w którym możemy zobaczyć między innymi Artura "Kornika" Sowińskiego - na codzień walczącego w federacji KSW czy znakomitego parkourowca Kacpra Lipskiego. Zdjęciami oraz realizacją klipu zajęła się ekipa DaMo Productions.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2015-06-21 17:20 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Na kanale ProstoTV pojawił się nowy klip Obywatela MC do utworu „Lecę”. Wakacyjny, bardzo pozytywny obrazek to zasługa ekipy #SHOOTMACHINE. Za bit odpowiedzialny jest Macios. Skrecze to zasługa legendarnego trójmiejskiego DJ-a Centa.

Tagi:
kategorie: Galerie, Hip-Hop/Rap, Relacje
dodano: 2015-04-19 19:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Trwa nasz tydzień z Prosto Label, dziś pora na fotorelację z pierwszego dnia Prosto FestXValu, w trakcie którego na scenie warszawskiego Torwaru zaprezentowali się m.in. KęKę, VNM, JWP/BC, KaeN, Quebonafide, HuczuHucz, SB Maffija, Małolat czy Parzel. Sprawdźcie sami!

video
dodano: 2015-04-18 13:58 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

Fragmenty występów z pierwszego dnia Prosto FestXValu już Wam prezentowaliśmy, pora na to, co działo się dnia drugiego. A działo się sporo, dzień ten był też w porównaniu do pierwszego dużo bardziej oparty na "korzeniu" wytwórni i klasycznych pozycjach z katalogu. Usłyszeliśmy kultowe numery z repertuaru WWO, Pono, Fu, Wychowanych na błędach czy Hemp Gru...

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2015-02-27 15:51 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Pamiętacie takie klasyki jak "Graffiti"? Na kanale ProstoTV pojawił się nowy klip Obywatela MC - "Przybłędy".  Gościnnie w utworze usłyszeć można Rybsona. Za muzykę odpowiedzialny jest uRBan, skrecze to zasługa DJ Cut Man Doo. Po raz pierwszy od 2006 roku ekipa Deluks razem na tracku! Autorem obrazu jest Mateusz Rybka.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-04-11 15:30 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 1)

"Klasyk" to tytuł nowego singla Obywatela MC. Klasyczne, szczere wersy na równie klasycznym bicie autorstwa Urbana. Utwór wokalnie wzbogaciła Ania Kandeger, skreczami zajęli się: Dj Cent oraz Dj Cut Man Doo. Autorem zdjęć użytych w filmiku jest Michał Urbaniak.

video
dodano: 2014-03-13 17:32 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

'Hałas' to nowy klip promujący album Obywatela MC. Ten klasyczny numer otwiera bardzo dobrze przyjęty album 'Getto Deluks'. Wizualizacja została opatrzona niezwykłą scenografią, do której wykorzystano kolekcję 102 klasycznych boomboxów z prywatnej kolekcji Maćka Wasilewskiego. W klipie wystąpili m.in. b-boy Kaczorex, DJ Cent, DJ Cat Man Doo oraz Majutek i Blancik (córki Obywatela MC).

dodano: 2013-05-19 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Po kilku latach ciszy Kear powrócił w barwach Prosto z solowym debiutem, ukryty pod kryptonimem "Obywatel MC". "Getto Deluks" to porcja klasycznego, miejskiego rapu z dużym szacunkiem dla korzeni i hip-hopowej kultury. Z trójmiejskim MC spotkaliśmy się pod warszawskim Prosto Shop, by porozmawiać o albumie i wielu mniej lub bardziej powiązanych z nim kwestiami.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2013-03-29 19:00 przez: Jędrzej Cebulski (komentarze: 12)

Trochę czasu minęło, odkąd ukazało się Północ Centrum Południe. Jeszcze więcej od momentu, kiedy pojawił się pierwszy numer kultowej "Uwagi" z wywiadem z chłopakami z Deluks. Nie oznacza to wcale, że Kear - teraz Obywatel MC - zapomniał o hip-hopie. Po kilku latach realizowaniach się na innych polach, powrócił do gry z wydanym przez PROSTO albumem "Getto Deluks". Co słychać w Gdańsku?

video
dodano: 2013-02-27 15:43 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Obywatel MC - Jak nie my to kto feat. RDW, Rybson (The Returners rmx)

Dlaczego: Oryginalnie klip promował wydany w 2006 roku singiel formacji Deluks, w której Obywatel MC, jeszcze pod pseudonimem Kear, stawiał pierwsze poważne kroki na rapowej scenie. Numer ten nigdy nie ukazał się na żadnym oficjalnym wydawnictwie. Wersja z 2013 roku znalazła się na albumie "Getto Deluks" w remiksie The Returners, którzy wzorowo zmierzyli się z zadaniem odświeżenia tego klasycznego numeru.

Strony