Koras

Koras

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-07-15 08:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

Wczoraj na Instagramach członków legendarnego, warszawskiego zespołu pojawiły się wspólne zdjęcia i nagrania z planu filmowego. Czyżby grupa miała powrócić z klipem do wspólnego numeru?

video
dodano: 2019-08-30 14:01 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Jednym z najbardziej pamiętnych momentów tegorocznej gali Popkillery 2019 był występ Pono i Korasa z klasyczną "Nieśmiertelną nawijką ZIP Składową", przy której ramię w ramię powstali i nawijali wspólnie z nimi zarówno starzy jak i młodzi gracze - to jeden z tych numerów, który znają i uwielbiają wszyscy, ponad pokoleniowymi podziałami. Przypomnijmy sobie jeszcze ten występ, chwilę po zakończeniu Cypherów, które domknęła wycieczka do lat '90 z Pono, Fu, Wigorem i DJ-em 600V.

video
dodano: 2018-06-14 19:40 przez: Aleksandra Orłowska (komentarze: 0)

Wytwórnia DistrictAREA publikuje trzeci klip z albumu "Meritum". Krążek ukaże się na rynku 29.06.2018.

Tagi:
video
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-11-21 12:40 przez: Sebastian Rydzewski (komentarze: 0)

W weekend otrzymaliśmy pierwszy singiel "Gdzie one są?" z nadchodzącej płyty Zipery. Raperzy udzielili również wywiadu w programie "Nie o to pytałem", podczas którego opowiadali o nowym albumie.

dodano: 2017-11-18 17:00 przez: Sebastian Rydzewski (komentarze: 1)

Zipera po 13 latach wraca na scenę z nową płytą "Meritum", która ukaże się w roku 2018! Na facebookowych profilach raperów pojawiło się zdjęcie zapowiadające teledysk do tracku "Gdzie oni są?" wyprodukowanego przez Sir Micha - dziś natomiast otrzymaliśmy samo video.

Tagi:
dodano: 2016-03-28 17:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 2)

2 września tego roku będzie miala miejsce premiera "Mixtape'u vol. 5" DJa Decksa. Płyta ukaże się nakładem Fonografiki. Przypomnijmy, że na płycie gościnnie udzielili się: Paluch, Cira, Poszwix, Bezczel, Obywatel MC, Brahu, RDW, Małach/Rufuz, Koras, Fu, Juras, Pono, Kuba Knap, Stasiak, Ten Typ Mes, KęKę, Lukasyno, Kali, Ero, Kosi, Ry23, Śliwa, Gandzior, VNM, Kaczor, Oxon, Słoń, Sarius, Pyskaty, Sokół, Pih, O.S.T.R. i Kroolik Underwood. Z kolei 7 października tego roku w Arenie w Poznaniu odbędzie się impreza promująca to wydawnictwo - jako gwiazda wieczoru zagra Fat Joe. Poniżej sprawdzicie video-zapowiedź koncertu nagraną przez rapera.

kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2016-01-01 19:19 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Jedne legendarne ekipy się rozchodzą (patrz - Peja i DJ Decks), inne - schodzą. W najnowszym wywiadzie Fu ujawnił, że trwają prace nad pierwszym od 11 lat albumem warszawskiej Zipery!

Tagi:
video
dodano: 2015-12-25 14:58 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

W kolejnym klipie promującym nowy album Pono pt "Bunt" spotykamy połączone ponownie siły kultowej warszawskiej Zipery! Gościnnie pojawiają się bowiem Fu i Koras a „Żyje się dla uśmiechu” to ostatnia część historii rozpoczętej teledyskiem do utworu „Przebudzenie”.

Tagi:
kategorie:
dodano: 2014-06-22 18:02 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Pokoju Z Widokiem Na Wojnę zatytułowanego "Grawitacja". Warstwą muzyczną płyty zajął się w całości Pereł. Gościnnie na płycie usłyszymy: Sokoła i Marysię Starostę, ZIP Skład, Włodiego, Vienia, Erosa i Kosiego. Za skrecze na albumie odpowiedzialni są: Deszczu Strugi, Def, Kebs i DJ B. Za całokształt nowej płyty Pokoju z Widokiem na Wojnę odpowiada Koras - Juras udziela się w czterech utworach. Pierwszym singlem promującym album jest klip "Media". Płyta dostępna na prosto.pl oraz w sklepach muzycznych w całej Polsce.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Patronaty
dodano: 2014-05-29 18:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 2)

Znamy już tracklistę i gości z nadchodzącego albumu Pokoju Z Widokiem Na Wojnę zatytułowanego "Grawitacja". Tak jak na poprzednich dwóch płytach pod względem ilości zwrotek prym wiódł Juras, tak tym razem za całościowy kształt płyty odpowiada Koras, zaś Juras udzielił się jedynie w czterech utworach. Za wszystkie bity na "Grawitacji" odpowiada Pereł, gościnnie na płycie usłyszymy Sokoła z Marysią Starostą, ZIP Skład, Włodiego, Vienia, Kosiego i Erosa. Preorder dostępny w internetowym sklepie Prosto.

kategorie:
dodano: 2014-05-17 17:09 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Poznaliśmy datę premiery nowego albumu Pokoju z Widokiem Na Wojnę. Płyta zatytułowana "Grawitacja" ukaże się 9 czerwca nakładem Prosto Label. Tym razem za większość płyty będzie odpowiedzialny Koras. Juras wystąpi w kilku nagraniach. Na zdjęciu okładka poprzedniej płyty PZWNW.

Tracklista:

na razie nieznana

recenzja
dodano: 2013-03-31 19:30 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 9)

Droga jaką przebył Włodi od "Smak B.E.A.T. Records" do Projektu Parias jest trochę jak imponujący zapis dojrzewania myślącego i odpowiedzialnego człowieka z niełatwym startem. Kiedy puszcza się dziś "Skandal" ciężko uwierzyć, że mamy do czynienia z tym samym gościem. Nie dlatego, że poglądy są zmienne, a osobowość elastyczna... Zdecydowanie nie. Raczej dlatego, że każda kolejna wiosna i seria życiowych doświadczeń uczy bohatera nowych rzeczy i zmienia spojrzenie nie tylko na rzeczywistość, ale też na swoją muzykę i jej rolę w świadomości odbiorcy. Album, którym zajmiemy się dziś, pierwszy solowy w dorobku reprezentanta warszawskiej "Służeźni" w zestawieniu z płytami Molesty jest tego najlepszym dowodem. To krążek niesamowicie ważny, nie muzycznie, ale przede wszystkim pod względem treści.

Kiedy płyta trafiała na rynek, Włodi miał 27 lat. Choć sam pewnie by się od tego odżegnywał, był autorytetem dla tysięcy dzieciaków wychowanych na jego muzyce, często w podobnych warunkach jak on sam. "...Jak Nowonarodzony" nie jest dziś wzorem techniki składania rymów, flow, ani umiejętności zabawy słowem, ale jest jednym z największych w polskim rapie wzorów dorastania, choć raper nie daje ani prostych wskazówek, ani rad.

wydarzenie
kategorie:
dodano: 2013-01-22 17:41 przez: rewir022 (komentarze: 0)

Siemanko.

Zapraszamy wszystkich na kolejny "Rewir Rap Jam" do warszawskiego klubu FACE Club
25 stycznia 2013 r.

Na Mic.:

- POKÓJ Z WIDOKIEM NA WOJNE www.facebook.com/pokojzwidokiemnawojne
- KAEN www.facebook.com/kaenofficial

dodano: 2011-06-29 14:00 przez: Dymitr Hryciuk (komentarze: 6)Pokój Z Widokiem Na Wojnę - Gra pozorów (2010)

Dlaczego: Czekamy na drugą płytę od Jurasa i Korasa (listopad-grudzień 2011), a tymczasem dostajemy klip do jednego z najlepszych kawałków na zeszłorocznej płycie. Dobrze zobrazowany storytelling, dawno nie było klipu do tego typu kawałka z żywymi aktorami.